Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert csak az az elfogadott,...

Miert csak az az elfogadott, hogy meghazasodni, gyerekeket csinalni, alkalmazottkent dolgozni (akar vezetokent is, de fizetesert, tovabbi fonokoknek stb), lakast vagy hazat venni hitelre, es felretenni oregkorra, nyugdijra?

Figyelt kérdés
Ha valaki ezek kozul valamelyiket nem csinalja, akkor szetgyalazzak. De ez elhetetlen elet, es a legtobb embernek nem is megy, viszont soha nem vallanak be.sot a leghangosabban oltjak azokat, akik ebbol akar egyet is elutasitanak vagy megvetnek.
2015. jún. 12. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen körökben mozogsz, de én ezt nem tapasztalom. A házasodás, gyerekcsinálás magánügy, persze nem lenne célszerű kihalni. Az, hogy valaki alkalmazott vagy vállalkozó vagy másképp dolgozik, az nekem mindegy. Bennem nincs elég kezdeményezőkészség egy vállalkozáshoz, de akiben van, annak hajrá. Ha nem dolgozik egyáltalán, az a gáz. Lakást venni sem kötelező. Öregkorra félretenni viszont ésszerű, hiszen a nyugdíj biztos kevés lesz, ezért furcsállnám, ha valaki nem tesz. De abban szerintem nincs igazad, hogy így élhetetlen lenne az élet.
2015. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, honnan veszed ezt a rengeteg sületlenséget, amit összeírtál itt...
2015. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy legtöbben ezt a peldat latjak, emiatt sokan igy tervezik, ill. jobb hijan pl. hitelre tudjak megvenni a hazat. Kerdes, kiknek ez az elfogadott? Sztem nem. Pl. 40 evesen több egykori oszt.tarsam egyedülallo es mind2 egykori legjobb baratnöm gyermektelen, en elfogadom öket es ök is egymast, nem ertem, ki nem fogadja el? Nem lehet, hogy csak Te erzed igy, azaz pont magad nem fogadod el??

Szerintem regebben, de meg az en gyerekkoromban tenyleg Volt a kis falvakban olyan közhangulat, hogy megvetette azokat, akik kilogtak a sorbol. Nagymamam fiatal koraban nem Volt elfogadott pl. a valas, hazassagon kivüli gyermek (1950-es evekben), az en gyerekkoromban mar csak kis falvakban az öregek között fordult elö emiatt megvetes, de altalanosan nem elfogadottnak mar akkor Sem szamitott. Sztem. (En kis faluban nöttem fel.) De hogy ma?! Nem tartom valoszinünek, de persze mindenkinek mas a velemenye, igy ma is vannak, akik nem fogadjak el, aki nem a leirtakat csinalja.

2015. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

azért már nem így megy,mert aki mo-n hitelt mer felvenni házra az utóbbi évek bank ügyeinek tükrében az szellemi fogyatékos.


amúgy meg azért érzed ezt,mert megfelelési kényszeres vagy igen valószínűleg.

ezért mások véleményének tükrében ítéled meg magad.

nincsen saját iránytűd ami pontosan mutatja neked,hogy mit kell tenned.

a másik dolog a vitaképességed.

te a feldobott témát figyeled,nem magát a szituációt ezért tudnak leoltani a pitsába.

a téma tök mindegy,a párbeszéd irányításának a megtartása a lényeg.

aki megtartja és ki tudja zökkenteni a vitapartnerét az győz.

2015. jún. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azt azért nem értem, hogy valaki félretesz a nyugdíjra, közben meg hitelt vesz fel, lakásra vagy kocsira.

A kettő üti egymást.

