Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs elég önbizalmam, és nem...

Paperdog kérdése:

Nincs elég önbizalmam, és nem vagyok elég agresszív. Ezt mindig kihasználják ellenem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egész kis koromban kezdődött. Sokáig sportoltam, és amikor klubbot váltottam, ott egy elég szemét közegbe futottam bele, ahol a kisebbet rendszeresen szekálták az idősebbek, durván. Mindenki benyalt nekik, rajtam kívül, ezért úgy döntöttek, engem addig addig basztatnak, amíg be nem állok a sorba. Körülbelül 1.5 évig voltam ebben a klubban. Egyszer sem hódoltam be nekik, ezért fokozatosan egyre jobban szekáltak, sokszor meg is vertek többen. Ez bennem nagyon erős önbizalom hiányt váltott ki, és évekig erősen tikkeltem is. Ezek után abbahagytam ezt a sportot és birkózni,gyúrni kezdtem. Mára már elég jól verekszem, küzdő sportolok, és az átlagnál is sokkal erősebb lettem. Ezt versenyeken, felméréseken bizonyítottam. De sajnos önbizalomhiányom nem állt helyre teljesen. Nemrég 1 barátom elhívott buliba, és hívta pár hülye haverját, akikkel nem volt gond, de az egyik félre értett valamit, és nekem esett, megrántott. Legszívesebben nekiugrottam volna, de a barátom tisztázta a helyzetet, és nem is akartam balhézni a haverom baráti körében. A gyerek alacsony, dagadt, sosem sportolt típus, könnyedén lenyomtam volna, de sajnos nem voltam elég agresszív, és minden régi sérelmem újra előjött, újra elkezdtem tikkelni. Hiába edzek még többet, keményebben, az sem segít. Ez tulajdonképpen felemészt. És ebből adódóan most a barátaimmal, családommal vagyok ideges, mert senkivel nem tudom megbeszélni, és megőrülök. Kérlek segítsetek! Mit lehet ilyenkor tenni? Elfog múlni ez az érzés valaha is?
2015. jan. 4. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden agyban dől el.. Szóval magadon tudsz segíteni, csak el kell hinned magadról, hogy meg tudod csinálni, ha kell akkor oda állsz.
2015. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyűjts önbizalmat, add ki a feszültséget. Menj veszélyes környékekre, ahol jó eséllyel beléd kötnek és jogos önvédelemből adj nekik. Agresszív sose legyél, mert egy jó sportoló, egy kiegyensúlyozott ember soha nem veszíti el az önkontrollt.

Baráti társaságban meg legyen önuralmad és ne is akarj agresszív lenni, emelkedj felül az ilyen sérelmeken.

2015. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez olyan,mint a poszttraumás stressz.Egy pszichológus segítségével kellene feloldani benned a múltat,hogy tovább léphess.
2015. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!