Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy az...

Miért érzem azt, hogy az életeben mindig választanom kell, hogy ki mellé álljak?

Figyelt kérdés
Mindig olyan helyzetekbe kerülök ahol két ember véleménye szembe megy egymással / mindeközben én mindkettőt kedvelem és jól el vagyok velük / de ők ketten szemben állnak egymással és akkor itt jövök én, akinek muszáj egyik mellé állnom, mert ha nem teszem, akkor mindkettő árulónak tekint és nem tudom, hogy oldjam meg az ilyen helyzeteket. Ha normálisan elmagyarázom, hogy ebből kiszeretnék maradni, akkor 50%, hogy ezt elfogadja, de nem minden esetben. Én tényleg megértem általában az embereket és igazat tudok adni mindkettőnek, de muszáj választani.
2015. jún. 27. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mindkettővel egyetértesz, akkor miért muszáj választani?

Egyébként a véleményedet előadhatod úgy is, hogy nem állsz látványosan az egyik ember pártjára, és úgy is, hogy érezzék, attól, hogy valakivel nem értesz egyet, még nem tekinted őt emberileg kevesebbnek, ellenségnek stb. Csak simán másképp vélekedsz valamiről.

Valószínűleg csak bebeszéled magadnak, hogy ha nem állsz melléjük, akkor árulónak tekintenek. Vannak persze ilyen emberek, de az értelmesebbek nem így gondolkodnak.

Én pl. sosem haragszom valakire azért, mert nem ért egyet velem, ha egyébként nem akar a véleményével lenyomni és nem gondolja úgy, hogy csak az ő álláspontja lehet mérvadó, mindenki hülye, aki nem úgy gondolja. Ha az utóbbi eset fordul elő, akkor sem haragszom vagy tekintem árulónak a másik embert, csak egyszerűen nem tartom érdemesnek arra, hogy vitázzak vele.

A legjobb barátaim közt is előfordul, hogy valamiben nem értünk egyet, attól még senki sem tart senkit árulónak, hanem meg tudjuk beszélni normálisan a dolgokat.

2015. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert az elméd még nem tudott függetlenedni a fizikai valóságtól. A fizikai valóságnak van egy ilyen bunkó szokása, hogy meghatározza, hogy ha az egyik kő itt van, akkor ez a hely már foglalt, ezért más kő már nem lehet ugyanitt. Az elme ennél sokkal szabadabb. Az elméddel el tudod képzelni, hogy két kő ugyanazon a helyen van.
2015. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy te mindkettőt szereted, mindkettőnek a barátsága fontos neked, és egyiket sem szeretnéd elveszíteni, természetes dolog.

De: a kettejük közötti problémákat nem neked kell megoldanod, a közöttük levő feszültségeket nem neked kell megszüntetned!

Közöld velük!! mindkettővel!! hogy ez a ti dolgotok, terád nem tartozik, oldják meg ketten a közös problémájukat. Nem vagy te békebíró, és legyenek már annyira felnőttek, hogy képesek egymással megbeszélni, lerendezni a dolgokat. Te kívül akarsz, és kívül is fogsz maradni a továbbiakban az ilyen vitákból, nézeteltérésekből.

2015. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!