Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettétek már, hogy a nők...

Észrevettétek már, hogy a nők egymás között külső adottság szerint "klikkesednek"?

Figyelt kérdés

Férfiaknál úgy látom, hogy ez nem nagyon jellemző, legalábbis nem annyira, mint a nőknél. Egy full geek kinézetű srác is jól érzi magát a menőző stílusú srácok között, illetve egy jóképű, borostás, sportos srác is szívesen tartózkodik nála lényegesen "gyengébb" külsővel rendelkező férfiak társaságában. Megfigyelhető bárhol, iskolában, rendezvényeken, munkahelyen, koncerteken, hogy egy férfitársaság tagjai külső adottságban elég széleskörűek, vékony, kövér, alacsony, magas, csúnyább arcú, bájgúnár, sokféle típus megtalálható egy jól összeszokott társaságban.


Viszont a lányoknál, nőknél érdekes ez a saját nemükön belüli szelekció. A modellalkatú, hosszú, egyenes, napszemüveges, napbarnított lányok között nemigen látni kövér, világos bőrű, szemüveges lányt. A csúnyább arcú lányok társaságában nemigen látni bájosan szép arcút. (Nem a csúnyább lányokat fikázom ezzel, csak egy észrevétel volt.) A szép arcú husis lányok társaságában nemigen látni csúnyácskább, de kimondottan jó alakú nőt stb.


Nem akarok általánosítani, de úgy látom, a nőknél tendencia ez a szortírozás.


2015. júl. 9. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne is általánosíts, mert az én baráti körömre ez pl. egyáltalán nem igaz:) Talán azért, mert nálunk a "rosszabb" adottságú nőknek is a helyén van az önértékelése, az igazán jó adottságúak pedig nem üresfejű plázacicák.
2015. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
43%

Elso, ja hogyne, megneznem a tarsasagotokat:-) :-)

A kerdezo jol megfigyelte.

2015. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Ne általánosíts!

Nem tendencia.


Én karcsú, alacsony, közepesen szép (inkább kedves vagy egyedi az arcom, mint klasszikusan szép) vagyok, de van husisabb barátnőm, meg magas sovány, nagyon szép arcú, ráadásul fiúkkal is barátkozunk, köztük is van klasszikus "jó pasi" meg vicces, de csúnyácska, meg átlagos, meg kövér meg sovány...

2015. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
ez így van kedves kérdező
2015. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
73%
Nőként mondom hogy ez egy baromság.
2015. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: én alacsony, átlagos / pár kiló plusz határon mozgó vagyok, smink és különösebb "frizura" nélkül, akinél öltözködésnél első a praktikum. A barátnőim közt számos kifejezetten vékony nő is van, de jócskán túlsúlyos is akad. Égimeszelő és nálam is alacsonyabb szintén. Szemüveges vagy nem, egyre megy. Van, aki egy fél táskányi pipere cuccot tart magánál, és ha ketten vagyunk, akkor is igazgatja a sminkjét. Van, akinél ez nem téma, úgy, mint nálam. Van, aki a munkája miatt "csini" folyton, van, aki azért, mert a barátja ezt kívánja tőle. Engem meg messzemenően nem érdekel, hogy ki hogy néz ki - legfeljebb ismeretlenül annyiban, hogy mit árul el a személyiségéről (pl. egy-egy meghökkentőbb frizura, öltözék, tetoválás, extrém soványság vagy túlsúly stb).
2015. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
37%

na megassság, testsúly, hanem "piaci érték" alapján klikkesednek, kedves értetlen nőkommentelők.

Ti azért tamáskodtok, mert noha alacsony vagy, és testesebb, vannak magas és vékonyabb barátnőitek, de ugyancsak nem érik el az átlagnál jobb, "kifejezetten kelendő" nők szintjét. Kétlem, hogy a társaságodban, ha neked mondjuk évente egy udvarlód van, akad olyan, aki meg le se tudja vakarni magárol naponta a sok srácot.

2015. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

8-as: 1-es vagyok, és még mindig azt mondom, tévedsz - legalábbis ami a mi baráti körünket illeti. Van, aki szerintem klasszisokkal jobban néz ki nálam, de engem nem zavar, ő meg nem kérkedik vele. Meg olyan is van, akinél meg szerintem én nézek ki klasszisokkal jobban, de ott sincs probléma. Hogy kinek hány udvarlója van, az irreleváns, mert én pl. már a középiskolában megtaláltam az igazit, de van, aki most is keresi a magához valót.

Én azt mondom, a leginkább vízválasztó az lehet, hogy ki mennyi energiát fektet a külsejébe. Mert aki pl. extrém sokat, azzal lehet, hogy kevesebb közös témám van.

2015. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na én pl. jótestű, de nem szép arcú lány vagyok a barátnőm meg gyönyörű arcú, husis testű. Akkor a logikád szerint nem barátkozhatnánk. Sőt, ő göndör hajú, az enyém meg szögegyenes. Ő imádja a napszemüvegeket, engem idegesít, inkább kalapot hordok. Ő eredetileg enyhén barna bőrű, én a hófehérke. Én szőke, ő fekete.

Szóba állok bármilyen külsejű lánnyal. Együtt bulizok olyan lánnyal is aki modellkedik és teszek rá hogy néz ki, mert nem (csak) ezért szeretem. irigy sem vagyok, mert hozzám is jönnek jó pasik.

2015. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
25%

8as, mar hogy a bnatos rossebbe lenne irrelevans, kinek mennyi udvarloja van:-)

Te mennyi idos vagy, hogy ilyesmit kijelentesz 'kozepiskolaban megtalaltam az igazit'

Na de latod, neked pl nulla udvarlod van, 'mar ha nem vagy eleg jo csaj illetve olyan korokben mozogsz, ahol tudjak h van pasid. Aki meg nem talalta meg az igazit, es jo csaj lenne, kvra nem szorpozne veletek a cukraszdaban, hanem a tobbi jocsajjal razna abuliban, es arrol pletykalnanak, hogy kinek volt jobb-rosszabb az epp levakart csavo.

2015. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!