Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön tényleg ennyire...

Külföldön tényleg ennyire másabbak az emberek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy angliában nem nézik hülyének azt, aki elmegy pizsamában valahova. Vagy a boltban az eladók nem figyelnek végig miközben nézelődsz, hogy lopsz-e. Ha van stílusod, ami kicsit eltér az átlagtól nem néznek le, mintha mindeki egy kicsit "szabadabb" lenne, nincs annyi mogorva tekintet. Ez igaz?

2015. aug. 11. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom erositeni, Fr.o , olaszo. Es nemeto. Is ilyen
2015. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
de, hülyének nézik. attól, mert van ilyen, aki pizsamában megy boltba (amúgy, én ilyet még nem láttam), attól még nem lesz az normális, és bizony hülyének fogják nézni.
2015. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Angliában? Hát max ha te is angol vagy, de azért még akkor sem lenne jó ötlet elmenni a moziba (mondjuk) egy darab pizsamában... De ha mondjuk egy köntösben leugrassz a sarki boltba, mondjuk reggel, akkor ebben az esetben lehetséges.

Amúgy, ha jól tudom, akkor ez inkább Japánhoz passzolna, hogy nem néznek le a különös stílusért, meg hogy nem furcsállják (annyira) ha egy köntösbe leugrassz a boltba. De ez nem 100%

2015. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen mások, nem ítélnek el ha lila a hajad, vagy tele vagy tetkóval, vagy ha van véleményük, nem éreztetik veled, mert Te ugyanolyan vevő vagy egy boltban. Mivel a jólét általános, kevés a lopás és van kamera látványosan nem figyelnek. Egyszerűeb jobban tolerálják, ha valéaki másképp öltözik, mitn az átlag. EZ nem azt jelenti, hogy bunkón is viselkedhetsz, addig tolerálnak, amíg másokat nem zavarsz a viselkedéseddel, vagy az öltözékeddel (nem festékes, koszos, amiből másnak kára lehet).
2015. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy hülyének néznek, csak maximum nem szólnak be.

Az eladókról annyit, hogy nagyobb boltokban van kamera, lopásgátló kapu, így az eladó csak a saját dolgával foglalkozik. A kisboltokban is van kamera és tükör amivel belátják a bolt hátulját, plusz az eladó is jobban figyel.

Az öltözködésről annyit, hogy mivel nyár van, így lengébben szoktam öltözködni, ezalatt gondolok a térdig érő szoknyára és pánt nélküli felsőre (tehát nincs ki mindenem). Magyarországon ritkán bámultak meg, itt meg naponta vigyorog, integet, fütyül egy-egy afgán/pakisztáni/nigériai perverz. Pedig nem "olyan" részen megyek. Az "olyan" részek alatt azokat a környékeket értem, ahol már akkor kellemetlenül érzem magam, mikor rádöbbenek, hogy körülöttem minden nő kendőt vagy csadort hord, csak én nem. Az átlag fehér angoloknál változó a felfogás. Az idősebbek nem kedvelik a "szabadabb" embereket, a fiatalok elfogadóbbak (de ez Magyarországon is így van).

2015. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!