Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem gondoljátok, hogy...

Ti nem gondoljátok, hogy nagyobb gonoszság visszadobni a halat a vízbe?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, akik horgásznak, hogy ők visszadobják a halat. Az én értékrendem szerint, ha azért fogod, mert meg is eszed utána, akkor még volt valami oka annak, hogy meghalt szegény, bár nyilván nem a legideálisabb dolog, de a világ így működik. Viszont csak azért horgászni, és sebet ejteni egy halon, fájdalmat okozni neki, hogy elmondhassuk, hogy kifogtuk, és utána visszadobni, az szerintem gonoszság. nem vagyok vegetáriánus, szeretek húst enni, de az értelmetlen öldöklést nem szeretem.
2015. júl. 13. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én egyetértek veled. ha már kifogsz egy halat, legyen haszna is. ha más nem, oda lehet adni a macskának otthon vacsira (ha túl kicsi például).
2015. júl. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A sérült hal lassú halálra van ítélve, ennél még az is kegyesebb, ha fejbecsapják a parton. A hobbivadászat minden fajtáját elítélem, hataloméhes lelki törpék kegyetlen játéka. Nem értem, miért nem elég az ilyen "horgászoknak", ha csak lógatják a botot és söröznek, nem kell ehhez állatokat sebezni. Vegyenek egy marék műanyag halat.
2015. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek, mindig is így gondoltam.
2015. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, így van. Szegény hal átszúrt szájpadlással nagyon életrevaló... Nálunk a nagybátyámék horgásznak, de nem igazán értem a dolgot. Ők mondjuk általában valóban ételt készítenek belőle, de van, amikor visszadobják.
2015. júl. 13. 18:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 13. 18:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyszer megkérdeztem egy embert, aki rendszeresen járt horgászni, de nem érdekelte, ha nem fog ki semmit. Azt mondta, hogy a horgászás pihenteti, hogy egyedül lehet abban a nyugodt környezetben, de ha nem teszi lehetővé, hogy esetleg kifogjon valamit, az egész nem működik, mert nem érzi, hogy horgászna. Értem a logikáját, értem az érzéseit, de ettől még ugyanolyan borzasztónak tartom. Ráadásul, ha nincs senki a közelben, akinek odaadhatná a halakat, ő is visszadobja. :(
2015. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem amúgy is lehetne egyedül.
2015. júl. 13. 19:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Még senki nem olvasott horgász könyvet? ?? A halak geste annyira hideg, és regeneráló szervezetü, hogy nem érzi a horgot! Ha lenyeli, max 3) perc alatt már semmi nincs a gyomrában. Bazi erősek.

nem cseszegetésként irtam az első két mondatot, bocsi! :-)

2015. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Teste*

(Ugyanaz vagyok! )

2015. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért elég nyomorúságos lenne a természet, ha egy horogszúrástól a hal helyből visszaadná a lelkét a teremtőjének. Arról nem is beszélve, hogy így a visszadobási szabályoknak sem lenne semmi értelme.


Az átszúrt szájú halak valójában vígan élnek tovább, szóval a kérdés sajnos teljesen értelmetlen.

2015. júl. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!