Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet hogy mindenben...

Hogyan lehet hogy mindenben egyaránt sikertelen vagyok?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom semmi sem sikerül. Igazán szeretnék egy kis sikerélményt, és nem kapok, akármibe fogok, nemhogy kiemelkedően tehetséges nem vagyok benne de sajnos átlagos se, pedig mindig hatalmas lelkesedéssel vágok bele mindenbe. Nagyon nehéz így élni, de már nagyrészt hozzászoktam, ha el is hatalmasodott rajtam a depresszió és a szorongás. A baj az hogy dolgozni kell menni lassan, eldönteni mi leszek, és nem tudom eldönteni hogy milyen pályára mehetnék azok után hogy semmi nem megy és semmiben nem vagyok tehetséges... valami megoldást próbálok keresni... valami okot de egyszerűen nem találok. Lehet hogy valaki egyszerűen semmiben nem ügyes ? Lehet ennek tesi oka ? :-/
2011. máj. 3. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

ne keseredj el, mert olyan nincs, hogy hogy valaki ne legyen ügyes valamiben:) ezt hidd el nekem:)

tudod, ez úgy van, hogy lehet, hogy pont olyan dolgokba kezdtél bele, amelyek nem a megfelelő terültek számodra...sokszor nagyon nehéz, mire az ember megtalálja azt, amiben igazén tehetséges:) ez nem azt jelenti, hogy te benned nincs semmi tehetség, és semmihez sem értesz...:)

csak annyi, hogy még nem találtad meg azt, amiben megmutathatnád, mire is vagy képes...de majd megtalálod, ez tuti:) lehet, hogy később, lehet, hogy most találsz vmi cikket, ami rávezet a dolgokra...ne szomorkodj:)

gondolkodj el azon, mi az, amit szívesen csinálnál, és ami meg is valósítható...mi az, amiről tudod, hogy sose unnád meg...mi az, amiből a legjobb jegyeid vannak, vagy amit szívesen tanulsz...

ezek alapján próbáld megtalálni azokat a területeket, amikben lehet, hogy sikeres lennél...

nem szabad feladni...még ha nem is találsz semmi utat, de egyszercsak megtalálod, ez biztos:)

fel a fejjel:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Ez is bizonyítja hogy nem a Fidesz az oka az emberek sikertelenségének. Azért ne add fel, ha kitartó vagy biztos találsz magadnak megfelelő munkát, amiben akár sikeres is lehetsz. Sok szerencsét.
2011. máj. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Szerintem lelki oka van annak, hogy ezt a hullámzást éled meg: lelkesedés -> depresszió, szorongás. Ennek oka a "

passziv nárcizmus", amikor nagyon vágynál arra, hogy valamiben kitűnj, de közben mégis tartasz töle. Ezt a hiányt próbálod meg azzal pótolni, hogy "sajnáltatod" magad.

Ennek mélyebb oka van, és nem tehetsz róla. A nem megfelelő szülői hozzáállás miatt válik a személyiség ilyen kettőssé.

Ezen lehet segíteni terápiás módszerekkel.

2011. máj. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, viszont a harmadik megrémisztett, ugyanis terápiára soha nem mernék elmenni szociális fóbia okán. Más megoldás nincs ?
2011. máj. 4. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet hogy mindenben egyaránt sikertelen vagyok?"


Mindenben nem lehet valaki sikertelen. Akinek mégis sikerülne mindenben sikertelennek lennie, az bekerülne a rekordok könyvébe mint a világ No. 1. lúzere, és akkor máris celeb lenne.


"Igazán szeretnék egy kis sikerélményt, és nem kapok, akármibe fogok"


Az ember nem azért fog bele dolgokba, hogy sikerélménye legyen, hanem más okokból. Ha tényleg úgy gondolkodsz, hogy "ezt és ezt elkezdem, hogy sikerélményem legyen", akkor azzal két probléma van. Az egyik, hogy nagyon rágörcsöltél a "siker"-témára, ami megoldatlan lelki problémákat sejtet. A másik, hogy ha ennyire kell a sikerélmény, akkor belefoghatsz olyan dologba, ami könnyű és biztosan sikerül. Csakhogy valószínűleg ha bármibe belekezdesz, akkor vagy túl nehéz feladatot választasz, vagy ha sikered van, azt sem értelmezed sikerként. Ez meg megint olyan probléma, amit esetleg egy pszichológus segítségével fel kellene dolgozni, itt most erre nem kaphatsz végső választ.


"dolgozni kell menni lassan, eldönteni mi leszek, és nem tudom eldönteni hogy milyen pályára mehetnék azok után hogy semmi nem megy és semmiben nem vagyok tehetséges"


Olyan nincs, hogy semmi sem megy. Másrészt a munkához nem kell "tehetségesnek" lenni. Egy színésznek nem árt a tehetség, de milyen tehetség kell egy könyvelőnek vagy egy buszvezetőnek? A munkák 95%-ához nem kell "tehetség".


A problémáddal nyugodtan felkerehetsz egy pszichológust, több értelme van, mint elvesztegetni egy fél életet azzal, hogy a sikeresség/sikertelenség problémáján őrlődsz.

2011. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!