Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A túlzott agyalásból sikerült...

A túlzott agyalásból sikerült valakinek kijutnia véglegesen? Azon a szinten vagyok, hogy akaratlanul ítélkezem

Figyelt kérdés

Ítélkezek emberekről, mivel én is nagyon sértve, ítélve éreztem magam 12-13 éves koromban iskolában, és azóta kísért ennek a hatása


És emiatt még ha az embereknek alapból jó első benyomást keltek, azt könnyen elrontom


A túlzott agyalás pedig a barát hiány, és okainak állandó kutatása miatt kialakult


Az utóbbi időben viszont, ráébredtem, hogy ideje lenne felhagyni ezzel a rossz szokással, mert egészségtelen, de állandóan visszahúznak a gondolataim mint valami mókuskerék..


21f



2015. júl. 10. 01:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok,de sajnos pont ezért nem tudok segíteni,mert én sem jutottam (még)túl ezen.
2015. júl. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leírnád konkrétan, hogy hogyan zajlik?
2015. júl. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozol? Tanulsz? Mit csinálsz?

Foglald le magad, merítsd ki az energia és időraktáraidat, hogy ne léphessenek színre ezek a gondolatok! Foglald le magad otthon is, és tudatosan mondj nemet a csábításnak! Próbáld a dolgok pozitív oldalát nézni, akármiről is legyen szó, és hidd el, elkerülnek majd a (rossz) gondolatok, amik folyamatosan a fejedben járnak!

2015. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es te is ennyi idős vagy?


2-es, pl odamegyek egy emberhez, valahogyan kapcsolatba kerülünk, kicsit beszélünk amiről tudunk, és közbe pl észreveszem, hogy ha nem szépek a fogai akkor az "milyen máár" (2 és fél évet viseltem fogszabályzót azóta fokozódott ez) , vagy egyszerűen nem néz ki jól az illető(én sem tartom magam átlagosnál különbnek kinézetben, de mégis valamiért ítélkezem akaratlanul) , vagy túlságosan sminkeli magát, az is visszataszító, vagy kicsit kövér, mittudom én..


Egyik felem azt mondja, hogy ez csak hülyeség, és egyszerűen csak el kéne terelnem a gondolataimat, másik meg azt, hogy ez normális, de azért ne koncentráljak rá annyira...szal ami a lényeg, hogy mindkét "felem" tudja, hogy nem oké ez így


3-as, Külföldön tanulok, dolgozok is, de nagyon kevés a munka, főleg most nyáron kifejezetten sok szabadidőm van, sok időm egyedül..

Igen, ilyet már csináltam, hogy napokig, hetekig tudatosan pozitívan, de aztán alábbhagyott a lendület, te nem fáradsz bele, vagy rá lehet állni pár hónap után


Ilyenkor jövök rá, hogy mennyire nem egyszerű uralni a saját testemet, és, hogy valójában közel sem vagyunk emberek, annyira intelligensek mint ahogyan azt sokan hiszik

2015. júl. 11. 00:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is elég súlyos problémám, hogy mindent túl agyalok, ami nálam inkább fejfájást okoz, meg arra való bűntudatot, hogy néha eszméletlen jelentéktelen dolgokon agyalok, akaratlanul, vagy este/reggel kába állapotomban azt sem tudom, min jár az agyam, megszoktam, hogy mindenféle gondolatok kavarognak, amit egy idő után már nem is értek:D

Ilyenkor tényleg súlyosan lekell kössem magam, amennyire tudom, de mindig az szabadít fel a legjobban, ha beszélgethetek valakivel(nem mindenkivel sikerül olyan jól), föleg nagyon nyíltan, minél nyíltabban.

Szerintem egyszerűen az is segít, ha lehetőleg olyan barátokat találsz akikkel szemben minél nyítottabb lehetsz. Pl. én az ilyeneknek, ha kerülnek, még a furcsa gondolataimat is elmondom, vagy kifejezem valahogy, de csak viccszerűen, vicesen megfogalmazva, eddig nem volt olyan nagyon, hogy zavarba ejtsek valakit, vagy megbántsak, persze zavarbaejtőbb dolgokat nem mondom. De én is észreveszek hibákat másokon, mégsem fejezem ki.

Bár nem tudom te hogy vagy ezzel, de azt tapasztalom, hogy az ítélkezés egy adott ponti nem olyan rémes dolog, sokszor nem is arról szól, hogy aki meglátja a rosszat valakin az tökéletes.

Próbáld meg rendbe tenni a gondolataidat, ha ennyire zavarnak, fogadd el magad, az is fontos oldal.. Gondolom alapjáraton normális, hogy gondolkodol, csak ez a "döntéshozás" "megoldáskeresés" hiányából jelent problémát, szerintem sokan nem azért ítélkeznek, hogy másokat megbántsanak, hanem leszűrnek az általuk látottakból valami "tanulságot", hozzáállást.

2015. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

de végülis az agyalás igazi gyökere szerintem, hogy az ember nem tudja mit akar.

legalább keress olyan társakat, akik öntudatosabbá tesznek, nem adnak okot arra, hogy elbizonytalanodj.

2015. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!