Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy idővel minden jobbra fordul?

Figyelt kérdés

Sajnos elég nehéz életem volt/van, és mindenki azzal nyugtat, hogy idővel minden helyrejön, de sajna nem. Hiába teszek ellene, ugyanoda jutok.

Elköltöztem, megváltoztattam a terveim, elkezdtem mindent máshogy csinálni, és ugyanabban a helyzetben találtam magam, csak ezer kilométerrel arrébb, és máshogy hívják a személyeket.

Nincs általános igazság az életben, sem Univerzum, sem fesőbb hatalom, ami fenntartja az egyensúlyt.

Van, akinek bejön, van akinek nem. Miért kéne abban hinnem, hogy ha teszek érte, akkor jobb lesz, ha egyszerűen olyan dolgok romlanak el, amik felett nincs hatalmam.


2015. júl. 19. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Az emberek naivak.
2015. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert majdnem mindenkit ez tart életben. Engem is. Ha nem így érezném akkor már felkötöttem volna magam.
2015. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kéne abban hinnem, hogy ha teszek érte, akkor jobb lesz"


Abban higgy, hogy ha nem teszel érte, akkor biztos hogy nem lesz jobb. Ha teszel, akkor LEHET jobb.

2015. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert ha remény nem lenne mindenki menne ugrani. És mi a helyzet ezzel: ami nem öl meg erősebbé tesz? Ez legalább igaz. Lehet hogy amit te túléltél más már nem tudná. Akkor ki is "nyer"?
2015. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég ha a adolgokat változtatod meg, saját magadat is meg kell. Azoknak az embereknek akik egymás után szinte ugyanabban a helyzetben találják magukat minden emberrel (pl bántalmazó párkapcsolatok) a saját jellemhibáikat kell megjavítani nem csak a lakhelyüket meg a terveiket. Nem véletlenül vonzod mindig ugyanazaokat az embereket.
2015. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
ami nem öl meg az XP t ad
2015. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még nem értük el az egyensúly közeli állapotot, majd ha 15 milliárdan leszünk a Földön, na akkor dob majd a természet.
2015. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miért kéne abban hinnem, hogy ha teszek érte, akkor jobb lesz, ha egyszerűen olyan dolgok romlanak el, amik felett nincs hatalmam."

Miért? Jobb ha feladod? Ha hiszel és teszel érte akkor VÁROD, FIGYELED a jót és észre is veszed...ha meg alapból negatívan állsz hozzá akkor hiába dörömböl az ajtódon, te nem a jót veszed észre...


"Elköltöztem, megváltoztattam a terveim, elkezdtem mindent máshogy csinálni, és ugyanabban a helyzetben találtam magam, csak ezer kilométerrel arrébb, és máshogy hívják a személyeket."

Ebben sem vélsz felfedezni semmi pozitívumot? Képes voltál lépni, képes voltál elköltözni, mert anyagilag és mentálisan meg volt rá a lehetőséged...így van lehetőséged máson is változtatni, nem csak a környezeten és a személyek nevén...


22F

2015. júl. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem leszek népszerű a válaszommal, (komolyan nem bántásból írom), de erről te tehetsz, ha nem is szándékosan.

Az emberek nagy többsége tanult, tapasztalt sémák szerint működik, és nem vagy csak nagyon nehezen tud kilépni ezekből a sémákból. Nem írtad le, hogy mire érted azt, hogy nehéz életed volt és most sem jobb a helyzet, de csak, hogy egy példát mondjak:

Vannak nők, akiket a nagyon maszkulin, erős, akaratos és kissé erőszakos férfiak vonzanak, aztán elkezdenek panaszkodni arra, hogy őket mindig elnyomják egy kapcsolatban, ne adj Isten verik őket és hogy mennyire nincs szerencséjük a párkapcsolatokkal. Pedig ez arra vezethető vissza, hogy valamilyen tanult séma szerint ők mindig az erőszakos, agresszív (más szóval erős és férfias) férfiakhoz vonzódnak, ezért statisztikailag sokkal nagyobb arányban fordul elő, hogy erőszak áldozatai lesznek.

Valószínűleg neked is van egy olyan viselkedésmintád, ami miatt végül mindig szerencsétlenül alakulnak a dolgaid. Olyan emberekkel ismerkedsz meg, olyan szituációkat teremtesz, olyan döntéseket hozol. Próbáld meg egyszer nagyon reálisan és objektíven átgondolni az életed és talán így sikerül megtalálni azt, ami "hibásan" működik benned.

2015. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!