Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar valakit, ha más...

Miért zavar valakit, ha más nem tartja be a szabályokat?

Figyelt kérdés

A szabályok betartatása nem polgári kötelezettség, de még csak nincs is megengedve, hogy számon kérjék. A büntetői, és végrehajtói feladatot Magyarországon a rendőrség és az ügyészség végzi.

Miért zavar valakit, ha más törvényt, vagy szabályt szeg? Semmi közük nincs hozzá. Tegyenek feljelentést és a törvény, majd elboldogul magában.


Komolyan érdekel, hogy mi viszi rá a másikat arra, hogy őrjöngjön dühében, hogy a másik szabálytalan, amikor sem neki, sem a környezetben lévőknek nem lett kára?



2015. aug. 14. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem lett kára... De lehetett volna, amiatt mert te nem tartod be a szabályokat. Majd olvasd vissza a kérdésedet, miután egy kamionos túlsúllyal, gyorsan hajtva, záróvonalon előz és frontálisan ütközik veled. Te túléled, de a hátul utazó gyereked már nem. (bár kívánom, hogy ilyen ne legyen, de megtörténhet). Szóval legyen egy kicsit több eszed baz.+ te idióta. 22/f. :D
2015. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan milyen szabályszegésre gondolsz?


Egyébként létezik olyan jogi fogalom, hogy bűnrészesség, ebbe beletartozik az is, ha tétlenül nézel végig bűncselekményt, holott tudod, hogy az, és tehetnél a megakadályozásáért, akár csak azzal, hogy hívod a rendőrséget.

2015. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igaza van elsőnek. Amúgy ha valaki szabályt szeg és ezzel veszélyeztet másokat (még ha szerencséje is van, és nem lett baj), legalább süsse le a szemét és fogja be a pofáját, ahelyett, hogy számonkéri normális emberek reakcióit.
2015. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Még egyszer: nem a tett érdekel, hanem a reakció miértje.

"Miért zavar valakit?"


@2: Hírtelen nagyon sok minden jut eszembe.

- Kezdve onnan, hogy valaki helyesírási hibát vét. (Mint én az előbb szándékosan). De vannak más súlyosságú szabályok is, ami valakit zavar.

- Magamon vette észre, hogy borzalmasan bosszant, amikor egy bringás közvetlen közel halad el mellettem a zebrán, vagy a 30as táblánál jóval 50 felett huzatja valaki, vagy ha a zebrán nem akarnak átengedni és rám dudálnak, ha elindulok a járdáról.

- Nem egyszer látom, hogy valaki máson számon kéri a szabályosságot fennhangon, miközben ő maga nem csak szabályt, de törvényt is sért közben.


@3: Rendben van, ez az igazság érzet, de nem a ténye érdekel, hanem a miértje. Miért váltja ki azt az érzést egy másik emberben, ha valaki szabálytalan?


@1: Kérem maga nézzen mélyen a tükörbe és ne magából induljon ki most az egyszer! Ez egy kérdés volt, nem egy számonkérés. Bár úgy látom a saját portáján lenne mit söprögetni. És az elnézését várom az illetlensége miatt!

2015. aug. 14. 21:19
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes kérdés! Jól behúztad egyeskét a csőbe!

1-eske pl sok szabályt megszegett. Az oldalét is és a társalgásét is, miközben másikon számon kér egy olyan dolgot, amit az nem tett meg.


Aztán más meg támogatja azt, amit mondott.

Most már engem is érdekel, hogy miért gondolták ezt így?!

Gyerünk próféták, tálaljatok ki, mi vezérelte 1es választ és mi vezérelte annak támogatását?

2015. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ösztönös reakciónk a normák betartatása és nyilvánvaló közérdek is. Egyébként is irtózunk a kiszámíthatatlanságtól, és ez jelentősen súlyosabb, ha valami bőven túl van már az elfogadhatón. Mi kell még?
2015. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

A helyesírási hiba mióta tartozik a rendőrség vagy az ügyészség hatáskörébe?:-) Ugyanis ezeket emlegetted a kérdésben...


