Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem boldogít a pénz?

Miért nem boldogít a pénz?

Figyelt kérdés

Szegényen nőttem fel, az utolsó egy évben pedig már tényleg a padlón voltunk anyagilag.

Nem volt melegvíz, pokrócokkal takaróztunk és folyton fáztam éjszaka. Karácsonyra nem ajándékoztunk semmit, mert csak annyi pénzünk volt, hogy elmentünk meglátogatni a párom egy barátját.

Most már mindketten dolgozunk, nekem másodállásom is van, és sokkal jobb érzés, hogy munka után elmegyünk sétálni, beülhetünk megenni egy fagyit, vagy akár vacsorázni is.

Ellentétben a tavaly ilyenkorral, mikor pénzhiány miatt pusztán ettünk a krumplit, ritkábban a rizst. (kijöttünk külföldre, és nehéz volt a kezdetek)

Akkor megyek vásárolni, amikor jólesik, utazunk...


Miért nem boldogít a pénz?


2015. júl. 5. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
ki mondta hogy nem boldogít? :D mert magyar vagy és neked soha semmi nem jó
2015. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A pénz jó, ha van. Nem stresszel emiatt az ember.

Valami hiányzik az életedből. Lehet, hogy van párod, de lehet másra, többre vágysz. Lehet barátokra van szükséged. Ki tudja? Csak te magad :)

2015. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
gondolom hogy azért jobban érzed magad igy hogy telik a dolgokra de a pénztöl nem lesz több az életed nem leszel boldogabb igen jobb ha van de kevesebbet vagy otthon kevesebb idő jut a párodra barátaidra azokra akiket szeretsz ezért nem olyan jó meghát nem mindent lehet pénzen megvásárolni
2015. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert amúgy tökéletes életed lenne, de neked az unalmas, így generálsz egy kis problémát.
2015. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem nem boldogít, mert amikor pénzem volt akkor azt jelentette hogy nagyrészt a munkával teltek a napjaim, ami ugye nem boldogít, inkább csak idegesít. Már 2 éve nem dolgozok, nincs pénzem, de boldog vagyok mert nap mint nap azt csinálok amit én akarok. Az meg nem érdekel hogy nem tudok étterembe menni meg vásárolgatni, ezektől nem lennék boldogabb semmiképp. A fontos dolgokhoz meg nem kell pénz. Pénz nélkül is van egy csodás párom, tudunk minden nap rengeteg időt együtt lenni, sétálgatni, stb.
2015. júl. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Megkérdezhetem, hogy te miből és hogyan élsz akkor?
2015. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A pénz engem sem boldogít, csak amit azon kapok
2015. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rosszul használod. Küldd el nekem, én tudom boldogítóan költeni.
2015. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértetted ezt.

Egy bizonyos mennyiségû pénzre szükség van, hogy az alapvetô dolgokat ki lehessen fizetni, meg lehessen venni belôle.

Azt jelenti inkább a "pénz nem boldogít", hogy mindegy, hogy havi 400 000-et vagy 1 000 000-t keresel, nem ezen múlik majd a boldogságod.

2015. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!