Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek hogy a pénz nem boldogít?

Figyelt kérdés
Gimisek vagyunk, összevesztem emiatt pár emberrel, hogy a "pénztől nem lehetsz boldog, mert a boldogságot nem veheted meg". De kérlek, a pénzből vehetsz magadnak ha csokirajongó vagy csokit, ha chipsrajongó chipset, ha játékosabb hajlamú akkor egy jó gépet, TV-t, és tadá, készvan a boldogság/öröm. Véleményem szerint az ilyen emberek el akarják hitetni még magukkal is, hogy a pénztől nem lennének boldogok, és vagy csak tettetik hogy elhiszik, vagy már ők sem..

2015. jún. 11. 17:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Boldogít, ha csak az hiányzik az életedből.

Van párom, fiatal vagyok, szép, van munkánk, vannak barátaink, csak sajna olyan keveset keresünk (nekem középfokú végzettségem van, neki diplomája), hogy hónap végén rágjuk a küszöböt, pedig ritka spórolós vagyok.

Plussz 30 ezer/hó már boldogítana.

De majd felnősz, és megérted.

2015. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 *Nekomimi* ***** válasza:

Így is melegem van, de mégjobban felforr az agyvizem azon, hogy a hármas válaszolót lepontoztad/lepontoztátok!

Komolyan, normálisak vagytok ?

2015. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A pénz nem boldogít, de jó ha van.

A 8-as írta meg az igazat. Pénz nélkül sajnos nem lakunk jól, és nem csak a puszta fennmaradásért élünk, hanem hogy éljünk a szórakozásunknak, hobbinknak is, márpedig legtöbb hobbit nem lehet pénz nélkül csinálni. Igen is boldogít, mert mi boldogok vagyunk, amikor tudunk szervezni egy grillpartit és eljönnek a barátok, családtagok, megtudjuk őket invitálni. Pénz nélkül elég nehéz volna, ha nem tudnék venni nekik húst. Boldog az unokaöcsém, ha feltöltöm a medencét nyáron. Pénz nélkül elég nehéz lenne feltölteni és karbantartani.

Lehet persze pénz nélkül élni és éhesen nézegetni egymást a pároddal, hogy de jó, hogy vagyunk egymásnak, és legalább nem egyedül halok éhen, de a minőségi élethez pénz kell.

Ha gimibe jársz, biztos van életcélod. A gimihez pénz kell, az életcélodhoz pénz kell. Boldogít a célod? Ha nem, akkor miért nem mész el gürizni?

A boldogságot valóban nem lehet megvenni, ebben igazad van. Én ezalatt azt értem inkább hogy vannak emberek, akik azt hiszik, hogy a pénzükkel jobb kapcsolatot érhetnek el, vagy mindent megoldanak egy doboz bonbonnal, vagy egy csokor virággal.

Van egy családtagom, akivel nem igazán jövök ki, de neki sok a pénze. Undok módon viselkedik velem, de amikor meghív, mindent megvesz, ami szem szájnak ingere és amikor eljön, akkor is hoz mindenfélét. Ha szóvá teszem a bunkóságait, mindig előjön azzal, hogy mennyi mindent ad. Én meg megmondtam, hogy soha többet ne adjon semmit, hanem egyszerűen viselkedjen normálisan velem.

Nos ilyen szinten tényleg nem boldogít, és valóban nem lehet vele mindent megvenni, de ez speciális eset.

Én szeretem eldönteni, hogy mitől vagyok boldog, és a legboldogabb akkor vagyok dolgokat a magam erejéből érek el.

2015. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Aki mindig hiányt szenvedett belőle, azt igenis boldogítja.

Én örökké szegény voltam, csúnya kinőtt/turkálós ruhákban, örökké csak szégyenkeztem, mindig megvetettek, lenéztek. Vannak barátaim, párom, családom, szeretem őket. De nem szerettem, hogy soha sehova nem tudtam elmenni. Még a közelben sincs szép hely, ahova érdemes lenne.

