Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elképzelhető hogy van egy kis...

Elképzelhető hogy van egy kis értelmi fogyatékosságom?

Figyelt kérdés

Elég lassú felfogású vagyok,nagyon sokmindent többször kell nekem elmagyarázni,nem értem meg elsőre.Nehezebben jegyzek meg dolgokat,neveket.Szétszórtabb vagyok mint a többi ember. Nem úgy gondolkodom mint a többi ember,sok dologról nem az jut eszembe aminek kéne.

Nehezebben építek ki szociális kapcsolatokat,próbálok beszélgetni,de az embereknek mintha nem is lenne kedve velem annyira,biztos hogy rosszul csinálom a dolgokat.

Tanulok és amellett dolgozom is és már felmerült az emberek között hogy "gyökér" vagyok és bántanak is vele.

Nem esik éppen jól...de örülnék,ha legalább tudnám,hogy beütésem van ÚGY,vagy beütésem van egyszerűen.

19L



#társadalom #értelem #fogyatékosság #enyhe értelmi fogyatékosság
2014. szept. 20. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebből nem mondanám azt, hogy lenne némi értelmi fogyatékosságod. Mások sem értenek meg mindent elsőre. Bár nem elképzelhetetlen némi figyelemzavar, tanulási nehézség. Ettől még nem leszel gyökér.
2014. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez nem értelmi fogyatékosság. Elvégre értelmi szinten nincs problémád, csak szociális és emberekkel kapcsolatos téren.
2014. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fogyatékosság, hanem figyelemzavar, vagy hasonló. A 2nek köze sincs egymáshoz.
2014. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fogyatékkoság, hanem egyszerűen csak kicsit szétszórt vagy, máshol járnak a gondolataid, más dolgokat veszel észre hamarabb, mint az átlag ember. Ez nem gond, sőt, neked is megvannak a sajátos értékeid.

Én is hasonlóan működöm, mint te, egy ideje pszichológushoz járok, ami sokat segített.

2014. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, konkrétan a figyelemzavar tüneteit írtad le. Pszichológusnál teszteltetheted magad ADD-re ás ADHD-ra Az ADD a sima figyelemzavar, az ADHD pedig figyelemhiányos hiperaktivitás. A leírásodból ADD-re gyanakszom, de nem vagyok szakember.

Megfelelő kezeléssel teljesen fejlődőképes vagy, javíthatsz a mindennapi életeden, mind munka, tanulás és szociális szempontból. Attól függően, hogy mennyire súlyos az eseted, kapsz tanácsokat és ismertetnek veled otthon is végezhető figyelemjavító gyakorlatokat. De ha a helyzet úgy adja gyógyszeres kezelés is lehet belőle.

2014. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Az írásod alapján az itteni kérdezők 99%-ánál értelmesebb vagy.

Lehet, hogy szétszórt vagy, vagy nehezen tanulsz. Vagy egyszerűen már annyira parázol attól, hogy bántanak, hogy épp ezért nem tudsz sokmindent elsőre megjegyezni.

Pedagógusi pályám során volt dolgom értelmi fogyatékosokkal, elhiheted, az írásod alapján 100%-ban kizárható, hogy az lennél.

2014. szept. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, és én is sokat gondolkoztam már ezen. Mondták már, hogy megfontolt vagyok, meg nagyon intelligens meg ilyenek, de a mindennapi tapasztalatokból inkább az jön le, hogy lassú, bamba, mulya, és szociálisan meg úgy minden téren használhatatlan. Nem tudom, ugyanaz-e a bajunk, utána fogok nézni, amit az előzők írtak, és mondjuk nem én vagyok a kérdező, de én is köszönöm a válaszokat :D

És értelmi fogyatékos biztos nem vagy, ez tényleg látszik a leírásodból.

2014. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!