Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudok elfogadni közvetl...

Hogyan tudok elfogadni közvetlenül embertől származó olyan érzelmet, vagy érzelmével összefüggő cselekvést, ami jól esne nekem?

Figyelt kérdés

2015. jún. 25. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogy micsinálni?
2015. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez de szép magyar mondat volt.
2015. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pl amikor megdícsér valaki:

- jaj de ügyes vagy.

Ez jólesik. nem?


Vagy megölel valaki.

Vagy ad két puszit, bár az inkább csak köszönés, megszokás, de eshet jól.

2015. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az első kettőnek szívesen elmagyaráznám máshogyan is a kérdésem értelmét, de hátha a harmadiknak adandó válaszomból megérti:


#3

A kérdésemben megfogalmaztam, h ami jól esne nekem, ne mtudom elfogadni. Az írt példáidat felhasnzálva tehát:


Akitől szeretnék puszit kapni, attól se fogadom el.


Akitől szeretnék ölelést kapni, attól sem fogadom el.


Ha meg vki őszintén dícsér meg engem, akkor sem tudom befogadni a szívembe a dicséretet, annak ellenére se, ha szimpatikus embert mondja, és reális dícséretet mond nekem, rólam, és egyben ha jól esik nekem a dícséret, akkor is képtelen vagyok a szívembe a dícsértetet bofogadni.


Tehát emberek irányából mindig is érzelembefogadási gondom volt.


Tehát, kérdem én: tud ebben valaki valmi technikát, hogyan fogadjam be ezeket a zérzelmeket, valamint emberek érzelmeiből fakadó cselekedeteit irányomba?

2015. jún. 25. 12:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Technikát nem tudok. De a dícséretet, ha olyan embertől kapod, akire felnézel, akkor csak elhiszed, hogy nem hazudik. Azt gondolja rólad, hogy ügyes vagy, akkor neked csak annyi a dolgod, hogy elhiszed. Nem kételkedsz a szavaian. És amikor elhiszed, akkor befogadtad. Ennyi.

Vagy nem?

2015. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem nem ennyi. Soha életemben nem érdekelt engem se a hit, se a hitetlenség, teljesen felesleges dolgoknak tartom.


Még valami: ha visszaolvasod kommentem, látni fogod, hogy én nem hazug emberekről írtam, hanem azokról, akik őszintén nyilvánulnak meg érzelmileg.

2015. jún. 25. 13:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Az nem hit kérdése, hogy elfogadd, van aki okosabb nálad, így az ő dicséretének van súlya a számodra. Van értelme, nem csak úgy a levegőbe beszél. Tehát azt el kéne hogy hidd, amit az ilyen ember mond, és be kell hogy fogadd. Ha ebben is kételkedsz, mindenben kételkedsz, úgy nem lehet élni.
2015. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elárulnád, hogy fiú vagy-e, vagy lány, és mennyi idős?
2015. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Ez nem hit kérdése, nem hitetlenség kérdése, nem kételkedés kérdése és nem értelmi kérdés számomra.

Hanem érzelmi.

És erre keresek technikát.


Azt tudom, hogy az ehhez kapcsolódó érzelmek feldolgozása az egyik lehetséges megoldás. Na de amíg ez nem sikerül maradéktalanul, addigra kellene valami technika számomra.

2015. jún. 25. 13:30
 10/12 A kérdező kommentje:

#7

Hetes számára eszeme jutott egy konkrét példa, hogy jobban értsd a problémámat:

pl nem tudom, hogyan kell sírni.

Ez se hit kérdése, ez se hitetlenség kérdése, ez se értelmi kérdés, és ez se kételkedéssel függ össze.

Hanem érzelmi kérdés, és technika talán megoldha, h hogyan tudnék sírni.


Bár meghatódni és könnyezni ettől tudok, de pl kiadósan sírni elfelejtettem gyerekkoromban hogyan kell.


Elhangzott egy kérdés az életkoromról és nememről. 30 feletti férfi vagyok.


A problémám nagyjából 10-12 éves korom ota fennáll.

2015. jún. 25. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!