Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert csak az az elfogadott,...

Miert csak az az elfogadott, hogy meghazasodni, gyerekeket csinalni, alkalmazottkent dolgozni (akar vezetokent is, de fizetesert, tovabbi fonokoknek stb), lakast vagy hazat venni hitelre, es felretenni oregkorra, nyugdijra?

Figyelt kérdés
Ha valaki ezek kozul valamelyiket nem csinalja, akkor szetgyalazzak. De ez elhetetlen elet, es a legtobb embernek nem is megy, viszont soha nem vallanak be.sot a leghangosabban oltjak azokat, akik ebbol akar egyet is elutasitanak vagy megvetnek.
2015. jún. 12. 22:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
bar en inkabb hajlektalan lennek, mint beallni a sorba
2015. jún. 13. 10:43
 12/18 anonim ***** válasza:

Jelenleg azok miatt van túlnépesedés akiknek roh@adtul nem kellene szaporodnia.Nem az intézménnyel van bajom hanem a rendszerrel.Tény hogy bonyolult a házasélet az biztos.Nem elég az anyagiak,még találj megfelelő nőt hozzá.Egyfajta csillagászati együttállást jelent,hogy összejöjjön és az esély is akkora.Jó dolog látni a saját gyerekedet ahogy ismered fel rajta a saját külső-belső személyiségjegyeidet ahogy felnő.Meg sok minden más is.Ez a véleményem annak ellenére továbbra is,hogy alighanem nem fogok megöregedni a mostani párommal.Sőt,karácsonyozni se.

Ez van.De attól az intézmény jó.

2015. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Már több ezer éve ez a "divat", a legtöbb ember számára ez a NORMÁLIS élet. És mivel ebbe a rendszerbe születnek bele és így is nevelik őket ezért írtóznak attól ami nem NORMÁLIS. Meghát amúgyis kevés ember mer eltérni a megszokottól, aki mégis azt gyakran kinézik maguk közül és ez a többségben csak tovább erősíti az érzést, hogy NORMÁLISNAK kell lenni. Valaki egyszer elkezdte, páran követték és azóta a csordaszellem erre állt rá a legjobban. Mert ugye az embernek is vannak ösztönei, mint mondjuk az állatoknak és azt diktálja, hogy mindenki húzzon egy irányba és senki ne lógjon ki. Ennyi nagyjából.
2015. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Főleg az idősebb emberek tartják önzőnek az egyedül élőket és ügyeskedőnek, csalónak tartják a nem bérből élőket. Ők ezt szokták meg.Unokatestvérem sem kíván szaporodni és már nem is fog, ők Németországban laknak ott ez is normális itt meg mindenki csodálkozik, hogy 40 éves és nincs gyereke. Én sem akartam családot, de most van 2 gyerekem akiket imádok. Nem akartam egy vállalatnál betokozódni, de sajnos eddig nem mertem változtatni az általad felsorolt okokból. Szerencsémre meghozták helyettem a döntést és kirúgtak :).

Azóta összevesztem a felmenőimmel is ,mert ők is csak a biztos munkahelyben tudják elképzelni az életet.

Remélem találni fogok valamilyen jövedelmet a 20 évi droidoskodás helyett. Hitelem szerencsére nincs és saját házban lakok, ha tudsz valamit kérem jelentkezz.

2015. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14-es vagyok . Sokban igazad van, tényleg a bérleményt és a hitelt reklámozzák ezzel is a modern kori rabszolgaságot segítik elő , hogy ne merjenek az emberek munkahelyet váltani, vállalkozni és egy havi tartalékjuk se legyen. Egy rabszolga és egy albérletben élő éppen , hogy megélő ember közt annyi a különbség, hogy a rabszolgát verték a mai embert meg lelkileg alázzák meg a munkahelyeken, hivatalokban, bankban. Nemrég néztem a gyerekekkel az Asterix animációt a moziban, egyszer csak felszabadították a rabszolgákat és éppen annyit fizettek nekik a munkájukért amennyit a lakbérért és a kajáért utána elkértek tőlük... Nagyon tanulságos.
2015. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

16-17 éves koromig nem érdekelt hogy hol fogok lakni, mennyiből fogok élni, akkor csak azzal törődtem hogy kiszórakozzam magam stb.

