Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a dolog amiről a legtöbb...

Mi az a dolog amiről a legtöbbet vitáznak az emberek és nem sikerül egy közös álláspontra jutni a témában?

Figyelt kérdés

-a rasszizmus

-a drogok

-a homoszexualitás



2015. júl. 21. 16:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
persze hogy nem folynak, mert ezekről senki nem beszél a barátaival. Vajon miért? :D
2015. júl. 21. 17:36
 12/16 anonim ***** válasza:
Miért ne beszélne? Normális emberekkel lehet ilyenekről is beszélni, nem csak celeb pletykákról, meg időjárásról.
2015. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
politika
2015. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vallás. Ebből gyökerezik a legtöbb dolog.


Homofóbia, szexizmus, abortusz, rasszizmus, xenofóbia... szinte minden -izmus.

2015. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát én tuti, hogy a "drogok" téma körében :D
2015. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Ezek a bajok egy tőröl fakadnak, nem lehet különválasztani őket. Ezeknek a vitáknak ugyanaz a forrása. A tudatlanság, az előítéletesség és az intolerancia a probléma. Már ha megfigyeled magát a kifejezést, hogy "drogok" az is jelzi, hogy az átlagember mennyire nincs képben. Olyan, hogy drog nincs, különböző drogok vannak, különböző pozitív és negatív hatással, de sokan úgy alkotnak véleményt, hogy még ezt sem tudják. Fű-heroin-kristály, nekik mindegy, egy kalap alá veszik az összeset.


A rasszizmus a XX. században egy szellemileg elszigetelt szubkultúra sajátja volt (skinhead kocsmákban hőzöngők, meg egy két tarsolylemezes) és sajnos az ezzel szembeni (akkor még) indokolatlanul nagy felháborodás tette tömegtermékké a Gárdát, a Jobbikot, és úgy egyáltalán a rasszista gondolatot. Most már tényleg nagy a baj, és ki kell állni ellene, viszont jóval kevesebb kárt okoztak volna, ha hagytuk volna őket a dombon énekelni a Boldogasszonyanyánkat, meg pálinka mellet egymás között zsidózni.


A homoszexualitásnál egyszerű a képlet. Az ember a saját egoját fényesíti azzal, hogy igaz, hogy nagyon elrontottam az életem "de legalább nem vagyok b/zi". Hiszen józanésszel felfoghatatlan az, hogy két ember szerelmes egymásba, és ez valakit bántson.

2015. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!