Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok semmit sem...

Miért nem tudok semmit sem megtanulni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok fiú vagyok. Elméletileg ilyen korban jól fog még az agy, de én valamiért semmit nem tudok megtanulni. Az iskola is nagyon nehezen megy. Azt még ESETLEG lehet magyarázni azzal, hogy azért nem megy, mert nem érdekel az adott tárgy. Akkor miért van ez azzal is amiket szeretek? Néha olvasok szakirányú könyveket, amik nagyon érdekelnek, de egyszerűen nem bírom megjegyezni a benne leírtakat maximum nagyon keveset.


Valakinek van ötlete hogy miért vagy hogyan lehetne ez ellen tenni?


2015. aug. 19. 22:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Az első mondatot nagyon elírtam.


* 16 éves fiú vagyok.

2015. aug. 19. 22:14
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy figyelemzavaros?

[link]

2015. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Olvasd át újra és újra az anyagot. Olvasd el kétszer, jegyzeteld ki és olvasd el. Aztán olvasd el mégegyszer és szövegkiemelőzz.

Nekem így sikerülni szokott. Remélem neked is beválik. Ja, még annyi hogy ha hangosan olvasod akkor lehet h jobban megy.

2015. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor is ez van, ha olyat olvasok, amit nagyon szeretek. 400-500 oldalas könyveket meg nem nagyon szeretnék jegyzetelgetni.
2015. aug. 19. 22:27
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudok figyelemzavarról, de azért elmegyek megnézetni.

Egyéb tanácsok/ötletek?

2015. aug. 19. 22:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt lehet figyelemzavar.

Másrészt lehet, hogy nem jó módszerrel tanulsz. Tanulni is meg kell tanulni. Leírod, pontosan hogy szoktál tanulni?

2015. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendszerint késő délután kezdek neki a leckének. Általában úgy tanulok, hogy először megnézem mit kell tudni az órára. Lefekszek az ágyba, ablakot nyitok, hozok 1 pohár vizet, hogy tudjak kortyolgatni tanulas közben. Becsukom az ajtót. Általában próbálok csendben tanulni. Ez nem sikerül mindig, de általában igen.


Ezek után az előkészületek után elolvasom az anyagot egyszer. Ha ez megvan, akkor elkezdem olvasni mégegyszer, miközben jegyzetelek egy lapra. Általában a jegyzet a könyvben lévő szöveg harmadát teszi ki. Utána a jegyzetet elolvasom 1-szer vagy 2-szer.


Minden jegyzetolvasás után próbálom elmondani a szöveget. Van amikor részenként mondom vissza és nem az egészet egyszerre. Néha a saját szavaimmal, de néha az író szavaival élve. Ez az egész folyamat egy 4 oldalas anyagnál kb. 3 óra.


Jó esetben este még tudom az anyagot, de gyakran úgy fekszek le aludni, hogy már a negyedét el is felejtem. Nagyjából 6-7 órát alszok.


Ezután, ha nincs szerencsém és nem emlékszek sokra az anyagból, akkor van hogy csak a 2-es vagy 3-as jön össze. Ilyenkor nagyon csalódott vagyok, hogy 3 órát kínlódtam egy kettesért. (Volt hogy 6 órát tanultam egy 30 oldalnyi anyagot és 1-es lett a dolgozatom.)

2015. aug. 19. 23:29
 8/9 A kérdező kommentje:

Előző kommentből lemaradt:


A jegyzeteket nem az ágyban készítem el, hanem olyankor átülök az asztalhoz.

És óránként tartok 10 perc szünetet.

2015. aug. 19. 23:48
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Semmiképp ne olvasd el többször a szöveget. Utánanézhetsz neten is, a helyzet az, hogy ha nem jegyzed meg első olvasásra a lényegét, a többi már csak időpocsékolás. Nekem is ugyanez volt, rengeteget kínlódtam :/

Ami segített: suli után első dolgom volt aludni egyet, napi két-három gyengébb kávé is csodákat tett, ülve/fekve soha nem bírtam tanulni, eltompultam tőle és nem is erőlködtem az odafigyelésre, ehelyett a lakásban járkálva hangosan mondogattam a szöveget könyvből/jegyzetből/fejből (tanárfüggő, kinek milyen típusú dogái voltak), illetve ha valamilyen témáról fogalmam se volt és nem is érdekelt, kérdéseket tettem fel magamnak. Ez arra jó, hogy elgondolkozz a témában és ráhangolódj. Vagy még nagyon jó tudott lenni, mikor semmi kedvem nem volt az egészhez, a lehető legirreálisabb hülyeségeket találtam ki, hogy valamihez tudjam kötni az anyagot. Mondjuk elképzeltem a francia forradalmat Justin Bieber vezetésével. Ami épp eszembe jutott.

És próbálj meg órán is figyelni, hogy otthon minél kevesebbet kelljen foglalkozni az egésszel :)

2015. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!