Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az időseket mi készteti arra,...

Az időseket mi készteti arra, hogy mindenbe beleszóljanak?

Figyelt kérdés

Természetesen tisztelet a kivételnek, ezt előre leszögezném!


2 barátommal a vonaton utaztam a hétvégén és a 4-es ülésnél ültünk, egyszer csak felszáll egy papóka. Odajön és mondja, hogy az ő helyén ülök! Mutatom neki, hogy ideszól a jegyem nekem is, de egy pillanat múlva leesett, hogy csak a szám a lényeg, mert megszólal, neki a 27-es helyre szól a jegye, akkor nem ül a 25-re! Jó cseréltünk! Utána beszélgetünk és elkezd beleszólogatni a beszélgetésbe, hogy:


ő: maguk mit dolgoznak?

mi: Mondjuk, hogy tanulunk még!

ő: De hát maguk elég idős legényeknek néznek ki, hány évesek maguk!

mi: ketten mondjuk, hogy 20, egyik barátunk meg 21

ő: Ennyi idősen már dolgozni kéne, nem csak a napot lopni! (Tudom sokan már itt lecsapták volna pappert, de mi az a hülye udvarias fajták vagyunk sajna)

mi: Elnézést, de ketten orvosnak tanulnak, én személy szerint villamosmérnöknek és gondolom ön se szeretné, ha a hálózat nem működne, vagy az orvos rosszul kezelné, nem?

ő: Igazuk van (Szerintem ez kis csoda, de beismerte)


Utána beszélgetünk tovább és mesélem, hogy én ki szeretném próbálni az Erasmust, de papper megint beleszól:


ő: Mondják már meg nekem, mi az az erasmus?

mi: külföldön eltölt egy diák egy félévet/tanévet

ő: de az miért ennyire fontos?

mi: Hát pl. azért, mert én abba az országba szeretnék erasmusra menni, ahol a későbbiekben élni és emiatt nagyon hasznos

ő: Ó hogy mindenki elmegy, bárcsak újra lezárnák a határokat meg visszaállna a régi rend? Régen minden mennyivel jobb volt, mindenkinek volt állása, nem voltak ekkora fizetésbeli különbségek stb.


Ezután szerencsére elköszönt, mert le kellett szállnia, de ez nem az első eset a vonaton, hogy idősek beszélgetést kihallgatva elkezdenek nekem/nekünk magyarázni, kioktatni stb.


Miért?



2015. jún. 11. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Unatkoznak.
2015. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Informálódnak, mert az ember lemarad egy idő után.
2015. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az idősek szeretnék/szeretik érezni, hogy szükség van rájuk, esetleg a tapasztalataikra. Hogy hozzá tudnak még szólni valamihez. Ők nem kioktatni akarnak, hanem "hasznosak lenni". Mindig változnak az idők és egyszer mind a helyükre kerülhetünk vagy kerülünk. Akkor pedig az lesz a furcsa, hogy " a fiatalok mindig leráznak". De hát ez az élet rendje ugyebár :)
2015. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet jobb volna nem IC-vel menni. nagyobb a zaj, ritkábban ülnek az emberek és átülhetsz máshova! :D
2015. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert frusztráltak. Megették a kenyerük javát már, vagy hogy szokták mondani.


Fontosnak akarják érezni magukat és okosnak, de valójában mélyen belül ők is tudják, hogy se nem okosak, se nem fontosak már annyira.


Felesleges nekiállni velük vitatkozni, rájuk kell hagyni, hadd nyomják a hülyeséget.

Nem akarok senkit megbántani, de Magyarországon az idősek zöme borzasztóan egyszerű és buta ember.

2015. jún. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!