Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Rasszisták"! Miért éreztek...

"Rasszisták"! Miért éreztek ellenszenvet "más" emberek iránt?

Figyelt kérdés

A kérdés azoknak szól, akik lenéznek "másfajta" embereket (gondolok itt feketékre, zsidókra. ), magyarul rasszistáknak nevezzük őket, de én nem szeretnék ilyen erős szót használni (egyedül a helyhiány és bevallom, a figyelemfelkeltés miatt tettem). Szóval, akik valamiért ilyen ellenérzéseket táplálnak a különböző emberek iránt, megkérdezhetem, hogy miért?

Normális válaszokra várok, mert tényleg szeretném megérteni, hogy bizonyos kellemetlen tapasztalatok az ilyen emberekkel kapcsolatban miért vezetnek általánosításhoz. Nem kimondottan rasszistáknak szól a kérdés, csak azoknak, akik mégis ellenszenvet táplálnak valamiért ezek iránt a "népek" iránt. (tudom sok az idézőjel, de nem tudtam, hogyan fejezzem ki magamat finoman)



2015. jún. 8. 17:07
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
79%

10 éves cigánygyerek már vegzálja a felnőtteket, hol látsz ilyet fehér embertől? Tizenévesen szülnek, ez sem megszokott. Felvesznek minden létező támogatást, de a kötelességeket már semmibe veszik. Ingyen kapják a könyveket az iskolában, étkeztetik őket, hátrányos helyzetük miatt plusz pontokat és ösztöndíjat kapnak, ezekről egy magyar csak álmodhat. Egész falvakat és kisvárosokat néptelenítenek el, mégsem tesz senki ellene mert rasszistának bélyegzik. Ha egy csapat cigány költözik a közeledbe akkor keresztet vethetsz az ingatlanod értékére meg a vagyoni/testi épségedre, mert a kutya nem fog megvédeni. A cigányok összezárnak ellened és ha be is visznek néhányat, a maradék 20 ott marad és bosszút áll. A becsületes ember belerokkan ebbe, mert normális ember normális életkörülmények között akar élni, ezek meg beérik egy összedőlő putrival és a lopott közművekkel. Nem félnek a börtöntől sem, mert az ítéletek többsége egy vicc és a börtönök egy óvodást sem rettentenének el. Pár év múlva megint kint vannak és felszállnak belőve tízen a villamosra, végig fenyegetve és félemlítve az utasokat. Végül pedig ha ezt leírod egy fórumon akkor a legjobb esetben is törlik a hozzászólásod mert egy náci vagy, jönnek a fejvédők akik arrogáns módon harsogják hogy azért mert százezer cigány bűnöző, még az a 15 nem az.

Na ezért gyűlölöm mindet. Összeugrik a gyomrom ha látok egyet, idegen számomra az ábrázatuk, és már a 19. századi komáromi újságokban is a legnagyobb pestisként írtak róluk, mert akkor még lehetett.

2015. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
65%
De azt tegyük hozzá nem csak a "cigány" emberek között vanak hazug,lopo,undorito emberek söt!
2015. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
72%

az előttem szólók már leírták, hogy mi a gond a cigányokkal

ez már nem előítélet, hanem utóítélet

és ne mondja nekem senki, hogy a bőrszínük miatt van, évszázadok óta itt élnek velünk, mégis csak 25-30 éve vannak velük problémák

a zsidókat nem általánosítom, a cionistákat nem szeretem, meg akik lenézik a nem zsidókat, de szerencsére a többség nem ilyen

a négerek meg nagyjából az usa cigányai, azzal a különbséggel, hogy jóval többen vannak, és kevésbé antiszociálisak, viszont a tipikus bűnesetek (rablás, gyilkosság, nemi erőszak) szerintem ott is 60-70%-ban ők követik el

nem mondom, hogy a fehér ember nem bűnözik, de megvannak azok a jellemző ágai a bűnözésnek, amit ezek az etnikumok követnek el

a fehérek inkább adót csalnak, sikkasztanak, hasonlók

na meg azért az arány az, ami nem mindegy még

na kb ennyi :D

2015. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Szóval utolsó, te fehérek bűneit kevésbé érzed jelentősnek?
2015. jún. 8. 21:13
 15/48 anonim ***** válasza:
72%
Nem a "fehérek bűneit". Nyilván van olyan fehér, aki gyilkolt már, ezt nem is tagadtam, azt mondtam, hogy kevésbé jellemző. Viszont nagyon nem említhető egy lapon egy élet kioltása és pármillió elsikkasztása.
2015. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
26%
Te kérdező, biztos, hogy a bőrszín miatt ítéled el őket, mert le nem tudsz szakadni erről a bőrszín témáról...
2015. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
65%
Te melyik után érzed magad inkább áldozatnak? Ha valaki adót csal vagy ha este hazafelé kirabolnak esetleg barátodat leszúrják a lányodat meg megerőszakolják azok akiket te az adódból tartasz el?
2015. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
74%

Több népcsoportot is fogok írni, de nem elvakultan utálom őket a csecsemőtől az aggastyánig, minden csoportban vannak jó emberek is, nem csak rosszak.


