Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van az, hogy máshogy...

Mitől van az, hogy máshogy alszunk? Van aki a hátán, van aki oldalt, van aki hason.

Figyelt kérdés

Sőt, nem is tudunk máshogy, mint ahogy.

Nem lehet szokás, hiszen mindenki a hátán kezdi, születés után, magától nem is tud oldalra vagy hasra fordulni.

Mégis, mire fölnö, kialakul, hogy általában csak egyféleképpen tud aludni.

Mitől, hogyan, van-e erről valami elmélet?



2015. jún. 26. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"kialakul, hogy általában csak egyféleképpen tud aludni"


Hát, én speciel bárhogy tudok, hason, háton, ülve, állva...

2015. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egy idő után mindenkinek kialakul mi a normál nála ami a legkényelmesebb. Én elég vegyesen alszom, legtöbb esetben csak jobb oldalamon tudok elaludni, de van hogy háton ébredek. Ha olyan álmosan, fáradtan esek be az ágyba hogy már alig látok akkor mindegy milyen pózban vagyok úgy is eltudok aludni, de éjszaka ha felriadok akkor már csak fél oldalt tudok elaludni. Általában fél oldalt alszom el és háton fekve ébredek de arra is volt példa amikor hason aludtam. Konkrétumokat nem tudok erről. Csak annyit hogy háton a leg egészségesebb
2015. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Személyiség függő.

Másképp alszik egy szorongó típus, másképp egy beleszarós típus, ezerféle árnyalat létezik.


Meg más okai is lehetnek. Szervi okok, berendezés okozta rögzült szokások, stb...

2015. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én bárhogy tudtam míg be nem szorult a levegő, és kaptam egy elég durva paralízist az éjszaka közepén. Aztán utánanéztem és azt olvastam hogy csak akkor lehet ilyen ha háton fekszel. Azóta kialakult hogy sose alszok háton.
2015. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ugye, milyen érdekes?


Én hason soha nem tudtam aludni, amikor próbáltam, úgy éreztem, hogy kitöröm a nyakam.

Oldalt tudok csak jól aludni, jobbra is balra is, közben egy kicsit háton.


Persze, ha rettentő fáradt az ember, tud ülve is; állítólag katonaságnál, őrségben még állva is.

2015. jún. 26. 19:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Én csakis kifelé fordulva, az oldalamon tudok aludni. Háton nem, mert néha félrenyelek és köhögök. Na meg rángatózik a lábam. Hason azért nem, mert nyomja a mellem az ágy, na meg távoznak a gázok. Befelé meg azért nem, mert - a túl sok horror film hatására - félek, hogy valami leránt és behúz az ágy alá.
2015. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz őrségben lenni, elég, ha túl kevesen vagytok a laktanyában, túl sok szolgálat jut 1 emberre.

Én majdnem beleestem a lencsefőzelékbe, csoport tálalása között, mert elaludtam fölötte állva. :D

2015. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ugye, ugye, a #6-osnál már előjönnek a személyiség irányító eszközei! :)


Én amúgy kb úgy alszom, mint az ejtőernyősök, mikor a legnagyobb felülettel esnek lefelé.

Kiterülve, X-be. :)

2015. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*2 csoport
2015. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hason tudok a legjobban aludni, azért, mert nekem így kényelmes :D Háton nem tudok elaludni sehogy, oldalra nagyon ritkán.
2015. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!