Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem, nincs egyéniségem,...

Úgy érzem, nincs egyéniségem, nem vagyok önálló! Mit tehetnék? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Már régóta, úgy érzem, hogy nincs nagyon egyéniségem. Sok dologban nem önállóan döntök hanem, másokat utánzok. Hogy mire gondolok van például egy új ruha, cipő divat. Én meglátom egyáltalán nem tetszik, kiröhögöm ( gyógypapucsok idén). Aztán látom, hogy az ismerőseim hordják, ekkor elgondolkodom. Majd amikor a legjobb barátnőm, aki igen bevállalós elkezdi hordani, akkor azt veszem észre magamon, hogy na nem is olyan rossz én is beszerzek egyet. (már a körülöttem lévő emberek is beszólnak) A viselkedésem is mindig hasonlít az övéhez, nincsenek céljaim nem tudom mit akarok magammal kezdeni. Nem akarok olyan lenni mint a rossz amerikai filmekben a menő csaj agyatlan követői.

Kérlek segítsetek, mit tehetnék? Vagy bármi tanács, hogy lépjek ki a barátnőm árnyékából, hogy legyen saját egyéniségem?



2015. aug. 18. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyi az egész, hogy arra hallgass, amit jónak gondolsz. Ne más cselekedete és gondolata vezéreljen, hanem a sajátod. Ha neked nem tetszik valami, akkor ne viseld. Ha van valamiről véleményed, ne változtass rajta, csak azért mert más mást mondott.

Csak magadra figyelj.

2015. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez pont nem utánzás, a reklám, a marketing is így működik, ahhoz hogy egy fogyasztó esélyes ember eljusson addig, hogy megveszi a terméket, háromszor minimum meg kell kapnia hozzá egy impulzust. ezért is ismétlik a reklámokat is egyfolytában.

amikor vele vagy, lehet az árnyékában vagy, de amikor nem vagy vele, akkor ott vagy önmagad :) pl aánál amikor nyaralsz, vagy akármi.

2015. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*mamánál
2015. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt,hogy a környezetedben lévők is beszólnak ? Mármint az öltözködésedre gondolsz ? Szerintem ha csak viccesen szólnak be,mert nekik nem tetszik amit viselsz,az oké,de ha lekezelőek,akkor nem hiszem,hogy jó társaságban vagy.

Szerintem még nem találtad meg azt a stílust,ami neked a legjobban áll,ezért sem vagy biztos abban,hogy a végén mégse állna neked jól,amire elősször azt mondtad,hogy ronda.

Próbáld meg magadban letisztázni,mi az,ami tetszik neked,és próbálj ahhoz ragaszkodni,és motiváljon az is,hogy nem dobnál ki feleslegesen pénzt az ablakon,csak azért mert megfontolod,hogy "hátha" neked is jól áll az a ruha.

2015. aug. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem azért, szólnak be mert rossz lenne a ruha meg ilyenek azért szóltak be, mert ugyan olyan mint a baratnőmé. Pontosabban csak egy ilyen nagyon "kedves" ember van. Vele nem is vagyok nagyon jóban.
2015. aug. 19. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!