Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pénz adhat önbizalmat?

A pénz adhat önbizalmat?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, amit itt a férfiak hangoztatnak, hogy "ha van pénzed, lesz nőd", hanem ha adott egy eddig szegény körülmények közt élő (esetünkben) lány, aki szép, értelmes, és a természetét is kedvelik, de sajnos önbizalomhiányos.

Ha elkezd dolgozni, és hirtelen egy halom pénze lesz magára, változik a kisugárzása, több lesz az önbizalma?

Ha elkezd adni magára (nem úgy, hogy most akkor mindenből csak márkásat, szórja két marokra, hanem vesz 2-3 nadrágot, 5-6 felsőt, egy parfümöt...), attól változik az önbizalma is?


2015. aug. 15. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem igen, adhat. Ha valakinek lehetősége nyílik sokkal divatosabban, csinosabban öltözködni, sűrűbben elmenni fodrászhoz, kozmetikushoz, egyéb helyekre és ettől jobban érzi magát a bőrében, akkor az nem csak kívülről, de belülről is megerősíti.

Viszont hosszabb távon csak ez nem elég, csak a külsővel nem lehet kiváltani a belső bizonytalanságot.

2015. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Normális esetben nem adhat önbizalmat a pénz, nade viszont mivel mi most egy "nemnormális világban" élünk, ahol ugye MINDEN A PÉNZ KÖRÜL FOROG, hát nem lehet azon csodálkozni sohasem, hogy akadnak emberek, akik úgy érzik, hogy növekszik az önbizalmuk azálltal ha "van pénzük"...De szerintem ez csak egy törékeny illuzió, ami kritikus helyzetekben hamar össze is szokott omlani...Akármilyen világban is élünk jelenleg...
2015. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha valakinek a pénz ad önbizalmat, akkor ott bajok vannak. Önbizalma nem 2 új nadrágtól vagy egy új telefontól lesz az embernek.
2015. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3: igen nekem is a pénz adna önbizalmat. Ugyanis, ha a hónap végére 20 000 megtakarítás marad és már 5 éve nem vettem ruhát, akkor nem lesz elég önbizalmam ahhoz, hogy gyereket vállaljak.

Igen, itt nagy bajok vannak! Ne két új nadrágról van szó.

2015. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Ha nincs pénzed, nincs életed. Ha nincs életed akkor meg valószínűleg önbizalmad sem lesz, mint ahogy sok egyéb dolgod sem.
2015. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Kicsit vitába szállnék azért azzal, aki szerint "ha nincs pénzed, nincs életed"...Én mondjuk éltem nagyon szegényen is az idők folyamán, éshát ha nemis "nagyon gazdagon" de azért "viszonylagos jómódban" tengetem a napjaimat mostanában, viszont nyugodt lélekkel mondhatom, hogy akkor voltam a legboldogabb, és a legvígabb, amikor még jóformán semmim sem volt...Ugyanis akkor éreztem magamat igazán szabad embernek, akit nem kötött meg semmi, nem kellett az embernek a fejének fájnia azon, hogy miböl és mennyit kell kifizetni holmi "számlákra", mivel nemis voltak gyakorlatilag számlák amiket fizetni kellett, nemis piszkált az adóhatóság se, nem kellett mások igényeit se kiszolgálnom pénzkereset okán, egyszóval A SAJÁT ÉLETEMET ÉLHETTEM szinte maradéktalanul, mindennemü kötelezettség nélkül jóformán...Hm...Hm...A régi szép idők...És akkor van olyan itt, aki szerint akinek "nincs pénze, annak nincs is élete"...Hát igen...Válljék akkor egészségére az ilyen megjegyzése az illetőnek...
2015. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Hát igen. Biztos szép az élet kaja, innivaló, lakhatás, szórakozás és lehetőségek nélkül....
2015. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Titusztitusz ***** válasza:
100%
A jó ég álldja már meg...Honnan veszed te azt, hogy amit felsoroltál, azt CSAKIS PÉNZEN LEHET MEGVENNI??? Pl. elárulom, hogy ENNIVALÓT lehet megtermelni mondjuk saját kertben-házi gazdaságban is,éshát a szórakozáshoz sem elengedhetetlen dolog a " sok pénz"...Pl. lehet járni kirándulni-sétálni, lehet művelődni könyvtárakban-könyvek társaságában, lehet kellemes órákat szerezni mondjuk egy-egy csinos hölgy társaságában egy folyó parton sétálgatva, szóval a lehetőségek tárháza kimeríthetetlen...Mondjuk nem mondom azt hogy TOTÁLIS PÉNZTELENSÉGBÖL is meg lehet élni, mivel azért MINIMÁLIS SZINTEN azért szükség van némi pénzre az élethez, nade a kérdező szerintem nem ARRA az állapotra gondolt, amit némelyek gondolnak...Ugyanis minimális pénzhez még egy hajléktalan is hozzá tud juni, szóval ne csúsztassunk...Amire sokan gondolni szoktak manapság alapigazságként az egész pontosan úgy szól hogy:Ha GAZDAG VAGY ANYAGILAG, AKKOR VAN ÉLETED, de ha "szegény vagy, akkor nincs"...Na...Hát EZ a megállapítás az, ami szerintem nagyon, de nagyon nem igaz valójában...Sőt, pont fordítva van:"Minnél nagyobb a vagyon, ANNÁL NAGYOBB A FEJFÁJÁS, és annál boldogtalanabb-kényeszeredettebb az élet"...Legalábbis én ezt tapasztaltam, és ezt látom magam körül mindenfelé...
2015. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nos, hogy ne essek át a ló túloldalára, de....Kifejezetten jót tenne az önbizalmamnak, ha nem lenne lakáshitelem, ha a gyerekeimnek bele tudnék szállni az egyetemi képzésébe, lakást vehetnék nekik, vagy mondjuk futná magándokira, ami nem elhanyagolható szempont az egészségem miatt. Akinek ezek nem fontosak, az nyugodtan adja oda mindenét az első sarki koldusnak, bizonyára mérhetetlenül elégedett lesz önmagával és az önbizalmát is az egekig nyomja.
2015. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!

Rendben amit írsz,de a Kérdező a napjainkra gondol,ahol most élünk,nem pedig szockommcsi múltban álmodozik.

Mindig is megvoltak ezek a pénz-önbizalom dolgok,mert mindig lehetett viszonyítani valamihez.Persze vannak olyan eberek,akik valahol egy zsákfaluban élnek,krumplit kapálnak egyszál atlétában,meg egy téesz munásnadrágban,és a fröccsözésen kívül semmi életük nincs,de aki egy átlagember,jár ide oda,fix rendes állása van,és van belső érzéki világa,meg igényei,annak igenis ad a pénz önbizalmat.És itt nem lottónyereményre gondolok,hanem egy rendes fizetésre,amitől emelt fővel mehetek az után,vagy vásárolni,meg ilyenek,nem pedig szétcsúszva nézni,amikor valakinek tele van a bevásárlókocsija,és pakolja a klímás kocsijába az árut,én pedig megyek 10 deka párizsival a rozsdás biciklim felé.

2015. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!