Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon sokat káromkodok, de...

Nagyon sokat káromkodok, de leszeretnék róla szokni mivel már engem is zavar. Hogy tegyem ezt?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Több módszer is van erre.Például büntesd magad(negatív megerősítés):

-Mondjuk találj ki valamit büntetésképp,tehát ha mondassz egy csúnya szót,akkor mondjuk gugolj 5-öt.Vagy húzd meg a füled.--->Ezt én nem próbáltam,de előbb-utóbb lehet,hogy hatásos.Lassú folyamat ez mindenféleképpen.


Emellé,vagy ehelyett társulhat a sokkal kellemesebb,ám de jóval lassabb folyamat,a pozitív megerősítés:

-Ha nem mondassz mondjuk 10 mondatban egyetlen csúnya szót sem(EGYETLENT SEM),akkor vedd meg a kedvenc kajádat,édességedet,és jutalmazd meg magad egy falattal.Ezt lehet tic-taccal is játszani:DD


Harmadik és külön módszerként említeném a legdurvább,legdrasztikusabb módszert:FIgyelj oda,és egész egyszerűen ne káromkodj!Ezt nem kell sem jutalmazni,sem büntetni.


Nekem az utóbbi hatástalan volt.Egyébként a közeg az,ami hat az emberre.Ha körülötted is sokat káromkodnak,akkor te is könnyedén rászokhatsz.

2015. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és nekem az segített,hogy kultúráltabb környezetbe kerültem.
2015. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mazda az egy autómárka ! Mazdazanyádat.

A fának a szára, az ugye a fa szára.

A durva életbe ! Érted már !

Na szóval , valahogy úgy kell ezt csinálni, hogy be helyettesíted, más vicces szavakkal a durva és káromkodós szavakat.

Ez durva jó ! Próbáld ki !

Egy idő után , amikor betanulod és automatikussá válnak az új betanult kifejezések a trágár szavak helyett, még szimpatikusan vicces is lesz az új "káromkodásod".

2015. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első jó dolgokat ír, de 2. szerinted nem fognak hülyének nézni az emberek, amikor elejti a telefonját és elkezd egy autómárkát emlegetni? :D


A kulturáltabb környezet szerintem a legjobb megoldás, bár a barátokat lecserélni nem biztos, hogy jó ötlet. :D

2015. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bas.d meg
2015. jún. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem Harry Potter-es "káromkodásokat" használni, először poén volt, most már nem b+-ezek.
2015. jún. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát modoroskodj, te ütődött! :)
2015. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igyál sok tejet!
2015. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
te oktondi!
2015. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!