Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért viselkedn...

A mai fiatalok miért viselkednek így? Normális, hogy nem találok barátokat?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... 16 és fél éves vagyok, egy szakközépiskolába járok, kollégiumban lakok. Rengetegszer érzem magam egyedül, kirekesztve. Az is lehet, hogy nem engem rekesztenek ki, hanem én őket, de a lényeg ugyan az. Nincsenek barátaim. Nem vagyok se csúnya, se büdös.. Sokan mondják, hogy szép lány vagyok, tudom magamról hogy igényes is, szeretem a tisztaságot, a rendet magam körül. A koromhoz képest művelt is vagyok, szeretek olvasni, zenékben se a drogos, meg trágár zenék jönnek be, inkább alternatív zenéket hallgatok. Rengeteg velem egy korosztályban lévő gyerekkel vagyok körülvéve a kolesz és az iskola miatt is, de valahogy nem érzem, hogy közéjük tartoznék. Olyan különcnek érzem magam, Nincsen legjobb barátnőm, meg úgy barátnőim sincsenek. A szobatársam ragaszkodik hozzám, de én igazából meglennék nélküle is, Délutánonként is egyedül vagyok, olvasok, zenét hallgatok, tanulok, Ha le is megyek a többiek köze, akkor fél óránál tovább nem bírom köztük. Nem bírok belefolyni a semmitmondó beszélgetésükbe. Nem tudok velük vihorászni buta dolgokon. A legtöbb kortársam igénytelen is. Tiszteletlenek a nevelőtanárokkal, az ott dolgozókkal. Állandóan csak dohányoznak, mindenféle szemét dohányból maszekolják a cigijüket. Jó, én is dohányoztam még tavaly, de nem sokat, csak pár hónapot. Nem vagyok egy tök külvilágtól, rossz dolgoktól elszigetelt kis "fapina", mert igazából tavaly barátom is volt, le is feküdtem vele, amit meg is bántam, sőt még füveztem is tavaly, nem is keveset, szóval megjártam minden szintet, 14 évesen nyolcadik után hétvégenként be is rúgtam az akkor még normális és meglévő barátnőimmel, de aztán ahogy átkerültem a középiskolába felhagytam ezzel, és a barátnőim ezt folytatva most arra a sorsra jutottak, hogy elk.rvultak. De tényleg. Minden hétvégén ismeretlen férfiakkal részegen kefélnek, mert arra csak azt lehet mondani, és teljesen lecsúsztak. Igénytelenek is lettek. NZsíros a hajuk, koszos a körmük, ruhájuk. Van egy fiú, elem egyidős, szoktam vele beszélgetni, általa is tudom milyenek a mai lányok a bulikba, hogy viselkednek a fiúkkal, mert én nem járok el itthonról. Engem taszít az a tömeg, a zaj, a részeg kis r.bancok akik 14-17 évesek, és játszák a huszonévest. Szóval miért vannak elfajzódva a mai gyerekek? Én vagyok nem normális, és bennem van a hiba? Egyszerűen úgy érzem, hogy én teljesen más szinten vagyok mint a kortársaim, és azok akik körülöttem vannak. Már barátom sincs egy éve, mert nincs egy olyan fiú, aki komoly lenni, normális értelmi szintje lenne, és akibe szerelmes tudnék lenni. Mit csináljak? Ne törődjek másokkal és legyek egyedül? Más is van/volt hasonló helyzetben?



Köszönöm ha valaki ezt végig olvassa, és válaszol!



2014. ápr. 5. 19:21
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
vannak még rendes lányok :)
2014. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik hamarabb érnek,és komolyodnak meg,mint Te.Huszonéves korosztályban keresgélj,és ne a bulizós ,komolytalan,agyilag nulla emberek között.

Egyébként normálisnak mondható,hogy így nem találsz barátokat,én sem találok,soha nem is találtam.

2014. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%

Értem tehát ott vagy tök egyedül te a tökéletes, csinos, okos, imádnivaló példakép jellegű leányka meg az összes többi elk.úrt ember.

