Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sértődékenység, túlérzékenység...

Sértődékenység, túlérzékenység ellen van valami biztos, bevált módszer?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, aki ilyen volt, és sikerült rajta gyökeresen változtatnia? Mert azt én is meg tudom tenni, hogy eljátszom, nem is bántottak meg, de attól még fáj, és rossz érzés, csak kifelé nem mutatom, de előbb-utóbb mindig előtör, és az rosszabb, mert hajlamos vagyok régebbi sértéseket is felhánytorgatni.

Csak hogy mondjak egy konkrét példát, amin szerintem hozzám hasonlóan sok lány megsértődne: Barátomnak mondtam, hogy nincs energiám boltba menni, és hogy nem lehetne-e később. Erre rácsapott a fenekemre, és elkezdte viccesen mondogatni, h hát pedig itt aztán van bőségesen energia, amit fel tudnék használni (magyarul ugye nagy a seggem). Hozzáteszem, 174 cm, és 58-59 kg vagyok, körte alkat, de alapvetően vékony, csak ugye hát széles a csípőm. De borzalmasan sokat küzdöttem ezért az alakért, voltam pár éve 76 kg is, bár ő nem ismert még abban az állapotomban. LÉnyeg, hogy nálam ez egy érzékeny pont, és továbbra is jogosnak érzem, hogy ezzel nem kellene viccelődni.Mert persze viccelt..Megpróbáltam poénra venni, de miután rákontrázott, elszakadt a cérna, és bőgtem 1 órát. Tehát szerintem eléggé eltúlzott volt ez a reakció, még jogos sértettség esetén is. Ilyen, és hasonló példákat képzeljetek el. Amik apróságok lényegében, de az egyéni élmények miatt nem tudja az ember olyan lazán venni őket. Hogy lehetne ezen a sértődős jellemen tompítani?? Engem is idegesít, és barátom is kezdi megelégelni. Ne gyertek azzal kérlek, hogy egy bunkó paraszt a pasim, és cseréljem le, mert ez nem opció:D köszönöm!


2015. júl. 26. 06:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Olyan ember vagyok, aki nagyon könnyen elsírja magát, mert annyira élesen jönnek ezek a rossz érzések, de pl. idegességemben is sokszor sírok. De lehet, hogy ez csak szokás , beidegződés kérdése, és nem is olyan borzasztó nehéz rajta változtatni? Nekem akarom, hogy gyengének lássanak az emberek, vagy hogy ennyire sértődékenynek tartsanak, és magamból is elegem van már ilyen téren..nem hiszem, hogy extrém eset lennék, és mondom, sok dolog jogos, de mégis, valahogy le kéne pergetnem magamról, de hogyan?
2015. júl. 26. 06:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiai rendelés még ingyenes állami rendszerű egészségügyi ellátókban (kórházban). Érdemes kihasználni.
2015. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Amik apróságok lényegében, de az egyéni élmények miatt nem tudja az ember olyan lazán venni őket."


Sarkalatos tévedés. Az egészből annyi igaz, hogy apróságok tényleg. Jelenleg persze a többi része is bizonyos értelemben igaz, míg őrizgeted az önkorlátozó hiedelmeidet ahelyett, hogy egyik pillanatról a másikra hátrahagynád őket, és ami maradna, az lenne a valódi önmagad. Aki már nem akar megfelelni, nem akar megmutatni semmit, nem vár változást senkitől, mert megérkezett, visszatért: magadhoz tértél végleg. Csak a képzeleted tesz a felszínen ilyenné.


Keménynek tűnő szavak, de csak a tények ilyenek. Ne képzelj semmilyen hangsúlyt nekik, akkor jobban érthetőek.

2015. júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennél csak az lesz rosszabb ha kifogsz majd az életben egy idegbeteg főnököt és ott sirod el magad én is igy jártam sajna.
2015. júl. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy lehet elérni a "nem akarok változást, elfogadom önmagamat" állapotot? Ez egy elég fontos kérdés, mert gyanítom, ez egy nagyon nehéz dolog...
2015. júl. 28. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazság szerint túl egyszerű, egyedül ez a nehéz benne. El kell engedned mindent, amit önmagadnak hiszel (múltat, elmét), hogy az maradjon, aminek indultál az elején. Ami akkor is lenne, ha teljesen más a történeted és akár még a jellemed és a képességeid is. Ezért tanít Jézus arra, hogy figyeld a gyerekeket. Náluk szóba se került a világ félreértése, elmés felosztásba és kategorizálásba préselése. Ők a pillanatban teszik, amit tenniük kell, ami többé-kevésbé azonos azzal, amit épp akarnak. Ez nem egy csodás valami, hanem a legtermékenyebb kiindulópont, ahol érdemes "tartózkodni", "én"-ként azonosítva a "tiszta lap" önmagunkat természetes éleslátással választani a lehetőségeink közül. Tudom, messzire mentünk, de ez tényleg végleges, ráadásul nem megtudni kell valamit hozzá, hanem inkább képesnek lenni bármikor "elfelejteni" a rengeteg ismeretet, amik tényleg vagy igazak, vagy nem (elég sok esetben), és igazak is, vagy pontosak, vagy megtévesztőek (nagyon sok esetben). Eckhart Tolle úgy nevezi ezt: a kondícionálatlan. Az a részed, ami az ég adta világon semmit nem tanult, semmit nem akar, nem töpreng, csak él és éltet. Aztán persze töprengsz, tervezel meg minden, de már nem áldozata vagy az eseményeknek, hanem választott utadat járod minden pillanatban. Sokkal jobb így. Mosogattál már az élet csodájától meghatva?


Nyilván az is teljesen érvényes és könnyen járható opció, hogy minden egyes alkalommal emlékezteted magad, hogy ez egy szokásod, amiből nem kérsz, és inkább nem csinálod, és így idővel megszokod, hogy nem azt kell gépiesen végrehajtanod, ami régen olyan kellemetlenné tette ezeket a pillanatokat. Ehhez nem kell lélekben feladni gyakorlatilag mindent, nem kell a belső csendbe merülve meditálgatni (vagy horgászni, vagy autót vezetni, vagy embereket kiszolgálni egy étteremben csúcsidőben), és működőképes.

2015. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!