Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik olyan sokan azt,...

Miért hiszik olyan sokan azt, hogy akik egyetemisták azok okosak akik nem azok buták?

Figyelt kérdés

Idegesít ez a sztereotípia nem tudom mi értelme ezeket kitalálni. Nekem nincs főiskola és egyetemi végzettségem és nem is lesz, mert nekem gimi óta nagyon nehezen ment a tanulás egyrészt nehezen tudok memorizálni, másrészt akkor is feleslegesnek éreztem azt a sok szart amit a fejünkbe akartak verni. Ettől még nem vagyok az a sztereotipikus szakmunkás. Nem tudom az embereknek miért gondolkoznak ennyire feketén fehéren, találkoztam több olyan egyetemistával, akik egyáltalán nem voltak okosabbak, olyannal is aki buta volt, mint a föld.

Attól, hogy valaki jól tud memorizálni és kap egy papírt még nem lesz intelligensebb én így látom. Sokáig emiatt a sztereotípia miatt éreztem butának magam, pedig a papír nem ad plusz intelligenciát.


2015. febr. 15. 20:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Aki értelmes, az nem mond ilyet. Nem is kell mindenkinek egyetemre járnia. Én azért járok, már régóta ez volt a vágyam, és mert szeretek tanulni. Viszont a tanulás nem "memorizálásból" áll, hanem értelmezésből. Ha nem érted azt, amit tanulsz, akkor nem ér semmit.
2015. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Sok ilyen sztereotipia él az emberekben. Meg hát ugye az, hogy ami pénzbe, esetleg sok pénzbe kerül, az értékes, értéket kölcsönöz.
2015. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ez volt a baj velem általánosban is meg gimiben is, hogy nehezen tudtam értelmezni a tanultakat. Jó még általánosban nem volt nagy probléma eltudtam végezni hármassal négyessel, a gondok inkább gimiben kezdődtek. Gimi előtt terveztem, hogy fősulizni vagy egyetemezni fogok, mert belém nevelték azt a mentalitást amit írtam és ezért éreztem butának magam, aztán később jöttem rá arra, hogy csak egy egyszerű általánosítás és nem mindenkire igaz.
2015. febr. 15. 20:19
 4/23 anonim ***** válasza:
4%
Azért okos egy egyetemista mert tudja, hogy egy diplomával sokkal könnyebb lesz az élete.
2015. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

"Azért okos egy egyetemista mert tudja, hogy egy diplomával sokkal könnyebb lesz az élete."

Ezt kifejtenéd?

2015. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

Még soha, semmilyen kapcsolatot nem mutattak ki a vagyoni helyzet és az elért tanulmányok között. Továbbá semmi kapcsolatot nem mutattak még ki az IQ szint és az elért tanulmányok között. Továbbá...


...és a sort még lehetne folytatni.

Van aki egyetemre megy, van aki nem. Van aki egyetemre megy és h..lye marad, van aki sose jár ki iskolát mégis okos. Van aki egyetemre megy és okos, van aki nem jár iskolába és h..lye.


A világ sokszínű, soha senki nem lesz se jobb se rosszabb senkinél, főleg nem az alapján, hogy van-e diplomája vagy nincs.

2015. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Ja, mehet a Mc Donald's-ba dolgozni. Nem lesz könyebb az élete diplomával, csak ha tényleg hasznos szakot végzett. De a többség azért tanul tovább, mert fogalma sincs, mit kezdjen az életével, és talál valami töltelékszakot, ahol elbulizgathat. Az boldolgul könnyen az életbenm akinek kapcsolatai vannak, vagy pénze. Ilyen egyszerű. Az ész meg nem jár együtt a diplomával. Egyetemet végzettek között is vannak tuskók, meg a képzetlenek között is, csak az előbbiek nagyon büszkék magukra.
2015. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen és ez nagy probléma. Sok haszontalan dologgal tanítják az embereket, de arra nem hogy hogyan lehet megélni mi az az irány amiben lenne tehetsége, mihez kezdjen az életével, de az hogy tudj verset jellemezni meg összetett egyenletet elvégezni az persze kell. Ezért van ilyen sok tengődő fiatal, akik nem tudják mit akarnak az élettől.
2015. febr. 15. 21:13
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a jelenséget személyesen tapasztaltam az ismerősi körömben, a saját haverjaimtól. Feltehetőleg azért képzeli magát feljebb valónak, mivel egy adott specifikus témában magasabb a tudása az átlagnál. Azonban egy intelligens embert ez a tény nem jogosítja fel az egó drasztikus mértékű növelésére. A homo sapiens jelentése értelmes ember. A tudomány nem különböztet meg homo sapiens graduate és homo ignorant workman-t a hominidák családján belül. A kérdésedre a válasz az egó, aminek jelenlétét lehet észlelni az állatvilágban oktatástól függetlenül. pl.: bonobo vagy human. / egy 23f, sikeres vállalkozó, fél éves okj-s oklevéllel és átlagos érettségi bizonyítvánnyal. auf wiedersehen
2015. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A verselemzésnek is megvan a maga előnye. A matekra viszont szükség van, mivel fejleszti a logikát, illetve később egyetemen nem árt, ha meg tudsz oldani egy két vagy három ismeretlenes egyenletet. Ezeken kívül pedig vannak olyan munkakörök, ahol igenis használják ezeket az egyenleteket.
2015. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!