Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neveletlenség vagy fogyatékoss...

Neveletlenség vagy fogyatékosság? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés
A barátaink kisebbik lánya, 4-5 éves,beszélni nem nagyon tud,amit kinyög azt is csak az anyja érti.Mindenkire tátott szájjal bámul,válaszolni,köszönni nem szokott. Múltkor felszökött a szobámba,és belekakilt a magassarkú cipőmbe, egy másik esetben belepisilt a szekrénybe,illetve a fotel mögé.A legdurvább mégis pár napja történt...voltunk vagy 10-en a konyhában,ettünk beszélgettünk ez a kislány meg feláll,halál nyugodtan odasétál a konyha közepére,lehúzza a gatyáját és leguggol...az anyja szintén halál nyugodsággal megkérdezi: "Drágám,kakilni kell?" ezt mind a mi konyhánkban,evés közben...Aztán az anyja még az én anyukámat kéri meg hogy vigye ki wc-re...de komolyan,szerintetek normális hogy egy lassan 5 éves kislány ilyeneket csinál? Milyen betegségre utalhat ez? Elég gyakran járnak hozzánk sajnos,jó barátaink,de ez a kislány minden alkalommal csinál valami hasonló undorítóságot. Beszélni akarnánk az anyjával. Tanácsok?Előre is köszi!
2015. jún. 20. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez valami betegség, az biztos. Minél hamarabb meg kellene nézetni egy dokival.
2015. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 vfrtom ***** válasza:
100%
Lehet mind a kettö, mindenféleképp lássa orvos , az anyját is.
2015. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem is fogyatékosság.

Az rendben van, hogy a gyereket úgy kezeli mint ha semmi probléma nem lenne, de amikor a külvilág felé is ezt próbálja mutatni a szülő, az már zavaró tud lenni.

2015. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az rendben van, hogy a gyereket úgy kezeli mint ha semmi probléma nem lenne" - nem, az sincs rendben, mert ezzel a gyereknek tesz rosszat, ezenkívül képmutatás. Simán lehet, hogy valamilyen kezelhető, fejleszthető dolog áll a háttérben, csak a hülye szülők szőnyeg alá söprik a dolgot.

Nem igazán tudok tanácsot adni, mert ha a szülők nem akarják tudomásul venni a problémát, akkor egy kívülálló nehezen tudja jelezni úgy, hogy hatásos legyen. Bár attól is függ, hogy mennyire vagytok jóban. Ha bizalmas viszonyban vagytok, meg lehet próbálni finoman, udvariasan jelezni.

2015. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most is itt vannak. Az anyja egy szó nélkül lelépett tőlünk már egy órája,a 3 gyerekét itthagyta,a telefont nem veszi fel,és senki sem tudja hol van...tényleg orvosi eset.
2015. jún. 20. 18:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Elmebaj, de a tiéd... tudod ki hívná át őket azok után, hogy a kölykük a cipődbe szart. Te mégis újra meg újra áthívod őket, szeretsz szenvedni?
2015. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez azért már kihasználás, bár szerintem a barátnőd annyira buta, hogy meg sem fordul a fejében, hogy ezt nem kellene. Én simán megmondanám neki, hogy legyen szíves, máskor ne hagyja nálam szó nélkül a gyerekeit, pláne órákra. Neked is lehet más elfoglaltságod, nem vagy a gyerekei ingyenes bébiszittere. Ha ezt nem érti meg, máskor ne hívd őket magatokhoz, ha pedig ők akarnak menni, nyugodtan utasítsd vissza őket. Határt kell állítani nekik, méghozzá határozottan, az ilyen nemtörődöm emberek csak abból értenek. Ha pedig ezek után még neki áll feljebb, akkor se hagyd magad, az ilyen barátság sokat nem ér.
2015. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem én hívom át őket hanem a szüleim...de már nekik is elég sok ez az egész,dehát 20 éves barátságot nem könnyű megszakítani. Én mondjuk szívesen kirúgnám már őket...
2015. jún. 20. 22:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a szüleiddel laksz és az ő barátaikról van szó?
2015. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nyugtass meg, hogy véletlenül se romák! :D
2015. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!