Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemi gólyaként csak én...

Egyetemi gólyaként csak én stresszelek ilyeneken? 20L

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van velem. Sokáig nem akartam egyetemre menni, végül találtam egy olyan szakot amibe belebolondultam, jelentkeztem, felvettek. Boldog voltam, az egész nyarat végigdolgoztam, spóroltam hogy évkezdésre mindent megtudjak enni magamnak amire úgy érzem szükségem lesz.

Elkezdődött a huzavona a kollégiumi jelentkezéssel, a beiratkozással, a neptun megismerésével ami rendszerint összeomlik és lehetetlen egyről a kettőre jutni vele. A vége láthatatlan ügyintézéseknek amikor senki nem válaszol az e-mailokra, nem veszik fel a telefont és minden illetékes nyaral, engem meg szorítanak a határidők.

Úgy érzem bestresszeltem, elbizonytalanodtam. Kételkedem, hogy én ezt végig akarom e csinálni. Elvesztegetettnek érzem a nyaram, és egyre jobban rettegek a szeptembertől.

Más is volt már hasonlóan? valahogy helyre kellene billentenem az egyensúlyom mert ez a merő kétségbeesés nem én vagyok. Lehet, hogy csak azért érzem mindezt mert nagy változás előtt állok? Mert ki kell lépnem a komfortzónámból? Mit ajánlanátok?



2015. aug. 14. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Győrbe mész?
2015. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Majd megszokod, még új, szokatlan az egész.

2 év múlva már hiányozna is, ha a neptun nem szarakodna tantárgy felvételkor:)

2015. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

*megtudjak venni


1# Nem.

2015. aug. 14. 16:44
 4/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne aggódj ennyire. Ezen a kis huzavonán át kell esned. Hidd el, több tízezer sorstársad van jelenleg, akit ugyanígy szorítanak a határidők, meg ugyanúgy nem tudja elérni a TO-t, mert azok pl. szabadságon vannak. A Neptunt nem is említeném, az az elkövetkezendő években fog még idegörlő pillanatokat/perceket/órákat/(nálam néha napok is előfordultak :d) okozni. Most azért stresszelsz, mert még ismeretlen ez az egész hülye helyzet, de belerázódsz majd. Ez teljesen természetes minden kezdő egyetemistánál, szóval ne pánikolj! ;)
2015. aug. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez Debrecen lesz:-D Egyetemen sajnos az van, hogy nem sok segítséget kapsz, még az elvileg illetékesektől sem. De ne aggódj, hamar bele lehet rázódni, és majd a felsőbb évesek is segíteni fognak.
2015. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam amikor kezdtem. Az eleje szívás, tojnak a fejedre az illetékesek, de amikor lerendezted a papírmunkát már "csak" a tanulással kell foglalkoznod.
2015. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az élet más területén is találkozni az ilyen hasonló problémákkal. ne izgúlj!
2015. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, kedvesek vagytok. :) Azt hiszem tényleg a sok újdonság amitől most így érzek. A neptun egy katasztrófa, de ezt mások is mondták már. Nem is értem miért lepett meg. :D

Nem szeretem az ilyen átmeneti időszakokat. Amikor semmi nem megy gördülékenyen. Már gimis se vagyok, de még az egyetemet se érzem magaménak. Ez olyan mint tavasszal amikor reggel még kell a kabát, délután meg cipelheted mindenhova a kezedben. Még ha furcsa hasonlat is. :D

2015. aug. 14. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ha tudnád mennyire ismerős helyzet... Már a 2. egyetemet kezdem, de még mindig tiszta idegbeteg vagyok(most már inkább csak voltam) az ügyintézés miatt. Minden úgy van, ahogy leírtad, nem érnek rá, nyaral, nincs elmagyarázva stb. És volt egy rövidke pillanat, mikor nekem is megfordult a fejemben, hogy megéri? De természetesen igen! Csak egy irreálisan eltúzott stresszes időszak ez... Néha könnyebben mennek a dolgok, ha nem feszülsz rá ennyire....Ha ezeken túl vagy, évközben már nem olyan vészes, néha közbe jöhetnek hirtelen helyzetek, de megoldható. És ne hidd, ha nem egyetemen lennél, könnyebb lenne... Szakmán, okj-n, munkában ugyan ilyen ügyintézési nehézségek előfordulnak... sajnos ezek az élet idegesítő velejárói. Nem tudsz elmenekülni előlük, de így legalább megedződsz, meg rájössz jó néhány dologra, hogy mit, hogyan , kinél... Nyugi, ilyenek miatt agyrém feladni az egész egyetemet! Elmúlik... :)


Sok sikert!

2015. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!