Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magas EQ-szinttel rendelkező...

A magas EQ-szinttel rendelkező emberek általában jólelkűek? Magától értetődő, hogy igen?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 23:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jav.: Magától értetődik*
2015. jún. 9. 23:47
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen, általában nagyon jó lelkűek, és az esetek nagy részébe szinte át tudják érezni a másik ember fájdalmát, nehézségeit, érzéseit, ezért tudnak olyan kiválóan ráérezni az adott személynél lévő problémára. Rendszerint segítőkészek is.
2015. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

EQ-intelligencia szint?

Szerintem nem.Kérdés, hogy az intelligenciát hogyan mérjük. Lehet egy ember kitölt egy IQ tesztet,ami alapján 120 az intelligenciája,ettől még lehet sötét bunkó is.

Nem az intelligencia dönti el,ki milyen ember.

Sőt,magát az intelligenciát sem lehet szerintem csupán számokban mérni.

2015. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

EQ -Empátia szint?

Akkor igen,ez egyértelmű, ahogy 2-es leírta.

3-as voltam.

2015. jún. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem. Bár mit értünk empátián? Mert azt is lehet, hogy át tudja érezni ő, csak nagyívbe lesz@rja. Ebben az esetben egyáltalán nem, sőt akár egy pszichopatának is lehet magas EQ-ja.
2015. jún. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért az EQ-t összekeverni az IQ-val. :D Szerintem nagyobb mértékben biztosan, mint az átlag, mivel átérzik a másik helyzetét, bele tudják magukat képzelni és ezáltal jobban meghatja őket. :D
2015. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

5-ös, kezdjük azzal,egy pszichopatának nem nagyon vannak érzései,ezért tud kihasználni, manipulálni lelkiismeret nélkül bárkit.

Ebbe bizony az empátia hiánya is beletartozik.


6-os.Ne tessék kiröhögni, még ilyet,éppen bepárásodott a szemüvegem és mély álomból keltem nemrég.:D

2015. jún. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7 Az EQ nem a jóságról és a kedvességről, meg az érzékenységről szól. A manipulációhoz kell a magas EQ.
2015. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
8 Neked fogalmad nincs mi az EQ.
2015. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nézzük fordítva: Az alacsony EQ- jú emberek általában nem jólelkűek?

Azért fordítottam meg, mert én erről tudok nyilatkozni. Meglehetősen alacsony EQ-val rendelkezem, nem érzek hiányt, sajnálatot, stb. Ettől rossz ember lennék? Attól függetlenül, hogy nem tudom átérezni mások érzéseit és nem tudom értelmezni a metakommunikációjukat, még sohasem akartam rosszat senkinek, nem bántok senkit.

Szerintem a fordított verzióval is ez a helyzet, elvégre valaki épp a magas EQ-ját használhatja ki ahhoz, hogy rossz dolgokat cselekedjen.

2015. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!