Szerintem azért kicsit magadba nézhetnél...

Kezdjük ott,hogy magadnak mondasz ellent. Siránkozol,hogy nincs senki se barát se fiú se semmi, erre ott a szobatársad aki szeret veled lenni de ő neked nem jó. Persze nem lehet mindenkit szeretni de ba.sszus, ha ilyen válogatós vagy ne csodálkozz, hogy mindenki utál.

Aztán meg ez a mindenki elk.urvult csak te maradtál normális mi? nah persze. Sajnállak. Tudod hogy miért? Mert néhány évvel ezelőtt még tudtam volna azonosulni eget rengető problémáiddal. De aztán rájöttem, hogy ki kell nyitni a szememet, és meg kell tanulni alkalmazkodni, megérteni a társaimat akikkel nap mint nap együtt vagyok, és lám így megtaláltam azt a néhány embert akiket a barátaimnak hívok, mégse lettem füves/cigis/piás r.ibanc.

És így utólag látom, hogy ott én voltam az egyetlen "r.ibanc". Csak más értelemben, mivel nekem senki nem volt jó, mindenki sz.ar egyedül én voltam tökéletes. De megváltoztam. Persze nem azt mondom, hogy a cigi jó, istenments utálom a bagót meg a piát is drogot meg végképp.

De most te vagy a válogatós miss p.icsa. Szállj egy kicsit magadba és gondolkodj el, mert lehet hogy sz.ar a világ meg a társadalmunk, de a hozzáállásod még rosszabb.

2014. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Értem mit akarsz mondani, és nem értek ezzel egyet. Nem mondtam, hogy tökéletes vagyok, tisztában vagyok magammal, a külsőmmel, mindenemmel, DE ugyanakkor látom, hogy más lányok mit csinálnak. Kiteszik a melleiket, feneküket, tetszelegnek a fiúknak, akik meg többet néznek e tükörbe, minthogy a lányokat nézzék. Keresem, egyfolytában keresem a barátnőimet, barátaimat, de nem tudok, olyan emberekkel együtt lenni, akik viselkedése miatt én érzem magam kellemetlenül. Nem fogok olyanokkal együtt mutatkozni, akik a vonaton úgy sztorizgatnak a hétvégi berúgásukról, hogy boldog, boldogtalan hallja körülöttük, visítozva nevetgélnek, a lányok káromkodnak mint egy csikós, egyszerűen én náluk különbnek tartom magam. Engem illemre, tiszteletre neveltek, nem szeretnék lesüllyedni. Továbbá nem az én hibám, hogy ilyen emberekkel vagyok körülvéve. De elnézésedet kérem, kedves harmadik válaszoló!
2014. ápr. 5. 19:47
 5/32 anonim ***** válasza:
56%

Úristen ember.

Ha nem akarsz visítozós p.icsákkal lógni akkor ne velük lógj. Szerinted én mikor megváltoztam beálltam a mindene kint van és már a fél város átment rajta tipusú lányok közé? Nem. Megkerestem azokat az embereket akik olyanok mint én. Már megbocsáss de nem tudom elhinni, hogy ennyire páratlan lennél. Ha meg igen, a magányodat csak magadnak köszönheted.

Nekem az az érzésem az írásaidat olvasva, hogy te érzed,hogy nem jó ez így, de ahhoz már lusta/gyáva/nemtörődöm vagy, hogy tegyél ellene. A fiatalok közt se csak iszákos libák meg selyemfiúk vannak. Csak lusta vagy ahhoz, hogy ezt észrevedd.

Ismétlem: Tekints egy kicsit magadba is, és ha magadban nem találsz semmi hibát, akkor fikázd a világot.

2014. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Oké, magamba nézek, de utána mi lesz? Mit keressek magamba? Vagy ettől hogy fog a környezetem megváltozni? Adjak fel egy apróhirdetést, hogy barátokat keresek? Igen, kétségbe vagyok esve! Nem tudom miért lettek ilyenek a pár éve még normális barátnőim, nem tudom hol vannak azok a lányok, akikkel együtt bicikliztem, nevettem, jól éreztem magam.
2014. ápr. 5. 19:56
 7/32 anonim ***** válasza:
40%

13 éves vagyok. 14 leszek.

