Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önzőségen lehet változtatni?

Önzőségen lehet változtatni?

Figyelt kérdés
Azt hiszem elég önző vagyok. Előfordul, hogy mondjuk mástól irigylek dolgokat, meg magamat teszem előtérbe, ha valami olyan helyzet van, azt akarom hogy először nekem legyen jobb, ne a másiknak. De rosszul érzem magam emiatt, és sokszor próbálkozok önzetlen lenni, de az mégsem ugyanaz, mert attól még, hogy mondjuk valamit átengedek másnak, legbelül mégis azt szeretném, hogy nekem legyen jobb. Meg ehet tanulni teljesen önzetlenül, tényleg belülről jövő legőszintébben jót cselekedni a másikkal, vagy mindig bennem lesz ez az önzőség is?
2015. júl. 9. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet rajta változtatni. Sőt, kell is.
2015. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyik legalapabb ösztönöd akarod elfojtani??

Addig nincs vele probléma, míg nem más rovására teszed.

Pl ha találsz egy 500-aat az utcán és nem adsz belőle a melletted lévő haveroknak az jó önzés. Ha haverod talál egy 500-ast te meg elveszed tőle az rossz önzés

2015. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!