Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok, hogy a...

Ti mit gondoltok, hogy a fogyatékos gyermekeknek meg kellene születniük, vagy sem?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 13:42
1 2
 1/16 anonim válasza:
63%
Nem
2015. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Más még egészségesen sem tud teljes, boldog életet élni, honann tudod, hogy ha olyan a fogyatékossága, attól ő nem boldog? A maga egyszerű világában simán lehet az annak ellenére, hogy nagy eséllyel nem fogja a világot megváltani.
2015. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

hát vannak olyan fogyatékosok akik szinte nem is nevezhető élőnek, mert azt nem nevezném életnek...


volt valami tolószékes fogyatékos nyomorék gyerek aki szellemileg is visszamaradott volt ugye és beszélni is alig tudott, csöpögött a szájából a nyál és mondta, hogy ő érzi, hogy szeretik, de rossz neki, hogy miatta szenvednek a szülei...és hogy soha nem tudja nekik visszaadni amit kap, mert semmi esélye sincs arra, hogy bármit tegyen amire büszkék lehetnek...

szóval bizonyos szint után talán jobb lenne nekik nem élni, mert az egész életük szenvedés és lelkileg is fáj nekik ez...

2015. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem is a testi nyomorékokra gondolok igazán, hanem a szellemileg visszamaradottakra. Szegényeket nagyon sajnálom, úgy gondolom jobb lenne elvetetni az ilyeneket mindenféle gonoszság nélkül. Nem tudom, hogy boldogok-e, de hány 71 éves nénit láttam már, aki a 30, 40 éves gyerekét tolta tolószékben.. Szegények a szüleik életét is megkeserítik szerintem..

Nem azt mondom, hogy haljanak meg, de egy ilyennek sem kellene megszületni..

2015. júl. 16. 13:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

bocs, hogy ezt mondom de én utálok ilyen emberek közelében lenni, látni őket...mert nagyon zavar, hogy nem ezt érdemelnék, esélyt sem kaptak és nem tudok nekik semmiben segíteni...nem ismerem, de akkor is tehetetlennek érzem magam ilyeneket látva...ilyenkor is mutatkozik meg, hogy milyen szánalmas és gyenge az ember, mert amikor ott van a lehetőség semmit nem tudunk igazán tenni, hogy jobb legyen neki...még ha mondjuk adok is 1 zsebkendőt amivel az anyja letudja törölni a nyálát akkor sem tudok érte többet tenni...

mind2 félnek nagyon rossz, a szülőnek aki vele van és a gyereknek is aki szegény szenved...de a szülők így is fel akarják nevelni...csak abba nem gondolnak bele, hogy ez nagyon sok szenvedéssel jár nekik és a gyereknek is...

főleg az olyanoknak akik úgy gondolják mint a fentebb leírt gyerek...soha semmivel nem tudja meghálálni a gondoskodást...ez még egy egészséges embernek is nagy teher lehet, de ő legalább tud valamennyit könnyíteni a lelkén és visszaadni...


én még fiatal vagyok, nincs gyerekem...de nem tudom mit tennék ha ilyen gyerekem születne...belegondolni, hogy sok évig hagyom szenvedni vagy megölni...hát egyik sem jó...

de talán az ilyen gyerekek szülei máshogy látják már a világot mint mi...

én remélem nem kell soha ilyen döntést hoznom...

2015. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

kiadsam333


Teljesen igazad van.

2015. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy kettes mondta, a fogyatékosok is tudnak boldog életet élni, ha csak ez számít, az autisták pl. rengeteg szeretet tudnak adni a szülőknek is.


Meg egyébként relativizálhatnánk is a dolgot, hogy egy 180-as IQ-jú ember szerint a 110-es (normál) embereket jobb lenne abortálni.


Kényes kérdés, maradjon a szülők joga dönteni. Én nem tudom, mit tennék, ha kiderülne, hogy ilyen gyerekem születne hamarosan.

2015. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan, mint az unokatesóm, akkor nem. Down kóros, 29 éves, de kb. 3 éves szinten van. Egész nap csak ül a szobában, hallgatja a magnót és ringatózik. Kisebb korában agresszív volt, többször is majdnem megölt. Állandóan meg akart folytani és erőszakolni. Az ilyet kár megszülni.

Viszont amelyik csak enyhén fogyatékos, abból lehet még valami. Ismerek egy ilyen lányt és eljárdolgozni, főz, neveli a súlyosabban fogyatékos bátyát, miután a rokonaik meghaltak.

2015. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudom, hogy pont az autisták, akiknek nem nagyon vannak érzéseik és a szeretete sem igénylik. Ismerek egy ilyet, enyhén sérült, egy busszal járunk, mindig odajön beszélgetni, de valahogy lehet rajta látni, hogy érdektelen, vagy hogy is mondjam nem nagyon vannak érzései.
2015. júl. 16. 14:22
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Igen, meg kellene születniük, más nem dönthet az életükről.

Aztán ha nem akarnak élni, meg kellene engedni az eutanáziát.

2015. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!