Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki képtelen a kapcsolat...

Ha valaki képtelen a kapcsolatteremtésre, emberi kapcsolatok kiépítésére/fenntartására, akkor az hová forduljon segítségért?

Figyelt kérdés

Bizonyos értelemben nem megfelelően szocializált, az önbizalommal/önértékeléssel vannak gondjai, félénk, nem mer odamenni idegenekhez.

Továbbá idegenek között szorong, feszült, akaratlanul is azzal törődik mások milyennek látják, mit gondolnak róla. Főleg ha egyedül megy valahová.

Kevés emberrel szimpatizál, nagyon csendes, emiatt feltételezhetően unalmasnak találják. Kapcsolatai felszínesek mert kevesekkel találja meg a közös hullámhosszt.

Az érdeklődési köre nagyon szűk, nem képes új dolgokhoz kedvet kapni, kevés dolog érdekli.

A fentiek miatt nem jár sehová, emberek közé, alig szokott beszélgetni, zárkózott, képtelen az ismerkedésre.


A családjával születése óta rossz a viszonya, apa nélkül nevelkedett, az iskolákban nem sikerült beilleszkednie, ezek miatt sok kellemetlenség érte.

Az éveit főleg otthon töltötte számítógépezéssel, játékokkal, emiatt sok élményből kimaradt.


Mi segítene egy ilyen emberen?



2015. júl. 12. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológushoz. Ha meg is akarsz halni, akkor pszichiáterhez.
2015. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%
Tündérhegy, bentlakásos pszichoterápiás intézmény. Nekem segített ebben, mondjuk másban meg nem és nem is ezek miatt a dolgok miatt mentem oda, de utólag hálás vagyok. Most már a kapcsolatok kialakítása megy, csak a többi nem, megtartani, egyáltalán akarni stb.
2015. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!