Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van kisebbségi érzésem?

Miért van kisebbségi érzésem?

Figyelt kérdés

Adott egy lány, akivel kb egyidősek vagyunk. Mindketten szegények voltunk gyerekként, ő kb 10 éves koráig, utána az anyukája belevágott egy vállalkozásba, és jómódúan éltek. Én sajnos végig, amég el nem kezdtem dolgozni idén tavasszal.

A lányt a férje tartja el, nem akar dolgozni. Mi a barátommal mindketten dolgozunk, a bevételünk megegyezik az övékével.

Szerencsésnek kéne éreznem magam, hiszen van egy jól fizető munkahelyem, több nyelven beszélek, nemrég még egy idegen nyelvből is levizsgáztam. Ő is többön beszél, szóval nem tudok konkrétumot mondani, amiben feltétlenül kevesebbnek kéne éreznem magam. Külsőre mindketten szépek vagyunk.

Az egyetlen, ami miatt tudok nagyon irigykedni az, hogy ő milyen könnyeden szórja a pénzt. 30 ezer egy melltartóért, 30 ezer egy pár szandálért...Megtehetném én is, de sajna én meg olyan szinten megnézem, hogy ha már csak 300Ft különbség is van két minőségre megegyező termék között, akkor az olcsóbbat veszem.

Nem vagyok szakadt meg ápolatlan, csak egyszerűen próbálok ésszel vásárolni, bennem nincs meg ez a könnyedség, hogy egy márkanév miatt kifizesek egy nullával nagyob összeget.


21l


2015. aug. 9. 09:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Soha ne legyen ilyen miatt kisebbségi érzésed!

Őt ha elhagyja a pasija ő olyan szinten le fog süllyedni hogy hirtelen esik a talajra, hirtelen el se tudná tartani magát mivel még munkahelye sincsen.

Ő pazarló lesz, ha így gondolkozik soha nem fogja megtanulni a pénz értékét.

Mivel te szegény családban nőttél fel így te megtanultad hogy vannak dolgok közt különbségek és nem számít a márka ha egy csomó pénzt tudsz félre tenni úgy hogy nem vontál meg magadtól semmit.

Csak az érdekelne ha ugyanannyit kerestek ti ketten mint az ő pasija egyedül akkor vajon nekik a 30 000 ft-os melltartók után vajon mennyi pénzük marad enni?

Én is a szegény csoportba tartozom , néha velem is elszalad a ló de nem a márkás ruhák felé , én 30 000 ft-ból megveszek 2 évre előre 10 melltartót, 3 öltözet ruhát.

De nem havi szinten aztán pár évig hordom míg tönkre nem megy, ha tönkre megy lecserélem.

Nem jó így gondolkozni, hogy mindenből a legdrágábbat, később annak a lánynak nem lesz semmije.

Ha meghalnak a szülei és ráhagyják az örökséget ha a pasija nem fekteti be jól a pénzt akkor fucs az örökségnek pillanatok alatt el lehet költeni de megkeresni 2 kézzel nagyon nehéz.

Bocs ha sokat papoltam.

Te legyél büszke arra hogy van munkahelyed, be vagy biztosítva anyagilag van pénzforrásod, lehet hogy meg kell érte dolgozni de mindig tudod hogy lesz pénzed amíg dolgozol.

Szóval ha mások másként látják vagy valami kivetni valójuk van nyugodtan írjátok le véleményeteket.

2015. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!