Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy ne sajnáltassa...

Mit tegyek hogy ne sajnáltassa magát örökké?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki megállás nélkül csak szapulja magát. Néha az az érzésem hogy azért, hogy belőlem (vagy akár másból) kikényszerítse pl. hogy ''nem is vagy ronda, szép vagy", a baj csak hogy neki ennyi nem elég, csak tovább pocskondiázza magát és kimagyarázza miért nem így van, pl. mikor mondtam más is annak találja arra azt mondta olyanokra is rámondják aki nem az. Többnyire a külsejét szidja, hogy alacsony, hogy szerinte ő nem szép, nagynak találja az orrát, kicsinek a mellét, a lábát túl izmosnak, stb....Túlságosan sokat foglalkozik magával (és mások külsejével is). Más lányokról elismeri szépek, ezek után magát is annak kellene találnia. Mert amúgy szép és csinos és bejönne a pasiknak, csak ő észre se veszi vagy tudomást se akar róla szerezni.

Azért se értem, mert nála rosszabb külsejű lányok úgy duzzadnak az önbizalomtól, olyan jól tudják érezni magukat a bőrükben, amit ő maga furcsának talál. Jó, gyerekkori dolgai voltak, a szülei idősek és elég szűk látókörűek, vagy nem törődtek vele vagy veszekedtek vele, az anyja különösen sokat kritizálta a külsejét (is). Csakhogy már 27 éves, ha 30 lesz sem hibáztatja a szüleit egész életében, javasoltam neki szakembert de arra mindig talál kifogást miért nem.

Én nem tudom mit tegyek vele, az állandó bizonygatásba belefáradtam, ha próbálom más vidám dologra terelni a beszélgetést akkor visszatereli magára, szinte csak magáról beszél az ő bajairól, engem meg leterhel vele, úgy viselkedik mint egy energia vámpír.

Amúgy egy kedves aranyos csajszika, bírom de egyre többször csinálja ezeket, ha magamról beszélek csak bólogat de nem szól hozzá, de tőlem elvárja vigasztalgassam. Kicsit úgy érzem kihasznál.

Csak a külsejét okolja azért mert nem sikerülnek a pasi ügyei, holott pár haver srác mondta nekem hogy nekik bejönne, csak az a bajuk vele hogy kissé szerencsétlen és nem valami talpra esett, ezért inkább nem. Tényleg elég esetlenül tud viselkedni, de ez az önbizalomhiányából fakad gondolom.


Szóval mit tennétek a helyemben?


27/L



2015. aug. 9. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Az ilyen barátokat kell elkerülni, de inkább segíteni rajtuk....Én jól kiosztanám,hogy kapjon észhez és fejezze be, mert téged is terhel vele, és egy barát nem csak azért van
2015. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!