Tankcsapdát hallgatok, ami néha eléggé trágár tud lenni. A "Mi a f*** van?" c. számuk a kedvencem.

Nem vagyok drogos, se piás, se dohányos. Elit gimnáziumba járok (nem szeretem ezt mondani, mert nem érdekel annyira, de most kihangsúlyozom csak neked), és főleg ötösre állok minden tantárgyból egy-két négyest elnézve.

S normálisan öltözködöm!


Ezzel azt akartam neked elmondani, hogy bár én más lány vagyok, mégse vagyok egy örömlány, vagy ahogy te mondanád egy elk*****t r****c. És pont te mondod, hogy nem hallgatsz ilyen zenéket, mégis csúnyán beszélsz. Szerintem nem az számít, hogy hallgatod-e, hanem hogy használod-e! De ha káromkodik az ember, attól se lesz olyan nagy paraszt. Csak a mértékétől függ.


Tényleg nézz magadba, ember! Legszívesebben leszedném a fejed, hogy bár én fiatalabb vagyok, mégse hordom ilyen nagyon fent az orrom. Nagyon felidegesítesz, de mégis úgy vagyok vele, hogy megpróbállak észhez téríteni. Mert 1 évvel korábban én is ilyen fajta voltam... Ameddig nem találtam egy új társaságot (MERT KERESTEM), és nem jöttem rá, hogy ezt csak a keserűség mondatja velem.


Te irigy vagy ezekre a lányokra. Irigy vagy másokra. Hogy bár te vagy miss tökély (bocsáss meg, de tényleg ez jön le), még sincs barátod, miközben nekik van. Akiket lenézel. Nézz magadba kérlek... mert ez nagyon nem jó. Választ adok: TE VAGY A HIBÁS. Kész. És ne általánosíts, mert ezzel nem csak engem sértesz meg, hanem a barátaimat, az osztályomat meg mindenkit, akit nem ismerek, de normálisabb! S lehet ők se olyan rosszak mint hiszed, csak féltékenység ezt mondatja velem.


Lehet fikázni, hogy én is milyen vagyok. De én elmondtam a véleményem rólad, válaszoltam a kérdésedre is. Remélem tudtam vele segíteni...


13/L

2014. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Számomra teljesen átérezhető a helyzet, gimiben nekem is nehezen ment a beilleszkedés hasonló okokból. Egyetemen sikerült. Itt vannak egyéb céljaik is az embereknek, néhanapján elmenni bulizni belefér. Ha nem heti azinten teszik a dolgot, akkor rájöttem, nincs vele bajom. A tiszteletlenség engem is nagyon zavart. Nem tudom, mit tehetnél, talán próbálkozhatnál huszonévesekkel barátkozni. Mondjuk közöttük is sok a hasonló gomdolkodású ember, úgyhogy nem biztos, hogy jó ötlet. Esetleg eljárhatnál valami csoportba (kirándulás, sport, stb), lehet ott találnál hozzád hasonlókat.
2014. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem szoktam káromkodni. Nem értetek meg. Bántottalak valamivel? Szerintem az én világnézetem teljesen másabb mint a mai fiataloké, és szeretnék visszamenni a szüleim, nagyszüleim idejébe, mert ott megtudnám találni a helyem. Nem veszitek észre, hogy a mai fiatalok mennyire elromlottak? Senki nem szemléli a körülötte lévő világot?
2014. ápr. 5. 20:05
 10/32 anonim válasza:
önsajnáltatásból elég. ha neked nem jó azok az emberek akik körbe vesznek mert te olyan különcke vagy, akkor mit szeretnél? ha mindenkibe csak a hibát keresed és mondogatod magadnak hogy nem olyanok mint te akkor sose lesz igaz barátod... nekem is a legjobb barátom él-hal olyan dolgokért amiket én gyülölök.. még is barátom évek óta. tanuld már meg elfogadni az embereket olyannak amilyenek ..
2014. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!