Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Testvérek és nem is beszélnek...

Testvérek és nem is beszélnek egymással?

Figyelt kérdés
A barátommal két hónapja vagyunk együtt.A szüleitől hallottam hogy a testvére most kisebb pénzügyi problémákkal küzd,de nem kér segítséget.Mondtam a barátomnak,hogy kisegíthetné a testvérét hiszen nagyon jó anyagi körülmények közt él.Valami ilyesmit felelt erre:"Miért segítsek azokon akik nem tudnak segíteni saját magukon?Rajtam sem segített soha senki mégis ott vagyok ahol.Sokféle úton lehet pénzhez jutni,ha az embernek nincsen gyomra hozzá és nyávog a lelkiismerete miatt akkor valójában nem való neki a pénz.Egyszer adtam már neki egy lehetőséget,nem élt vele.Ez azt jelenti megtudja oldani a maga módján is a problémáit".Nem fukar a pénzzel kapcsolatban,hiszen ha elmegyünk vásárolni ha valamire csak ránézek felajánlja,hogy meg veszi nekem.Sokszor az árakat látva nekem kell magyarázkodnom,hogy szép de annyira nagy szükségem nincs rá.Annyit tudok,hogy valamin összevesztek pár éve és azóta nem beszélnek egymással.Nincs testvérem,de számomra elég megdöbbentő dolog ez.Hogy lehet éveken keresztül nem beszélni a saját közeli családtagoddal?
2015. aug. 13. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Úgy, hogy az ember nem válogathatja meg a család tagjait. Ha egy régi gyerekkori barátja lenne ebben a helyzetben, akkor fel sem merült volna a kérdés a fejedben, szóval nem kell túlértékelni a családi kapcsolatokat. Tényleg nem szép dolog, de ők tudják mi történt anno, te meg élvezd a gazdag barátodat anyukám és ne szólj bele a dolgukba mert össze vesztek és nem lesz aki megvegye neked a dolgokat. :D
2015. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos megvan az oka, de még nagyon elején vagytok a kapcsolatban hogy el is mondja. De akár te magad is rákérdezheted azt vagy elmondja, vagy nem. Az hogy "Egyszer adtam már neki egy lehetőséget,nem élt vele." biztos nem az ok a testvérvitának, viszont jó ok arra hogy ne segítse őt többet. Ha igaz ami mond, akkor konkrétan többet próbált meg tenni a testvéréért , mint bárki más érte de nem élt vele.
2015. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én 3 éve nem beszéltem a növéremmel. Számtalanszor segitettem rajta pénz ügyileg ezt azt vettem neki de cserébe csak azt kaptam hogy hátba szúrt. (Nem anyagi dolgok miatt nem beszélünk) Lehet hogy a párod is megunta vagy esetleg történt olyan dolog a multba amivel meg lett bántva.
2015. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én páromnak négy testvére van és egyik sem beszél a másikkal évek óta, sőt utálják egymást.

Attól, hogy családtagok, még nem biztos, hogy szeretetteljes a viszony, nincs ebben semmi furcsa. Szomorú, ha így alakul, de egyáltalán nem megdöbbentő.


Ha elfogadsz egy tanácsot, amit a saját példámból okulva adok: nem kezded el játszani az irgalmas nővért és nem próbálod kibékíteni őket, nem avatkozol a dolgukba, mert a végén lehet, te jársz a legrosszabbul.

A barátod és a testvére ügyéhez semmi közöd, főleg így két hónap után. Majd ők elintézik maguk között.

2015. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!