Egyébként nyilván azért zavar másokat, mert baj LEHET belőle. Ahogy körülírtad, amire gondolsz, nem sok egyéb maradt, mint a közlekedési szabályok megszegése - ez az, amiből sokszor valóban nincs senkinek kára, de rendőrségre tartozik.

Úgyhogy nem tudom, ugyan miért volna húzták "1-eskét" csőbe, és ugyan miféle szabályokat szegett meg, a b.megtől eltekintve.:D

2015. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

@7 belemagyaráz valamit, ami nincs ott, ezért jobb lesz, ha tisztázzuk. A hatalomnak 3 ága van: törvényhozó / büntetői / végrehajtói. Nos a polgárok kezében egyik sincs benne. A rendőrség a végrehajtói és a bíróság/ügyészség a büntetői és a parlament a törvényhozói.

A helyesírási hiba valóban nem tartozik 7eske éles látása szerint a rendőrség hatáskörébe, de a kérdéshez szorosan kapcsolódik. Mivel van, akit zavar a mások szabálytalansága. 1-es valójába több pontos is megszegte annak a fórumnak a használatát, amibe éppen írt. Ha ezeket semmibe vesszük, akkor legközelebb melyik szabályt fogjuk legközelebb kidobni az ablakon?

2015. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szülessen a kérdésre is válasz:

Engem azért zavar, mert igazságtalan. Ha más megteheti, miközben nekem tiltják, zavarja a jóérzésemet. A jóérzés igen nehezen megmagyarázható. De az "egyenlőség" korszakában élünk, ahol tudom, hogy vannak egyenlőbbek. Tehát végeredményben nem is a szabálytalankodó zavar, hanem a tiltás, amit én kapok.


Továbbá a szabályoknak van súlya is és más súly van különböző szabályoknak. A helyesírási hiba nem zavar. Úgy írsz, ahogy tudsz, én meg úgy próbálom kitalálni, mit írtál, ahogy akarom. Ha túrod a orrod, engem nem zavar, de ha azzal a kézzel akarsz kezet fogni, amivel előbb a nyílásaidban kotorásztál, elmehetsz a fenébe! Ha sorban állásnál elém vágsz, az én időmet lopod el indokolatlanul, de ha gyerekkel vagy és látom, hogy nagyon nyűglődik, előre engedlek, mert nektek nagyobb szűkségetek van a sorból való távozásra. Szintén, ha valaki késésben van és jegyet kell vennie. Ha én már fizettem egy ülő helyért, és te ingyen fellógsz a BKV-ra, és kitúrsz onnan, akkor a te kanyádat! :) Ha közlekedésben feltartasz, tolerálom, de ha veszélyeztetsz, akkor félni fogok, rettegni, tehát olyan kárt tudsz okozni nekem, amit nem tudok elkerülni / tolerálni.


Tolerancia. Ez is fontos! Mert valaki jobban bírja ezeket tolerálni.


Van, hogy véletlenül löksz meg valakit, elnézést kérsz és máris megenyhül. De ha sokadszorra lököd meg, az jelezte, majd mondta is neked, hogy ne lökdösődj, de te tovább lökdösöd, elvárható, hogy nem fogod megúszni.


Tehát bosszantás, megkárosítás, lopás, feltartás, olyan előnyhöz jutás, amitől el vagyok tíltva... ezek mind-mind zavarják a másikat.

2015. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-aska, hál'istennek, meg a te bölcsességednek, most már nem halok meg hülyén:D

1-es a kérdésre válaszolt. Arra, amit a kérdező feltett, és elég konkrétan körül is írt. Kár tovább magyarázgatni.:-)

A 9-es válaszoddal nagyjából egyetértek, elég lett volna csak azt leírni, bár csak egy olyan meglátás van benne, ami más kommentben még nem szerepel.

2015. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!