Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jobban tisztelték a fiatalok...

Jobban tisztelték a fiatalok az időseket, szüleiket amikor még kaphattak két pofont az iskolában? Minden idős rokonom azt mondja az hiányzik, hogy minden fiatalt megrangássanak picit.

Figyelt kérdés

Azt mondják, mennyire tiszteletlenek a fiatalok, bunkók, nem tisztelik az időseket, szüleiket, se egymást.

Az ő idejukben tudták hol a helyük, kaptak 2 pofont ha úgy beszéltek, vagy flegmáztak, és meghúzták magukat!

Azt mondja a legtöbb rokonom, idősebb ismerősöm, hogy ez kellene ide, az atyai pofon helyre hozná a züllött fiatalságot.


Jobban tiszteltek régen az emberek mindnekit? Az, hogy rá csapsz kettőt nem inkább, csak a félelmet, agressziót hozza ki?

Nem inkább arról van szó, hogy "engem vertek mikor fiatal voltam, kapjanak már ezek is!"?

Egyik ismerősöm sokat mesélt a gyerel koráról, fiatal koráról, és azt mondta sokszor megverték,de legközelebb is rosszat tett h úgy adódott.

Akkor mégse megoldás a pofon, verés?

18/F



2014. máj. 13. 08:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a nyugdijas típust nem tudom tisztelni...
2014. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
58%
Nézd meg ezeknek az embereknek a műveltségi szinvonalát! Mindent érteni fogsz!!!
2014. máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%
Igazuk van szerintem, pedig még én sem vagyok öreg. De gondolj bele, amíg a tanár lekeverhetett egy sallert volt visszapofázás meg tanárverés? nem. És most? Igen.
2014. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Az idősek mindig azt mondják, hogy a mai fiatalok tiszteletlenek, mindegy, hogy a mai kor éppen melyik.

Régen sem volt általános a verés, és most is van, akit vernek.

Annyiban egyetértek, hogy ma már rászólni sem szabad a gyerekre, mert mennek a szülők a suliba és elverik a tanárt. Régen ilyen valóban nem volt. A tanárokat, és úgy általában a felnőtteket jobban tisztelték. De nem a verés miatt. Inkább más változások miatt mások a mostani fiatalok.

2014. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
56%

Drágám, a tiszteletet nem lehet megparancsolni, azt ki kell ám érdemelni.


Lehet, hogy a mai idősekkel ez a legnagyobb baj, hogy semmi tiszteletre méltó nincs bennük. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.


A mai idősek azok, akik elnézték, hogy a saját szüleik farháton rágódva éhezzenek, de nekik minden jár az unokáik kontójára.

2014. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Imola Ágnes ***** válasza:
76%
26 éves vagyok, és soha életemben nem ütöttek meg a szüleim. Mégis, eszembe sem jútott volna tiszteletlenkedni velük. Soha enm feleseltem, soha nem voltam pofátlan, soha nem kiabáltam, vagy emeltem fel a hangom. Nem a verésen múlik, hanem a hozzálláson és a nevelési módszeren. Mai napig nagyon jó a viszonyunk, naponta beszélünk. Szerintem a probléma a mai nevelési módszerekben van, mindent szabad a gyereknek, ha esetleg odateszik takarítani vagy segíteni, akkor az már rabszolgamunka. A saját szobájukat nem takarítják, nemhogy az egész lakást, ahogyan én tettem tizen éves koromban. Csak annyit kellene tenni, hogya felnőtt maradjon felnőtt, a gyereket meg neveljék úgy mint egy gyereket. Régen természetes volt, hogy egy gyerek is beszáll a családi tevékenységekbe, ő is takarít,segít együtt dolgozik a családdal. Manapság ha el kell mosogasson, már a gyámügyet hívja.
2014. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
41%

3:

Ha ma pofonokat osztogatnának a tanárok, akkor lenne igazán csak tanár verés.


Az okokat és az okozatokat észre kellene venni, nem olyan egyszerű ez a dolog, hogy amikor jobban verték a gyerekeket, akkor azokból tisztelettudó felnőtt lett, mert ennél sokkal több változott a társadalomban. És csak hogy egy apró dolgot mondjak, az idősek jelentős része a tiszteletadásról úgy gondolkodik, hogy az egyoldalú dolog, és úgy fogja fel, hogy ha már megöregedett, akkor bármit megtehet a fiatalabbakkal. Az ő fiatalkorukban valóban egyoldalú volt a tiszteletadás, a mai etikett szerint ez mindig kétoldalú.


Egyébként ezek az idős (vagy nem is annyira idős...) emberek a stockholm szindróma tipikus esetei.


Amúgy engem a rossz jegyek és a beírások esetén megvertek a szüleim (ma utólag ezt tagadják!), és akadt tanárom, aki ütötte a gyerekeket, azonban ettől én még nem találom jó megoldásnak, nekem is sok frusztrációm ebből ered. Ja, és szüleim nevelése (aminek voltak pozitív és negatív oldalai, a veréssel büntetés a negatív volt) teljesen más eredményt hozott nálam, öcsémnél és bátyámnál, ezt csak azért írom, mert sokan a nevelést és az eredményt egy egyszerű összefüggésként írják le, holott ahány gyerek, annyiféleképpen hat ugyanaz a nevelés, akár 180 fokban ellenkezője is kisülhet. Én például nagyon sok olyan fiatalt ismertem, akiknél a szélsőségesen szabados elhajlások éppen az ultrakonzervatív nevelésből fakadtak, a szüleik viszont máig a túlzott liberalizmust teszik felelőssé ezért, nem gondolnak bele, hogy pont az ő nevelésük hatása volt ez.

2014. máj. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%
Amíg pajesz, fül és csuklyás izom létezik, addig semmi szükség pofozkodásra.
2014. máj. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
44%
Nem megoldás a verés... én beismerem suliban elég problémás voltam, balesetek, depi sb... és lehet hogy a depi miatt de nem tűrtem el egy tanárnak sem hogy flegma, lenéző és tiszteletlen vegyen velem, ha rosszul szólt hozzám én is hozzá ha megütött ez miatt hát nekimentem... aztán volt hogy bevittek az igazgatóiba mert nekimentem egykét tanárnak... hogy miért meg minden és mondtam hogy miért de nem fogták fel a lényegét... " mert akkor is ő a tanár és nem mondhatok neki ellent " általános iskolában egy volt utána középsuliban már több tanárnak is nekimentem mert megalázóan viselkedtek velem mert a sok gyógyszer elvette az eszem és nem tudtam megjegyezni az anyagot csak nehezen... de azért hogy a tanár meg az igi szerint annyira passzív-agresszív voltam minden tanárral... semmi gond nem volt a többivel... úgy voltam velük mint ha mindig is ismertük egymást... és eszembe sem jutott volna hogy felemeljem velük a szavam... az a néhány tanár akinek meg nekimentem... hát így járt, megérdemelte...
2014. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Engem sosem vertek meg. Mégsem voltam szemtelen soha. Túl sok minden van megengedve a mai gyerekeknek. Pont tegnap láttam, hogy a családi házak közt görkorizott 3 gyerek kb 12-13 évesek, akik persze nem is a környéken laknak. Kijött egy néni és szólt nekik, hogy ne itt korizanak. Erre az volt a válasz, hogy: de ez közterület! És folytatták tovább... Hát én ennyi idősen nem mertem volna vissza szólni az tuti. De ezek a gyerekek már nincsenek nevelve. Nem verni kell őket, hanem nevelni. Mi igyekszünk jol nevelni a fiúnkat, és sose fogjuk bántani.
2014. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!