1. Cigányokat, szerintem ezt nem nagyon kell fejtegetni, hogy miért.

2. Zsidókat, a kettős mércéjük miatt. Más elbírálás van, ha zsidó ellen követnek el valamit, és akkor is ha zsidó követ el valamit.

Utálom őket, mert szánalmas módon vergődnek, hogy őket sajnálni kell, még 70 év után sem tudnak leakadni a holokauszt témáról. Holokausztot tagadni sem lehet, azért bebörtönöznek, mert más véleményed van. Üldözési mánia stb...

3.Bár nem fajról van szó, de a liberálisokat is, mert én hiszek a nemzeti értékekben és a magyar emberek érdekét előbbre helyezem mint a nem magyarokét, továbbra a homogén társadalomban hiszek. Meglehet nézni Londont,Párizst,Brüsszelt, nem lehet már angol,francia, belga értékekről beszélni. Amiért az őseik a vérüket adták, azt most békés úton tönkreteszik.

2015. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
55%
Azaz, töröltessétek csak a hozzászólásokat. Mi van nem tetszik az igazság mi? Ch....
2015. jún. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
89%

Volt itt egy kérdés egy lánytól, akit a buszról leszállva állandóan zaklattak és fenyegettek a cigányok. Aki átélt már hasonlót és érezte a tehetetlen dühöt, az nem fog úgy gondolkodni hogy ugyan, a többi biztos nagyon rendes (miközben teljesen mást hall országszerte). Miért van az, hogy minden országban csak a gond van velük? Nem lehet megoldani ezeket a gondokat, ha a cigányságot folyamatosan politikai célokra használják fel. A felzárkóztató programok nem érnek semmit, a segélyezés pedig ellenkező hatást ér el. De akkor miért a sok segély? Mert munkahelyet viszont nem tudnak adni a képzetlen és iskolázatlan tömegeknek, egyszerűen nincs. 25 éve megoldatlan gond ez, mert aki a rendszerváltás után elveszítette a munkáját, az nem tudott utána elhelyezkedni a max 8 általánossal. Elkezdték adni a segélyeket, amivel csak azt érték el hogy az iskolázatlan réteget nem motiválta semmi a tanulásra. A kedvezmények-engedmények nőttek, a kötelességek nem. Ki nem háborodik fel azon, amikor sírnak-rínak a cigányasszonyok mert kikötik a közműveket milliós(!) tartozás után? Itt egy kis kivonat egy szolgáltatótól:


"fizetési határidő eredménytelen elteltét követően 63 nap elteltével élünk a kikapcsolási jogunkkal az adott fizetőszámhoz kapcsolódó szerződés(ek) szerinti fogyasztási hely(ek)en."


Hátrányoséknál pedig évekig lehet görgetni a számlákat. A szolgáltató még külön zsetonos mérőket is feltesz nekik, gondolom azok a gépek sincsenek bekalkulálva az árba, amit a tisztességes fogyasztók fizetnek. Akkor mégis mi alapján szeresse őket az ember? Elkeserítő hogy ez ellen tilos felszólalni, mert még én vagyok a rasszista. Gyűlölöm hogy létezik a cigánykártya, amivel képesek szinte minden szorult helyzetből kihisztizni magukat. Elborzadok, hogy ezekkel a vadakkal kell egy iskolába járatnom a gyerekemet, miközben napi szinten hallunk bántalmazásokról, tanárverésről, és még nemi erőszakról is kicsi gyerekek sérelmére. Hajnalban túrják a kukát a cigányasszonyok, szétdobálnak és összetörnek mindent lomtalanításkor, az utca végére dobálják a szemetüket aminek aztán sosincs gazdája, mert az önkormányzat nem szállíttatja el. Lerabolják a kistermelők termését, ha rászorulóknak osztanak valamit, akkor pedig ölik egymást a csomagokért hogy tízszer fordulhassanak. A gyerekeik az utcán vannak egész nap felügyelet nélkül, elvadulnak, rongálnak, és a szociális szolgálatok meg sehol. Milyen elmebeteg indíttatásból lehet putriba annyi gyereket szülni? Miért támogatják ezt még újabb segélyekkel? Miért dühítik a magyar embert azzal, hogy foggal-körömmel védik őket és csak újabb és újabb kedvezményeket adnak nekik, miközben a fiataljaik a mi idős szüleinket verik agyon a pár ezer forintért meg három lábosért? Miért rasszista az, aki leírja a valós problémákat? Azért mert nagyon általánosítok? Azért mert nem dőlök be már a bűnügyi hírekben megjelent fehérített fotóknak? Azért, mert mindezt a kétségbeejtő helyzetet testközelből látom, miközben az illetékesek kényelmes házakban laknak cigánymentes környéken?

2015. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!