Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért van, hogy egyesek napok...

Mért van, hogy egyesek napok elteltével sem tudnak választ írni facebookon? Se elköszönni, csak kilépni a beszélgetésből.

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 18:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Nincs.

Mert a dolog nekem egyáltalán nem olyan fontos, mint neked.

2015. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát oké, de akkor ezt hívom én bunkóságnak. Mindegy, a lényeg, hogy te ezeket az embereket nem is szereted, akiknek nem válaszolsz? Kevésbé fontos, de idegesít is,hogy írnak? Nem akarsz velük jóban lenni?
2015. júl. 4. 16:15
 13/20 anonim ***** válasza:

Mert nincs ideje Facebookozás, chatelés, fórumozás, blogolás közben.

Ez most a trendi, nem csak FB-n, e-mailben és egyéb csatornákon sincs válasz, akkor sem, ha az ő érdeke lenne, eladni, vagy venni akar. A telekommunikáció diadala.

A kilencvenes évek végén, attól lehetett megőrülni, hogy mindenki 5 percenként e-mailt, ICQ-t nézegetni rohangászott,

most meg ez van.

2015. júl. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Én például meguntam facebookon a hosszú üzeneteket, ha valaki lefáraszt egy hosszú regénnyel, senkinek nem válaszolok, aztán kilépek onnan. Inkább Twitterezek!
2015. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mire kellene válaszolnom, és ez mennyi erőfeszítést kíván. Ha túl sokat, akkor várok, míg "összejön", vagy rövidebb formában fogalmazódik meg.


Az elköszönés hiánya meg egyszerűen arról szól (legalábbis nálam!), hogy a beszélgetésnek NINCS vége. És ez akkor is igaz, ha két mondat közt hónapok telnek el.

2015. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor egy összegző kérdés: az, hogy nem válaszoltok, nem jelenti, hogy nem kedvelitek az illetőt?
2015. júl. 7. 22:20
 17/20 anonim ***** válasza:

Ugyan, dehogy! :)


Az öreg székely házaspár kinn ül a tornácon.

A néni megszólal:

- Jakab, te szeretsz engem?

- Persze.

- Csak azért, mert sosem mondod.

- Egyszer már mondtam, majd ha változik, szólok!



Mindössze annyit jelent, hogy a kapcsolatok ápolását, a törődést, az odafigyelést sok embernek kell még tanulnia.

2015. júl. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A viccet ismerem, pont a napokban meséltem valakinek. :) Köszönöm a választ. És mennyire tartod szorosnak az ilyen emberekkel a kapcsolatot? Barátodnak tartod vagy csak egy havernak? Nem ezen múlik.
2015. júl. 8. 23:10
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, de egy általános, örök igazság: ha valaki AKAR rád szakítani időt, az FOG is. Ha igazi barátod az illető, ha tényleg érdekled, akkor ha csak egy negyed órás villámtalálkozóra is, de be fog téged zsúfolni az időbeosztásába. Vagy este fenn marad 20 perccel tovább, hogy megírja neked a fb-os regényedre a válaszregényt, mert törődik veled és fontos vagy neki.

Ez a "dolgom van, nem érek rá" tipikus lerázás, én is használtam olyan ismerősöknél, akikkel nem voltunk túl közeli viszonyban, de sokat nyaggattak és fárasztottak. Fb-on nem fogom megírni nekik, hogy légyszi akadj már le rólam. Az emberek nagy része azért veszi az adást ilyenkor. Mondjuk ők pont nem vették, nyomultak tovább, meg is szakítottam velük a kapcsolatot.

Ne tartsd magad ennyire kevésre, hogy olyan emberek nyakába akaszkodsz akiknek láthatóan nem kellesz. Foglalkozz azokkal a barátaiddal, akik kíváncsiak rád.

2015. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Koszi. Teljesen igazad van. Azert nem tudtam en is venni a lapot mert szemelyesen mindig o jott oda hozzam.
2015. aug. 18. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!