Aztán ahogy dolgoztam, szerencsém lett. Jó állást kaptam és most jobban élek. Minden hónapban telik egy hosszú hétvégére valamelyik wellnessben. Tudunk finomakat is enni, nem az van, hogy a hónap utolsó hetében csak tömlős sajtot kenyérrel. Vannak kicsit csinosabb ruháim, szépnek érzem magam. Szóval eddig sem voltam boldogtalan, de már +40 ezer minden hónapban (kb.,amit magamra költhetek) kiteljesítette a boldogságom.

Igenis boldoggá tesz!

2015. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen, a pénzen vehetsz magadnak csokit, ha csokirajongó vagy, de az baromira nem fog téged boldoggá tenni, ha mellette utálnak a munkatársaid, meghalt a kutyád, folyton ver az élettársad, éppen ellopták az autódat és megállapította az orvos, hogy gyógyíthatatlan rákbeteg vagy... Próbáld meg egy Mars szelettel mindezt boldogsággá formázni!
2015. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, azért kipróbálnám, hogy milyen a Ferrarimban sírni...
2015. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Fehér Nándor válasza:

Mert amint az utolsó fát is kivágtuk, az utolsó halat is kifogtuk, és az utolsó folyót is megmérgeztük, rájövünk majd, hogy a pénz nem ehető.


Néhány példa:

1.

A globalizált világunkban az anyagok kikerülnek a körforgásból.

Az a zöldség, amit ma megveszel a piacon pénzért, már lényegesen kevesebb nyomelemet tartalmaz, mint a 100 évvel ezelőttiek.

Megveheted pénzért a táplálékkiegészítőket is, hogy elkerüld a hiánybetegségeket, de vajon Te boldogabb vagy-e, mint nagyszüleink, akik a házuk körül megtermelték maguknak a zöldségeket, pottyantós WC-be ürítettek és visszaforgatták a humuszt a földbe a nyomelemekkel együtt.


2.

A termelőszövetkezetek idején teleszórták a földeket DDT-vel, arzénnel, és műtrágyákkal felfokozott munkaversenyben. Mérgező (többek között rákkeltő) vegyi anyagok szennyezik a talajvizet. Amikor ezeket az anyagokat felhasználták, akkor a nagyobb terméshozamra, jövedelmezőbb termelésre, nagyobb árbevételre helyezték a hangsúlyt. Ám a pénzt hamar elfogyott, de az okozott környezetszennyezés sok generáció életét teszi nehezebbé. Boldogabb vagy, hogy a szomjadat 1000 méterről kitermelt ásványvízzel olthatod, drága pénzért? Vajon nem-e lennél boldogabb, ha mindig csak egy karnyújtásnyira lenne tőled az életet adó víz ingyen? Itt meg kívánom jegyezni, hogy nagymamám a Tisza folyó vizét és az ásott kútjuknak a vizét itta.


3.

Repülni nagyon jó. Akinek van elég pénze megteheti, hogy a nyaralását egy távoli egzotikus vidéken töltse. Csak meg kívánom jegyezni, hogy ha egy repülőgép meghibásodik fenn a levegőben, és kényszerleszállást kell végrehajtani, akkor a pilóta a levegőben megválik a feleslegessé vált üzemanyagtól (szétpermetezi). Az üzemanyagnak természetesen vannak egészségkárosító összetevői is, de mivel igen alacsony koncentrációban ér bennünket, ezért soha senki nem fogja bebizonyítani, hogy ez okozott-e nála egészségromlást.

2015. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Jobb egy limuzinban sírni, mint egy biciklin.
2015. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez a "Jobb egy Ferrariban/limuzinban/BMW-ben sírni mint biciklin" hülyeség. Ha meghal az anyád, vagy rájössz, hogy mindenki csak kihasznál, akkor szerintem nem vígasztal az, hogy milyen járműved van.

Vannak dolgok, amiken a pénz nem segít. Olyan dolgok amiknek a hiánya fáj, ha viszont van, akkor mindennél boldogabbá tesz. És ez a: szerelem, szeretet, megbecsülés, őszinte barátságok....


Nevezhettek kishitűnek, vagy akárminek, le is pontozhattok, de ez akkor is így lesz. Ha most senki nem hiszi, majd rájön

#3-as voltam

2015. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!