Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért van, hogy egyesek napok...

Mért van, hogy egyesek napok elteltével sem tudnak választ írni facebookon? Se elköszönni, csak kilépni a beszélgetésből.

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre a válaszok:

Mert van fontosabb dolguk is, mint a Facebook-on lógni. Valaki csak heti 1-2 alkalommal lép be. Bármilyen meglepő, nincs mindenkinek Facebook a telefonján.

Van, hogy csak elolvasni van ideje, de válaszra már nincs, mert dolga van, aztán meg elfelejti, hogy még nem válaszolt.


Másodikra:

Valami hirtelen dolog miatt (pl. akinek gyereke van, annak ordít a kölyke) ott kellett hagyni a számítógépet és a beszélgetést.

2015. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, aki állandóan ezt csinálja. Én se élek a FB-on, csak este megyek fel, és nekem sincs mobilnetem. Én úgy gondolom, hogy ha már volt időm elolvasni, szánok időt legalább arra, hogy valamit visszajelezzek, pl.: "bocsi, később megbeszéljük". Volt, aki később írt, és annyi volt a válasz, hogy "nem". Egy eldöntendő kérdésemre. Erre nem volt idő? (A probléma az volt, hogy már akkor írta, amikor már nem volt aktuális, túl voltunk azon a dolgon, amire válaszolnia kellett volna.) Én értem, hogy nem FB-ozik mindenki agyba-főbe, nem is kell. De szerintem ha van ideje elolvasni az üzeneteket, akkor olyan baromi elfoglalt nem lehet. ha én egy bizonyos dolog miatt megyek föl FB-ra, akkor nem olvasgatom az üzeneteimet, mert tényleg csak azért mentem fel, hogy azt a dolgot megnézzem.
2015. júl. 2. 18:23
 3/20 anonim ***** válasza:

Azért pl. munkába indulás előtt egy hosszabb üzenetet el lehet olvasni, de választ írni rá már nem nagyon. Vagy ha megnyitom az üzenetet, de látom, hogy nagyon hosszú, akkor van, hogy végig sem olvasom, csak majd később. Végülis nem olvastam el, de mégis ott van a kis "Látta" felirat a másik félnél.

Ilyen esetekben majd visszaírok, ha van időm.


Azt a "nem"-es választ én sem értem, attól az illetőtől kéne megkérdezni, hogy miért nem tudta ezt a 3 betűt egyből leírni.

2015. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Azt a "nem"-es választ én sem értem, attól az illetőtől kéne megkérdezni, hogy miért nem tudta ezt a 3 betűt egyből leírni."


Igaz, csak nehéz elérni.


Egyébként ha tudom, hogy nincs sok időm, nem olvasom el, mert félek, hogy elfelejtek válaszolni. Igazából értem, amit mondasz, csak ugye, ha olvassa (vagy a program azt hiszi), elvész az értesítés. És elfelejti, hogy írtam. És akik elfelejtik, azok valamit visszajelezhetnének, például én is elfelejtem, ha nincs jelzés róla, épp ezért visszaírok valamit,hogy pl. majd megbeszéljük, figyelmeztess, vagy ilyesmi. Értem, hogy nem is olvasta stb., de 20 üzenetet meg szerintem nem illik írni, hogy vegye már észre, az olyan, mint régen MSN-en a képernyő megrázása, ha nem felelt.

2015. júl. 2. 19:43
 5/20 anonim ***** válasza:

Szimplán leszarja. Én is ezt csinálom, irkál mindenki, vagy a hülyeségét, vagy kérni akar, és egyszerűen nincs kedvem visszaírni. Olyan mint nem felvenni a telefont.


Ráadásul az hogy "elolvastam", messze nem jelenti azt hogy tényleg el is olvastam mit írt, csak rányomtam hogy ne jelölje folyamatosan.


Alapból ezt tartom a facebook hibájának, hogy mindenki elvárja hogy szabadidőmben, munkaidőben, alvás közben neki válaszolgassak.

2015. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Megértem. Igazából az a bajom, hogy pár emberről nem tudom eldönteni, hogy tényleg leszarnak-e, vagy csak sok a dolguk. (Utóbbival érvelnek.) Persze megkérdezem tőlük, de ha ugyebár nem válaszolnak...
2015. júl. 2. 20:37
 7/20 A kérdező kommentje:
Igazából több olyan ismerősöm is van, akikkel most nehéz személyesen találkozni. Ezért tartanám velük fb-on a kapcsolatot. A személyes beszélgetéseink alapján viszont nem feltételezném, hogy idegesítem őt.
2015. júl. 2. 20:38
 8/20 A kérdező kommentje:

"Alapból ezt tartom a facebook hibájának, hogy mindenki elvárja hogy szabadidőmben, munkaidőben, alvás közben neki válaszolgassak."


Ezzel azért nem értek egyet, mert nem kéne például a munkahelyeden facebookozni. Vagy alvás előtt.

2015. júl. 2. 20:39
 9/20 anonim ***** válasza:

"mert nem kéne például a munkahelyeden facebookozni. Vagy alvás előtt"


Miért ne? Munka mellett is van ebédszünet, vagy 1-2 szabad perc, elolvasom a híreket, megnézem amit akarok, este dettó. Főleg hogy manapság kb mindenki be van lépve telefonról.

2015. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De ha van időd ebédszünetben erre, akkor nincs időd válaszolni egy fél sort?
2015. júl. 2. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!