Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha nem érdekel a pénz?

Normális, ha nem érdekel a pénz?

Figyelt kérdés

Amíg nem volt, folyton azon kattogott az agyam, hú, ha nekem sok pénzem lesz, ezt is veszek, meg azt is.

Most van, és valahogy nem foglalkoztat, van és kész. Nem is költök sokat, abszolút nem érdekelnek a márkák, ami tetszik, azt veszem meg.

A párom mondta, kéne neki x összeg (4 számjegyű), szépen le is osztotta, hogy mire, elintéztem annyival, hogy viheti, ha megjön a fizum.


Normális, ha nem érdekel?


2015. aug. 6. 23:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint, zavarna ha hirtelen elszegényednék, és az is, ha elszórnám, de nem kattog az agyam a pénzen, amég minden számla be van fizetbe, és van valami apró a zsebemben a mindennapokra. Minden más megy tartalékba.
2015. aug. 6. 23:30
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyzserűen jobban foglalkoztatnak ilyen dolgok, hogy mikor jut időnk közös programra, hány órát alhatok munka előtt, szóval, ami nem anyagi
2015. aug. 6. 23:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted. Ennyi. Örülj neki!
2015. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem hogy mennyi a fizud?
2015. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Mit nyavajogsz? Örülj neki, hogy keresel annyit hogy nincsenek gondjaid. "Normális, ha nem érdekel?". Megdícsérlek, nem vagy egy pénzéhes ragadozó, ezt akartad hallani?
2015. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele mint te.


Nekem is van pénzem igaz nem sok, de legalább van.

Én is így voltam amikor még nem voltam kereső képes vagy más miatt nem volt pénzem hogy amint lesz ezt meg azt veszek meg így meg úgy meglesz mindenem.


Én amióta keresek és még a szüleimmel élek, nem adok be nekik sokat a közösbe csak amennyit kérnek, bár azt úgy oldjuk meg hogy időnként én vásárolok be mindenkinek és ezzel rendezve van a számla, amit ők a bevásárlásra költöttek volna az ment a számlák rám eső részére. Én egyedül a saját telefon számlámat fizetem és tankolom a közös autót amit 2 éve közösen vettünk. Akkor én 1 évig gyűjtöttem az autóra, nem jött össze hű de nagy összeg de közösen vettük mert közösen használjuk. Mivel én vezetem a leggyakrabban részben a másodállásom miatt részben azzal járok maszekolni így én tartom fenn és én költök rá nagyon nagy részt. Bár nem kell szerencsére sokat költenem rá, terveim vannak hogy így kicsinosítom de valahogy sosem szánom rá magam inkább gyűjtök tovább a jövőmre.


Nem igazán érdekel a pénz, ami kell alapvető dolgok azokat magamnak természetesen megveszem de mindig odafigyelek arra hogy ne költsek rá sokat, sosem esek túlzásokba. Bulizni nem járok, arra nem verem el a pénzt.


Természetesen arra odafigyelek hogy azért megmaradjon mert bármelyik pillanatban kerülhetek olyan helyzetbe hogy minden forint jól fog jönni, egyedül erre figyelek oda leginkább.

2015. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg: én örülnék neki ha úgy gondolkoznék mint te.

Téged érdekel a minőségi idő, nem csak a pénzen kattog az eszed és ez egy jó dolog.

Bárcsak sokan igy tehetnénk :)

2015. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. Olyan se keveset se sokat nem keresek, ráadásul sosem szórtam két kézzel, sőt régen spórolni is kellett folyamatosan.


Eleinte megvolt hogy na majd ha kereső ember leszek, veszek ezt, azt....de nincs igazán igényem semmire. Gépem van elég jó, telefonból elvagyok egy olcsóval is, autóra meg lakásra nem telik egyelőre, így nem is stresszelek rajta.

2015. aug. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olyan típus vagy, akit nem a pénz boldogít, de megérzed a hiányát. Szerintem ez normális, sőt, jó! Így nem a pénzt hajszolod, hogy "namajeztmegaztveszek", miközben nincs időd a számodra tényleg fontos dolgokra, hanem kihasználod a lehetőségeket, amit a pénz ad.

Én is ilyen vagyok. Még tanulok, de eléggé érzem, hogy be kell osztanom a pénzem és még egy egyszerű büfés kaját is meg kell gondolnom nap közben. Igazából nincsenek nagy igényeim, nem akarok tengerparti nyaralást, autót sem különösebben. Ha lesz állandó keresetem, valószínűleg én is úgy élek majd, mint Te.

2015. aug. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pogány Zsuzsi ***** válasza:
Csak azokat érdekli a pénz, akiknek nincs semmire, vagy a szarrágókat. A gazdagok nyugodtan kijelenthetik, hogy nem érdekli őket, hiszen az csak egy eszköz, nekik pedig bőven van belőle.
2015. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!