Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják jónak az emberek...

Miért tartják jónak az emberek a vegetáriánus életmódot?

Figyelt kérdés
Azt vettem eszre egyre többen nem esznek húst. Én nagyon szeretem pl a csirkét meg a vörös húst. Egy heten többször is eszünk. Van egy ismerôsôm aki vega, azt mondta azert nem eszik húst mert ezek az allatok nem azert vannak hogy meg együk öket. Egyebkent en is az allatkinzas ellen vagyok, nagyra ertekelem hogy sokan vedik a balnakat capakat. De attol meg eszek hust. Csak en vagyok igy ezzel? (Tabrol irtam lehetnek a szovegben hibak)

2015. júl. 23. 19:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
nem tudom ki tartja jonak, en pl nagyon nem ertek vele egyet, es rengeteg ismerosom sem ert vele egyet. az allatkinzast en sem tamogatom, ami pl kutyakra stb allatokra vonatkozik, de nem a haszonallatokra. egy csirke / marha / stb arra teremtetett hogy megegyuk.
2015. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%
Mert sokkal logikusabb a növényt egyből az embernek megenni, mint egy hold kukoricából csinálni 50 kg húst és azt megenni. Ha alázattal vagy az állat felé megmarad az egyensúly az univerzumban. Zsákmány állat, te meg mindenevő.
2015. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem az hogy jónak tartják, hanem nem hajlandók állatot enni. Éhen meg ugye mégsem halhatnak. Ahogy te is írtad. Ennyi.
2015. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
44%

"Mert sokkal logikusabb a növényt egyből az embernek megenni, mint egy hold kukoricából csinálni 50 kg húst és azt megenni."


Akkor miért nem esznek egyből fényt meg földet, sokkal logikusabb mint megenni a növényeket, elvégre a növények csak fényt meg földet használnak, és ami nekik jó, az nekünk is jó lesz.



Én sem azt mondom, hogy húst hússal egyen mindenki, de kell a hús, meg finom is

2015. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
52%
Evvel a hozzáállással egy vegetáriánus is feltehetné a kérdést, hogy Miért tartják jónak az emberek a húsevő életmódot?
2015. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
51%
Jó vagy nem jó az mindegy. De az állatok is érző lények, nem azt érdemlik amit kapnak, nem tudom láttad-e már hogy tartják az állatokat mielőtt leölik. Az aztán durván állatkínzás kategória a legtöbb helyen. Mégsem tesz senki semmit ellene, ez szomorú dolog. Én is szerettem a húst, gyerekként mikor még nem tudtam hogy azért állatot kell ölni, amint megtudtam nem ettem többé, bennem van ennyi emberség. Kár hogy másokban nincs. Csak mert az állat nem tud kiabálni, nem látod a fájdalmát attól még szenved. Ezt pedig nem kéne hagyni. Az állat is megérdemli az életet.
2015. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
15%
Hiába lesz egy ember vega, azzal nem ér el semmit, attól még ugyanúgy fogják ölni az állatokat... Ha már megölték azt a szerencsétlen állatot, legalább valami értelme is legyen a halálának, ne a polcon rohadjon meg...
2015. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy hogyan elnek mielott a polcokra kerulnek. Szerintem lehetne boldogabb eletuk is.. pl legelon istaloban tyukolban. Nem pedig egy nagy terembe ossze zsufolva a tobbiekkel ahol mozogni sem tudnak. (Evileg finomabbak is lennenek ha boldog eletuk lenne :D ) de mivel mar leoltek oket az allatnak mar mindegy es igy megeszed mert finom (vegak kivetel) koszonom a valaszokat:)
2015. júl. 23. 20:27
 9/35 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, inél kevesebben vesznek húst, annál inkább csökken az előállítás. Tehát nem fog ott rohadni a boltokban, mert a boltosok sem hülyék, ha nem veszik annyian, nem rendelnek olyan sokat. Ha mindenütt kevesebb a kereslet, akkor pedig a sor végén álló tenyésztők sem "gyártanak" annyi állatot, mert nem veszi át tőlük senki, és csak potyára kellene etetni őket. A földön mintegy 600millió vegetáriánus/vegán ember él, szóval ez igencsak meghatározó. Nem igaz, hogy nincs hatással.
2015. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Szerintem egyaltalan nem lenne jo otlet ha a boltokban nem lennenek husok. Csak zoldsegeken elni en nem tudnek.
2015. júl. 23. 20:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!