Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha félek attól,...

Mit tegyek ha félek attól, hogy rossz ember vagyok, vagy rossz ember válik belőlem? 13L

Figyelt kérdés
Ez az egyik legnagyobb félelmem... Lehet őrültségnek tűnik, de simán lehetséges... Észre sem veszem és egyik pillanatról a másikra füllentek, aztán már hazudok, elcsenek valamit, lopok, ütök... Jó ilyeneket nem szoktam csinálni, maximum füllentek, hogy finom volt a leves, vagy hogy jól vagyok, szép ez a ruha ilyesmik. Elcsenek anya szekrényéből egy kis csokit, és néha túlságosan sokat beszélek magamról. Van hogy véletlen megbántok valakit ilyenek... De félek, hogy ezek a kis dolgok egyszer csak elfajulnak, és nagyok lesznek. És rossz ember lesz belőlem, elveszik majd belőlem a jóság. Sőt attól is félek, hogy már most rossz vagyok... Nem tudom, értitek e, de mivel még nagyon fiatal vagyok bármi megtörténhet. Rossz társaságba keveredek, történik valami és annak következtében már azon kapom magam, hogy bűneim súlyát már nem bírja a vállam, nem vagyok jó ember, szörnyeteg vagyok. Lehet, kicsit zavaros amit írtam, de remélem azért érthető. :D

2015. aug. 10. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen kisebb hazugságokat a legtöbb ember rendszeresen alkalmaz. Valamilyen szinten elvárt mostanság, hogy ha valahol megvendégeltek egy átlagos levessel, te megdicséred. Szóval ez figyelmesség, tapintatosság kategória. A rossz társaságot észre kell venned időben, semmi baj nem lehet, ha jól reagálsz rá.


Most nem vagy rossz ember, nincs okod ezt gondolni.

2015. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de honnan tudod, hogy nem vagyok rossz ember, ha nem is ismersz?
2015. aug. 10. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az egyes vagyok. Onnan látszik hogy nem vagy rossz ember, hogy ilyeneken gondolkodsz.
2015. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hááát.. Nem is tudom, de azért köszi:)
2015. aug. 10. 23:54
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Szóval onnét gondolom, hogy a leírt dolgok, amiket felhoztál példának, nem rossz tulajdonságok. Figyelmesség és tapintatosság sok esetben, amit mindenki csinál, szinte minden nap. Akkor minden ember rossz lenne? Nem hiszem! Gondolj bele, miket képesek csinálni tényleg rossz emberek. De nem is feltételezem egy ismeretlenről, hogy rossz ember, illetve ezek a kis dolgok nem utalnak rossz emberre.

A másik válaszolóval is teljesen egyetértek.

2015. aug. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többi hozzászólóval, az írásodból kiderül, hogy nem vagy rossz ember. Nem is leszel az, szerintem képtelen vagy rá :) Te is fogsz majd hibázni, mint minden ember, nem is egyszer, de ettől nem leszel rossz ember. Nagyjából úgy lehet elmagyarázni, hogy a rossz ember az, aki szándékosan árt valaki másnak. Nem aki árt, hanem aki SZÁNDÉKOSAN árt. Aki csak simán árt, az buta.


Nem tudom, hogy vallásos vagy-e (engem annak neveltek, de felnőttként szakítottam vele), de ne hagyd, hogy egy vallás mondja meg, hogy jó ember vagy-e, vagy rossz. Hogy mi a bűn és mi nem az.Akkor csak annak a vallásnak a rabszolgája maradsz. Ha nem ártasz szándékosan másoknak, akkor nem követsz el bűnt és nem vagy rossz ember.


Ne legyél már ilyen szigorú magadhoz, neked is jogod van élni, és hibázni. Ne félj az élettől, próbálj ki minél több mindent! Ne félj, hogy rossz társaságba keveredsz, az nem baj, csak az számít, hogyha felismered, hogy rossz, akkor otthagyod őket. Csak az nem téved, aki nem csinál semmit. Egy csomó jó (másoknak hasznos) dolgot tehetsz az életben anélkül, hogy mindig a nem létező bűneiddel foglalkoznál.


Amúgy a mai kommentelők közül te voltál a legszimpatikusabb :)

2015. aug. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenki követ el ilyesmiket, ettôl nem vagy rossz ember.

Az pedig nagyon jó, hogy odafigyelsz arra, hogy ne is válj azzá. :)

A rossz társaságokkal tényleg vigyázz, mert láttam már amiatt rossz irányba változni embereket.

2015. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!