2015. jún. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nos en ilyen emberekkel soha nem szallok vitaba,mert nem is lehet, nem latnak ki a szrtengerbol, amiben elnek. kerulom oket mint a leprasokat, ha valamelyik ismerosom csaladot alapit es gyerekeket szul, megszakitom veluk a kapcsolatot, mert irritalnak. Az osszes kozeli baratom ugy gondolja mint en, ezert IS vagyunk baratsagban. Csak a kommenteket szoktam olvasni errol. Meg akkor is korbeujjongjak a csaladalapitokat, ha pl genetikai betegseguk van, es SZANDEKOSAN tovabborokitik a gyerekekre pl. Viszont ha valaki nem akar gyereket vallalni, meg az elethez valo jogat is vitatjak. meg buntetoado gyerektelenekre, meg nyugdijcsokkentes stb. ez elkepesztoen beteg dolog szerintem. Az emberek tobbsege el sem tudja kepzelni, hogy ha nem a csaladalapitas valakinek az elete ertelme, akkor az egyaltalan minek el? es teljesen termeszetes, ha valaki ilyenkor bekommenteli, hogy az ilyen NE ELJEN. ez termeszetes, nincs rajta megutkozve senki viszont ha en azt mondom, hogy en nem akarok gyereket sem csaladot, akkor UUU meg AAA meg MI VAN?masik, hogy mikor 5 evvel ezelott felmondtam a munkahelyemen, ezek az alakok sztereoban jottek a bargyusagaikkal, hogy dehat ebben a gazdasagi helyzetben, mikor hinapokig tart uj allast talalni, blablabla, es kb elvartak volna, hogy havi 80 ezer ftert turjam veluk a sz*rt, mikor ket diplomam is van (nekik is amugy, ezert sem ertem, miert ekkora birkak), plusz felsofoku nyelvvizsgaim. Kb en voltam az orult, aki nem tudja mit csinal. Persze azota az elet engem igazolt ebben is, mert ma ott vagyok, hogy a vallalkozasombol teljesen legalisan es kemeny munka aran kb az akkori fizetesem kb egy nap alatt tudom kitermelni tisztan.
2015. jún. 13. 09:18
 7/18 A kérdező kommentje:
a masik hatalmas nagy visszassag, ami szemet szur az emberek eletevel kapcsolatban, az a monogamia. ha valaki nem el monogam ferj feleseg kapcsolatban, na az akkor aztan a legalja mindennek, akar ferfi, akar no. KOZBEN BAROMIRA NEM MEGY NEKIK SEM. akkor meg minek jaratjak a szajukat a temaban es miert akarjak, hogy masnak is teljesen elbszott es elhetetlen legyen az elete, csakugy, mint nekik?
2015. jún. 13. 09:19
 8/18 anonim ***** válasza:

Korán reggel hogy pörögsz!Irigyellek.

Igazad van is meg nem is.Biológiailag a legoptimálisabb az lenne ha a nő 25éves koráig a 2gyereket megszülné.A 3.ik 4.ik opcionális.A pasi kora megegyezés tárgya.

Ez a dolgok rendje a kihalás ellen,ami a hitel meg a sz@ar fizetés nélkül tök rendben is lenne.

Az meg hogy basz@tat a rokonság meg egyes ismerősök sajnos elég tipikus.Mondjuk amikor az először jöttem haza 2hónap után külföldről a 2havi fizetéssel a zsebemben páran összetörpültek de a többi is bekussolt.Pedig akkor még egyedül voltam.

Csak szólok hogy a nyugdíjrendszer meg fog szűnni 2050ben.

2015. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
nem tudom, milyen kihalasrol beszeltek, a Foldon jelenleg 7.5 milliard ember el, es a termeszet rohamosan pusztul is emiatt. Nem kell ennyi ember, mert enelkul is fenn lehetne tartani a tarsadalmat. Mindenhl elkepeszto merteku a gepesites, robotizalas, adminisztracios munkak nagyreszet is szamitogepes programok veszik at. szoval par evtized, es munka se lesz, nyugdij sem lesz, csak egy csomo feleslegesen megszulesztett ember, akiknek mar enni se lesz mit mert az eroforrasokat is kimeriti ennyi ehes szaj. tengereket mar lehalasztak, talaj kimeruloben, erdok is mar csak nyomokban. egyeduli faj a bolygon, akit nem veszelyeztet a kihalas, az az ember, az osszes tobbi szepen megy a levesbe ugy latszik.
2015. jún. 13. 10:39
 10/18 A kérdező kommentje:
persze hogy meg fog szunni a nyugdij egyebkent, ezert is erdekes a masik fajta nyomasztas, hogy hat inkabb BERELNI kellene az embereknek :D ezt is sokan beveszik, es alternativakent mondjak a hitelre, dehat ha nyugdij sem lesz es sajat ingatlan sem ami esetleg befekteteskent is funkcionalna idos korra, akkor mi lesz :D megy az ember hajlektalannak idos korara gondolom, ott meg par honap alatt ugyis megnyiffan? mindenesetre erdekesen mukodik a tarsadalmunk...
2015. jún. 13. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!