19 évesen kezdtem el dolgozni, rendes állásban, a lehetőségekhez képest jó pénzért, ekkor jöttek az elképzelések, nekem kell egy ház ahol nem kell szagolni hogy a másik mit főz, nem rázzák a szőnyeget az erkélyedre és nem áztatnak el a lakók, szeretnék egy jó erős motort magamnak mert nagyon szeretem a gyorsaságot.


A lakhatás az az egyik mérföldkő az embernél, itt ahol havonta van fizetés, nem teheted meg hogy egyik nap ezt a lakást bérled, holnap meg már át költözöl a rakpartra egy házba.

Magyarországon még mindig a saját a biztos, nem azt mondom 25-30 milliós házakat lakásokat kell nézni, mert nyilván segítség, és magas fizetés nélkül annyit nem lehet összespórolni rövid idő alatt.


Egy balul sikerült házasság miatt eldobhatod a fél életed férfiként, mivel egy nő mindig talál magának mást.

Nekem az a nagyon nagy szerencsém hogy viszonylag jelentős összeget tudok elrakni az adott hónapban, ez azzal jár hogy nincs szórakozás, a konditerem/ruha ami belefér és kb ennyi

Amikor egy munkatársam hüledezve mondta hogy Na ő biztos nem azért dolgozna hogy a fizetése 80%át eltegye, én erre azt válaszoltam neki hogy, akkor gondolkozzon el azon honnét fog előteremteni milliókat lakhatásra, jah hogy erre már nem is olyan egyszerű válaszolni....


A felsoroltak egy gyári munkásnál és egy fejlesztőmérnöknél más és más, az egyiknek a családja a nyomó erő hogy márpedig ilyen életet kell élned, mert megkeresed azt a több száz ezret, míg az operátort sodorja az élet, aztán lehet csak egy garzonra fog jutni, 80e ből.



Egy szónak is száz a vége, kemény dolgok ezek, de kispénzűként, mindent csak spórolással lehet elérni.

Az egyetlen még élő nagyszülőm is azt mondja ne verjétek el a pénzt, mert később még rosszabb is lehet.

23/F

2015. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok, a 6.komment, elsö mondatodbol: akkor jol sejtettem? "ha valamelyik ismerosom csaladot alapit es gyerekeket szul, megszakitom veluk a kapcsolatot, mert irritalnak" - irod. Miert szakitod meg, hat nem ez csinal ellentetet köztetek es ezen alapszik a legtöbb problemad!? Mit gondolsz erröl az egyetlen mondatrol?

Aztan ebböl az egyböl fakadoan, sztem erre rakodik a többi dolog. Amiert igy allsz hozza, ez meg a mar-mar tökeletes emberekben sem kelt szimpatiat - hogy reagal egy atlagember, vagy uram bocsa` annal is kevesbe intelligensebb?

Uristen, miket irsz, nagyot röhögne rajtam a baratnöm, ha vitatnam az elethez valo jogat, csupan mert nincs gyereke meg ferje, talan meg elmegyogyaszati korkep is felmerülne benne... :)

Sztem az emberek hamar mondanak keretlenül is velemenyt, hamar itelkeznek, de meg joszandekuan is aggodnak ilyen meresz lepesekkor, mint jolmenö munkahelyet feladni. Es biztosan sokan irigyek is, meg van egy csomo negativ emberi tulajdonsag... Sztem a direkt piszkalokkal nem sok mindent lehet tenni, mint kizarni az eletedböl, nem foglalkozni velük, keresd inkabb a hozzad hasonlok tarsasagat, elj ugy, h ök vegyenek körül...

A gazdasagi reszehez gratulalok, biztos nagyon jol csinalod! Sikerkönyvek sorozata szol ilyen emberekröl, nem pedig megvetik öket! Ismerek olyanokat,. akik hozzad hasonloan mereszen felmondtak es vallalkozasba fogva ez beigazolodott. En akkoriban (is) a sajat dolgaimmal voltam elfoglalva, most meg inkabb felnezek rajuk es probalok tanulni tölük, igy nem ertem az egeszet... Igy most töled is tanulni szeretnek (a tavolabbi celjaimhoz hasznos lehet), ha megkerdezhetem, mivel foglalkozik a vallalkozasod?

2015. jún. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"ha valamelyik ismerosom csaladot alapit es gyerekeket szul, megszakitom veluk a kapcsolatot, mert irritalnak"


Vajon miért csesztet mindenki... Vajon miért... Ha te elvárod, hogy mindenki elfogadjon, neked nem kéne elfogadni a többieket?

2015. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!