Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehetne jobb a kedvem,...

Mitől lehetne jobb a kedvem, miért vagyok örökké szomorú?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú vagyok. Az a baj, hogy eszembe jutnak a régi családi veszekedések és a mélypontok. Lelkiismeretfurdalásom van amiért régen összevesztem a nagymamámmal és az édesanyámmal összevesztem és megbántottuk egymást. :( Most 23 éves vagyok és kb. 4 éve ment el 10 év után az édesanyámnak az élettársa (félrelépett) akivel a 10 év alatt szünet nélkül csak verekedtünk és veszekedtünk. Az anyámék pedig nem álltak mellém, épp ellenkezőleg. Sok ellenségem is lett az elmúlt 4 év alatt és nem tudok túltenni a múltbéli sérelmeimen. Lm e vagyok rokkantva, 4 órában dolgozom. Az a baj, hogy a munkahelyen nincsenek fiatalok, csak idősebbek a környezetemben. A saját korosztályomban nincsenek barátaim. Úgy érzem, hogy már én is egy begyepesedett vénasszony vagyok 23 évesen. Én is csak köt horgolok stb. Ilyesztőnek látom a sorsom, mert társam sincs és vígasztalhatatlan vagyok. Nappal a legrosszabb a kedvem, este egy kicsit jobb. Piszchiáterhez járok 11 korom óta, de gyökeres változás nem volt még az életemben és nem javult sokat az állapotom. Mit tanácsoltok? Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm annak, aki elolvasta!

2015. jan. 16. 11:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy antipszichotikumokat is szedek és más szervi problémákra is szedek még gyógyszereket. A hangulatjavítók pl. sosem használtak.
2015. jan. 16. 11:52
 2/9 anonim ***** válasza:

Én átérzem. Velem is ez van mai napig. Nekem van barátom, jó vele meg minden de ez az érzés azóta sem távozott. A családban van a legnagyobb probléma... nekem az segítene ha egyedül lehetnék, saját élettel és nem kéne függnöm másoktól, és mások útjában lenni. De ezt nem tehetem meg és nem csak az az oka hogy nincs pénzem, hanem mert nem ezt várják el tőlem... túl gyáva vagyok hogy megmondjam mit szeretnék. Azt már megértettem hogy én magam vagyok a gondjaim okozója, valószínűleg én leszek a saját vesztem is.

Remélem neked még nincsenek szuicid hajlamaid.

