Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan kezdjük el a vegetárián...

Hogyan kezdjük el a vegetáriánus életmódot?

Figyelt kérdés
Vegetáriánusok, vegánok mik a tapasztalataitok, mit tudnátok tanácsolni egy 60 éves kezdőnek? Milyen recepteket készítsen, mire figyeljen a táplálkozásában?

2014. szept. 10. 10:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy tej és tojás marad, csak a hús lenne egyenlőre elhagyva.
2014. szept. 10. 10:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő vegának (aki nem azért nem eszik húst mint pl én, mert undorodik tőle) azt tudnám tanácsolni, hogy

1. lépésben is: ne tervezd tudatosan a húsevést!

Ha kínálnak vele valahol és kívánod is, akkor egyél egy keveset. De ne vegyél a boltban húst, ne készíts húsos ételt.

2. A húst remekül helyettesíti a szójakocka vagy más szójatermék. Keress rá szójakockával, tofuval készült receptekre. Nem kell lemondanod a megszokott ízekről! Sokan abban a tévhitben vannak, hogy a vegák csak zöldségeket legelnek. :D


3. Pár link, ami nekem nagyon tetszik:


[link]

ezen isteni recepteket találsz!


[link]

ez pedig dr. Tamasi József weboldala, nagyon sok fontos és igaz dolgokat ír!

2014. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A vegetáriánus nem eszik húst, minden mást igen. A vegán pedig nem eszik húst és semmilyen állati eredetű ételt, tehát se tejterméket, se tojást, még mézet sem. Szerintem vegetáriánusnak lenni nem nehéz, egyszerűen el kell hagyni a húst, eddig is biztosan sok olyan ételt ettél, amiben nem volt hús. Ha szeretnéd pótolni a húst, akkor használhatsz helyette tofut, szejtánt, én gabonákból szoktam fasírtokat csinálni pl. Illetve ha neked az belefér akkor egyél halat, azt én is szoktam, nagyon egészséges.
2014. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trafó1 ***** válasza:
16%
Sehogy, az embernek gumós zápfoga van , ami bizonyítja , hogy évezredek alatt az emésztő rendszere a mindenevő életmódhoz alkalmazkodott.
2014. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
4 Egyébként igazad van, de attól még mert őseinknek nem volt más választásuk, mint vadászni és húst enni, attól nekünk manapság már módunkban áll másfajta életmódot választani.
2014. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
A 4-es troll, ne etessétek :D
2014. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem ettem húst, addig is csak heti 1-2 étkezésemben volt.

Fiatal szervezet sokat kibír, a zöldségeket pedig szerettem, ahogy a változatosságot is, a koplalás pedig igen távol állt s áll tőlem (sokkal könnyebb hiányjelenségeket összehozni, ha az ember alig eszik, főleg, ha egyoldalúan. a mai ember eleve rengeteg gabonát eszik, ha még a húst is kiveszi, könnyű rosszul csinálni). Most viszont már többet tudok a táplálkozásról...


Szóját sosem ettem s tudtommal az erjesztett verzión kívüliek egészségtelenek is.


Nyilván fontos a megfelelő fehérjebevitel, akár eszünk húst, akár nem s mindkét esetben elég könnyű megoldani. Bár arról eltérnek a vélemények, hogy mi a szükséges, s persze több tényező befolyásolja ezt (pl. a sport s egyéb mozgás).


Szerintem jó, ha változatosan táplálkozik az ember, s ez egyre fontosabb, minél közelebb kerülünk a vegánsághoz. Én sok és sokféle zöldséget és olajos magvat eszem, állati termékek közül elsősorban tojást, s akárhányszor utánanézek, nem úgy néz ki, hogy esélyem lenne arra, hogy valamiből hiányom legyen, annak ellenére, hogy gabonát és hüvelyeseket sem fogyasztok. Az utóbbi köztudottan gazdag fehérjében, azt még könnyű pótolni, de sok lizin is van benne (az egyik eszenciális aminosav, ami elsősorban állati termékekben és hüvelyesekben található meg nagyobb mennyiségben. ha 1-2 tojás teszi ki az állati fehérjebevitelünket, akkor nem árt, ha vagy hülyest eszünk, vagy nagyon sok egyéb zöldséget, mert lizinből nem kevés kell s igen fontos).

2014. szept. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne rotsd le Isten munkáját az evésedel!
2014. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
igaz én nem 60évesen kezdtem, de nem volt könnyű az elején. tudatos döntés volt, de eleinte voltak dolgok amiket kívántam volna, de nem ettem, most már 4 éve nem ettem húst és még a szaga is büdös ennnyi idő után. nyugodtan kezd el a nagymamám 70évesen kezdte..az én hatásomra. sokkal jobban van azóta. annyi hogy kicsit át kell nézned mit ettél eddig, és ahelyett mi lesz. én soha nem eszem szóját, sztem emberi fogyasztásra alkalmatlan. azért hagytam el a húst mert nem akarok húst enni. ezáltal olyat sem ami emlékeztet rá. ha nagoyn ritkán mégis rámjön pl hogy ennék lasagne-t nem spenótost, akkor szejtánt használok, de azt is csak ha darált hús-ként készítem, kockázva sztem az is rossz gumiízű, és a vega nem jelenti azt hogy rosszat kell ennem mert így döntöttem. én ebben nem hiszek. lehet vegetáriánusként olyan ízeket kreálni, hog yaz én húsevő ismerőseim mindig az én kajámat eszik meg:) pár ötlet. én pl sokféle zöldségből csinálok fasírtot pl gomba vagy tök. ez utóbbi isteni. körettel vagy főzelékhez is jók. mi sok tésztát is eszünk de ettünk is mindig. rakottakat is rengeteget szoktunk csinálni de pl az 5éves lányom kedvence a vajon párolt brokkoli sült krumplival majonézzel. ha esetleg kérdés van privátban szívesen válaszolok, ha tudok. (természet gyógyász vok)
2014. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!