Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire változtat meg a pénz?

Mennyire változtat meg a pénz?

Figyelt kérdés
Nem rég volt 10 éves osztálytalálkozónk és beszéltem egy régi osztálytársammal.Még az első pár évben tartottuk a kapcsolatot,de egy időben felmondott a munkahelyén és elég rendesen eltűnt.Most állítólag valami internetes cégnél résztulajdonos(nem nagyon tud senki többet róla) és igencsak bejött neki az élet.Szép háza van jó környéken és a találkozóra is egy elég komoly autóval érkezett.Mikor kimentünk szivarozni beszéltünk kicsit négyszemközt és megkérdeztem tőle szerinte mennyire változtatja meg az embert a pénz.Azt mondta "A pénz nem változtat,ellentétben ha esténként nem tudsz már aludni attól azért elég sok dolgot átértékelsz az élettel kapcsolatban".Szerintetek?
2015. júl. 13. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit mondott. De igaz.

Ha az embernek megvan a megfelelő tartása, akkor nem hiszem, hogy a pénz sokat változtatna rajta.

2015. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is egyet értek.

Akkor mutatkozik megy egy ember igazi személyisége, ha pénze/hatalma van. Nem változnak, inkább aki olyan, az kimutatja a foga fehérjét.

2015. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt tudom mondani, hogy személy szerint eddig csakis olyan példákat tapasztaltam, magamat is beleértve, ahol a pénz rossz irányba változtatta meg az emberek személyiségét.
2015. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy hány évesen találkozik valaki sok pénzzel. A sok pénz egyben hatalom is, kérdés elég érett-e hozzá. Alapvetően kevés olyan személyiség van, aki nagy hatalomra vágyik és azzal megfelelően is tud bánni. Akinek az eleve az értékrendjében szerepel a gazdagság, vagy az életcélja, hogy sok pénze legyen, nos az az ember már eleve milyen morális, etikai beállítottságú, nemde?
2015. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyi eset. Jól írták az előttem szólók, még ha nem is teljesen ugyanazt! :)


Tényleg sokat számít, hogy az illető hogy és milyen körülmények között szerez sok pénzt. Sok embernek van labilis korszaka, ami miatt belemenne egy kevésbé legális dologba. És ha belemegy, lehet, hogy egyre mélyebbre süllyedne morálisan. Ugyanaz az illető lehet, hogy egy év múlva nem tenné meg ugyanazt.


Sokat számít az is, hogy milyen maga az ember. A tesóm imád nagyzolni, szórakozni és költeni. Menő óra, ruha, drága pia, stb. Ha sok pénzhez jutna, sokat költene.

Van egy ismerősöm, akit viszont egyáltalán nem változtat meg, gyerekkorától ilyen. Nemrég elég jól ment nekik a szekér, mégsem költekezett látványosan, azt vette meg, amire valóban szüksége volt. Okos telefonja sosem volt, pedig igen drágára is tellett volna neki, egyszerűen megmondta, hogy nem használná ki, ezért minek.


Én is eszközként tekintek a pénzre, ami könnyebbé teheti az életem. Az egyik célom bizony az, hogy jó anyagi helyzetbe kerüljek, de nem azért, hogy mutogassam, hanem mert elég sok esetben szükséges. Volt olyan családtagom, aki valószínűleg még mindig élne, ha tudtunk volna fizetni egy magánkórházat.


Az ismerősöd bölcs dolgot mondott az alvásról! :)

2015. júl. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!