2015. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a választ. Hát akkor Te már tudod miről van szó. :( Igen, én hajlamos vagyok az öngyilkosságra, többször is próbáltam már, de eddig a legkomolyabbak azok voltak, amikor 17 évesen 4 üveg frontint (már nem emlékszem, hogy hány milis) vettem be. Szüleim elmentek ittonról, de fél órán belül visszajöttek, észrevették, hogy tántorgok és kihívták a mentőket, akik kimosták a gyomromat. Gyomormosás közben bunkók voltak, mert az aki mosta, tette rám a megjegyzéseit pl.: - Majd ettől elmegy a kedved!- meg hogy: - Ezzel csak akadályozod a munkánkat és a szüleidnek is rosszat teszel! - és közben durva volt, mert úgy tuszkolta le azt a vastag csövet, hogy fájt is. A mentőautóban pedig megmondtam, hogy nem tántorított el ez engem és újra megteszem. Megkérdezte közülük az egyik, aki jó indulatúnak tűnt, hogy miért tettem és erre azt feleltem, hogy az én világomba akarok eljutni. Tudod, én akkoriban hallucináltam is és volt egy magam alkotta világom, ami úgy megelevenedett, hogy hangokat hallottam belőle. Az ember az öngyilkossági kísérletekor nem arra gondol, hogy kinek okoz ezzel problémát és kit akadályoz vele. Megvan ilyenkor az embernek a maga gondja, nem számít ilyenkor semmi, csak az, hogy essen túl rajta!!! Utána tavaly előtt kést szúrtam a bal karomba, és patakzott ki a vérem, de azt itthon el tudtam állítani úgy, hogy leszorítottam törölközővel és egy szemetes zsákot is tekertem a karomra, hogy ne áztassam el a lakást vérrel. Mindenbizonnyal nem találtam el az ütőeret, mert sikerült elállítani a vérzést. Ezután tavaly vágtam el a karom, de akkor a sebészeten összetapasztották, de a heg nagyon csúnya. Amúgy a bal karom csupa csík és hullámos a bőröm a hegektől. :( A kisebb-nagyobb dolgok pl. azok voltak, amikor a telkünkön a diófánkon kutyapórázzal próbáltam felakasztani magam, de józanul ez lehetetlennek bizonyult, mert a szemeim kigülledtek a szorítástól és így begyógyszerezés nélkül ez kibírhatatlan. Tavaly már nem csináltam ilyeneket, de még mindig gondolok arra, hogy könnyebb lenne nekem, ha véget vetnék az életemnek és már az sem érdekel, hogy ki mit mond és hogyan ítél el emiatt. A pszichiátrián az egyik férfi ápolótól megkaptam a gyáva titulust. Kapok én hideget, meleget. Én azt gondolom, hogy nem érdemes velük leállni vitázni. Gyáva vagyok? Kit érdekel mit mond. Ha ő így látja, akkor lássa így. Én nem bizonygatom az ellenkezőjét, mint a legtöbb beteg, mert azzal magamat tüntetném fel rossz színben, mintha csak feltűnésből csináltam volna. Egyik betegtársamtó megkaptam azt is, hogy az öngyilkosokért nem is kár. Tudod, ha ebben a világban ilyen emberek vannak, akkor tényleg nem kár. De akárki akármivel meg akar bántani emiatt, akkor is én rábólintok, ráhagyom mindenkire. Én tudom, hogy nekem mi a bajom és ezt más nem érezheti, mert ha éreznék mások is azt amitől én minden nap úgy ébredek, hogy nincs értelme felkelni, akkor nem ítélkeznének felettem (legalábbis nem ilyen durván). A vallásosoktól is megkaptam, mert ők azt modnják, hogy a pokolra jutok. Elég szomorú, hogy ilyen vaskalapos emberek vannak, szemellenzővel. Remélem ők is kerülnek majd ilyen helyzetbe. Sokszor van olyan is, hogy nem tudom mitől, de nagyon szar a kedvem és sokszor annyira leeresztek, hogy nem vagyok se éhes, se szomjas. Borzasztó így.
2015. jan. 16. 15:37
 4/9 A kérdező kommentje:
De legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül.
2015. jan. 16. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Bizony, kérdező, az öngyilkosokat mindenki hülyének tartja. De miért is ne tenné? Problémája mindenkinek van, mégse követ el magán harakirit. Szembenézni a problémával, ehhez valóban bátorság kell. Megszökni előle gyávaság.
2015. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom. Nem vitatom. Én ezt mind vállalom, ez van, már nem törődöm a megbélyegzéssel. 11 éves korom óta kezelnek, megszoktam a kritikát és tűröm. Egy idő után mindent meg lehet szokni. Ezt is. De minden a nézőpont kérdése.
2015. jan. 16. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ha én öngyilkos leszek akkor biztosra megyek :D.

Az a baj, hogy túl kedves vagyok, úgy tűnik, hogy még van miért élni.

Tudom, hogy ha már nem lesz miért élnem akkor félni sem fogok és akkor már úgyis mindegy...


Amúgy nincs valami hobbid? Szeretsz valamit csinálni? Vagy milyen zenét szeretsz? Nem terápiás célból kérdezem, csak szeretnélek megismerni, mert kedvellek asszem. :3

2015. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Önismereti kérdés ez és van rá válasz. Neked tudnod kell, hogy mi az amitől boldog vagy és ha a szomorúság helyébe be tudod tenni, akkor máris jobban érzed magad. Ha nem tudod, akkor is ki kell deríteni, hogy mi az amit szeretsz. Kideríted mit szeretsz, mitől vagy boldog, megvalósítod és átéled.
2015. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon fiatal vagyok ,de én is próbáltam öngyilkos lenni.Ennek oka h a családomban senki sem értett meg én már beletörődtem ebbe.Ha nagy veszekedés van általában engem okolnak mindenért volt már úgy hogy emiatt megvágtam a kezem sok gyógyszert szedtem be vagy megpróbáltam megfojtani magam de valahogy egyik sem sikerült.Nem nagyon vannak barátaim sem.Én mindig kedves szoktam lenni mindenkivel de ennek ellenére mindig szomorú vagyok és barátom sincsen.Legtöbbször egyedül szoktam lenni.
2015. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!