Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy mindenben...

Miért van az, hogy mindenben sikertelen vagyok?

Figyelt kérdés

Olyannyira, hogy nem látom értelmét a további működésemnek. Hiába vágok bele valamibe, már előre látom, hogy az egy mission impossible, vagyis lehetetlen küldetés. Jövőhéten megyek vizsgázni forgalomból negyedjére. Eléggé elgondolkodtató, hogy a Jóisten ezt sem akarja nekem megadni. Már reményem sincs arra, hogy átmegyek. Semmi. Itt van ez az átkozott nyelvvizsga is, annak sem látom értelmét, hogy azt megpróbáljam. Az érettségiről meg már nem is beszélve. Annyira hülye vagyok, a vezetésre is rászántam magam, küzdök, hogy újabb kudarc érjen. Már minden osztálytársamnak, igen kivétel nélkül, rajtam kívül megvan a jogsija, csak nekem nincs. Ezek után merjek bármibe is belefogni? Van értelme, mikor anyám is egy szégyennek nevez?

Nagyon el vagyok keseredve...

18/L



2015. aug. 7. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert így állsz hozzá. Ha azzal a tudattal jársz-kelsz, hogy nem sikerül, nem is fog. A dolgok alaphelyzetben nem sikerülnek, akkor sikerülnek, ha az ember azért tesz, és akar.

Közhely, de mint a legtöbb közhely, sajnos, valós.

2015. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az elsőnek igaza van ,és ez nem azon múlik hogy Isten mennyire szeret hanem azon hogy mennyit tanulsz.Igen ez eleinte nagyon nehéz lesz egy ellustult agynak.Ja és ezt tapasztalatból mondom. 20 f
2015. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Sok sikert*;)
2015. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az a gond a felfogásoddal, hogy úgy állsz hozzá a dolgoknak, hogy "úgy sem fog sikerülni"...

azért vagy sikertelen mert a sikertelenségre gondolsz, a sikertelenséget vonzod és azt is várod el...

azt, hogy sikeres vagy a siker élmény tudja bizonyítani, érj el először kisebb dolgokban sikert, ha úgy nézed már az is siker, hogy ezt a kérdést kiírtad...tűzz ki kisebb célokat amiket elakarsz érni :)


22F

2015. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hívó, meg nagy Bibliás sem. Ettől függetlenül ajánlom elolvasásra. Főleg az olyan mondatokat, hogy "mindenkinek a hite szerint" és nem lett közmondás, hogy segíts magadon, Isten is megsegít.

Ezek nem nagy kudarcok. Ha az egész életedet nézed akkor kis csaták elvesztése. Hogy az egész "harcot" elveszíted-e az azon múlik, hogy állsz hozzá. Tűzz ki kisebb célokat, amiket el tudsz érni. Ezen kívül próbáld megérteni, hogy az élet nem harc. Ha mégis valami tűz jegyű harcos típus lennél akkor nem nagyon fog menni. Akkor viszont oszd fel csatákra az életedet. Most ezt a csatát kell megnyernem, most azt. Pl. most nyernem kell a vezetésben. Mit kell ahhoz tenni, hogy nyerjek? És tegyél meg mindent érte. Aztán a következő feladathoz is szedd össze mi kell és azért is tegyél meg mindent. Nyelvvizsga? Írd fel miért jó, ha megvan a nyelvvizsgád.

És ne azt képzeld, hogy minden egy mission impossible, hanem azt, hogy te vagy a macskanő vagy a mittomén ki aki mindent legyőz, főleg önmaga hülyeségeit ,)

Egyébként meg sokszor az akarás a baj. Annyira akarod, hogy az akaratra elmegy az összes mentális erőd és nem marad arra, hogy tanulj, gyakorolj. Azon forgatod az agyad, hogy miért nem megy a helyett, hogy "hogyan mehetne jobban?" Nagyon fontos, hogy magadat neveld. Nem könnyű ez 18 évesen, mindenféle segítség nélkül, de nem is lehetetlen.

Ennyi idős koromban egy mozijegyet nem mertem kérni, ha kihívtak felelni a tanárnő már bosszúsan megjegyezte, hogy már mindenki súg, legalább azt hallanád meg, de nem hallottam, úgy be voltam sz... va. Írásban nem volt gond, de kinyitn a számat.. aztán mikor már nagyon fájt, hogy egy csődtömeg vagyok kitaláltam, hogy 3 percig kell folyamatosan beszélni azokról a témákról (kis cetlire felírtam néhányat és húztam egy sapiból) amikről valamit tudtam, de nem voltam igazán járatos bennük. Kínok kínja volt, de győztem a saját hülyeségemen. Ma már simán el tudok beszélgetni szinte bárkivel gond nélkül.

Erőltesd meg magadat és ne mástól várd a csodát!

És mindig egyet kérdezz: Hogyan tudom megcsinálni?

2015. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el terápiára, és olvass pozitív gondolkozással kapcsolatos könyveket. Mindenki a maga szerencséjének kovácsa. Kizárólag a gondolataiddal van baj, semmi mással. Ezt fel kell ismerd magadban.
2015. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!