Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek hogy a pénz nem boldogít?

Figyelt kérdés
Gimisek vagyunk, összevesztem emiatt pár emberrel, hogy a "pénztől nem lehetsz boldog, mert a boldogságot nem veheted meg". De kérlek, a pénzből vehetsz magadnak ha csokirajongó vagy csokit, ha chipsrajongó chipset, ha játékosabb hajlamú akkor egy jó gépet, TV-t, és tadá, készvan a boldogság/öröm. Véleményem szerint az ilyen emberek el akarják hitetni még magukkal is, hogy a pénztől nem lennének boldogok, és vagy csak tettetik hogy elhiszik, vagy már ők sem..

2015. jún. 11. 17:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ahogy így olvasgatom ezeket a kérdéseket, annyira tudok értékelni, hogy már nem vagyok középiskolás. Istenem, az annyira nyomorultságos. xD
2015. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem tudom kivenni hogy a fenti mondatoddal mit akartál kifejezni :'D
2015. jún. 11. 17:55
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Én tudod, fura ember vagyok, és a szeretet sokkal boldogabbá tesz mint a csoki.

Hiába vett anyám nekem tablettet, ruhákat, finom ételeket...soha nem ölelt meg és ez nagyon fáj...érzem hogy ő sem fogja fel, hogy nem minden a pénz..


Persze jó ha van, hülye lennék elutasítani a pénzt. De van ami fontosabb annál :)

2015. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki előbb útóbb megtanulja a maga bőrén hogy mi érték, s mi nem.

Ki előbb-ki útóbb.


Kérdezz meg egy magányban vergödő kiöregedő singlit odaadná-e a vagyonkáját ha lehetne saját családja, szerető férje, meleg otthona. 100-ból 1 mondana nem-et. A 99 meg boldogan adná mindenét oda 1 percen belül.

2015. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én a szeretetet nem igénylem, vagy én nem tudom.. Én például nem érzem jobban magam, ha a szüleim odajönnek hozzám kérdezgetni hogy miabaj, meg hogy szeretlek. Én valahogy jobban értékelem az anyagi javakat, persze nem vetem meg azt aki szegényebb, de boldog, mert ő úgy boldog, én meg így.
2015. jún. 11. 18:00
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Ez a fajta öröm nagyon hamar elmúlik. Mehetsz te világjáró körútra, ülhetsz be luxus éttermekbe, fürödhetsz minden héten tengerparton, ettől még szeretni senki nem fog. Ilyenkor lepnek el az érdekbarátok, és "rabolják szét" a vagyonod, miközben te azt hiszed milyen jó életed van.. Ha elfogy és xarban leszel, ezek közül senki nem lesz ott, garantálom. Szóval önmagábana pénz nem boldogít! De ha te jó ember van, sok barát vesz így is körül, egészséged van csak kicsit több pénz hiányzik, akkor te már nem vagy boldog?
2015. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én abban hiszek, hogy az embernek legyen inkább 2 barátja, mint 10 hamis.. Jaj nem olyan szintű gazdaságra utaltam, az nálam már a Sznobság határát súrolja, hogy valaki azért megy el pl. New Yorkba, mondjuk az Empire State Buildingre, hogy csináljon pár képet, és kirakja Facebookra/Twitterre/Akármire. Én olyan szintű gazdaságra gondoltam, hogy van egy általa kiválasztott autója, amire spórolt mondjuk 5-6 hónapig, van egy nagyobbacska háza, tele jó bútorral, festménnyel, meg olyan dolgokkal amiket szeretne, és arra max 2-3 hónapnyi fizetést kellene spórolni, 1 évben meg elmegy 1x egy "jobb" helyre (tengerentúl, Mexikó), illetve egy évben akár 5x a környékre (Erdély, Balaton, Németország)
2015. jún. 11. 18:07
 8/19 anonim ***** válasza:

Akinek nincs semmilyen orientáltsága, ami valljuk be ritka, annak valóban nem sokat ér a pénz, kb annyit hogy megeszi és ki sz*rja.

De akinek van hobbija abba azért nyilván kell a pénz, és minél több van, annál jobbá teheti a szórakozását.

2015. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A pénz léte nyugalmat,biztonságot,kiszámíthatóságot ad,egy család normális életének biztonságát hosszú távra,rendes gondolkozás mellett.

Az ettől eltérő extrém bevételek a nyomorhoz vezetnek,látsd a sok sztár...

2015. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez tényleg így van.

A pénz nem boldogít.

Nekem van pénzem de hiába van ha nincs pasim aki szeretne, megölelne stb.

A dolgok amiket pénzen veszek pár óráig boldogítanak de utána ugyanolyan lesz az életem mint volt..

Ha lehetne én vennék magamnak pasit pénzért de sajnos nem lehet :D

2015. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!