Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok egy nap alatt...

Miért nem tudok egy nap alatt megtanulni semmit se?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy nekem sajnos az válik be, hogy mondjuk három napon tanulok pár órácskát, és nem egy nap reggeltől estig. Nyilván nem reklámozom ezt, de aki megtudja valahogy - elszólom magam vagy valami -, az piszkál is ezzel rendesen.

Nem tudok egy teljes nap koncentrálni és nem segít a tudat, hogy ez az utolsó nap, ha ma nem tanulom meg nem fogom tudni.


Ha mégis tudok koncentrálni, rendesen tanulok órákon át egy utolsó délután, kihúzom a lényeget, megtalálom a kulcsszavakat, megértem az anyagot és úgy érzem, hogy tudom, másnap akkor se fogok jó jegyet írni belőle.

Nekem kell, hogy több napon is lássam az anyagot.


Emiatt a tárgyak kb. felét óráról órára is átnézem.


A gond az, hogy nem mindig van lehetőség 3-4 vagy mégtöbb napon át tanulni egy zh-ra, mert van, hogy tornyosulnak. Van, hogy egy délután lenne csak 50 vagy mégtöbb oldalra (és haveri beszélgetések vagy mondjuk a gyk alapján nekem az jön le, hogy az nem is olyan nagy anyagmennyiség egy délutánra) :D



Lehet, hogy csak kb. nincs rövidtávú memóriám?

Vagy mi más lehet még a háttérben?


Nem magolok, próbálok bízni magamban, nem bevonzani a "rosszat", mégis...


2014. máj. 8. 21:54
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem ha tömény anyagot tanulsz és meg akarod tanulni is, akkor napi 20 bőven elég. Aztán gyakorlás.

Sajnos minél többet aludsz, annál jobban fog rögzülni.

A lényeg, hogy meg kell próbálni koncentrálni. Csak úgy van értelme. Ha fáradt vagy, akkor pedig vagy aludni vagy sportolni és majd újból folytatni.

Szerintem keveset mozgol és olvasol, nem?

2014. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mozogni szoktam.


Regényt szinte végképp nem olvasok, de sok más dolgot igen.



Ha egy nap sokat kell koncentrálni, ÁLTALÁBAN nem megy a koncentrálás - csak néha.

Viszont ha mondjuk egy vizsgára beosztom úgy a tanulást, hogy 4 nap 11-től délután 5-ig, akkor jobban fogok tudni koncentrálni, mert ott a tudat, hogy ha gyorsan megtanulom a napi penzumot, akkor délután öttől teljes kikapcsolódás (amire képes is vagyok szerencsére).


Tudom, hogy amikor épp nem tudok koncentrálni, akkor az a baj.

De van, hogy mégis tudok akkor is, ha teljes napokat kell végigtanulnom. Koncentrálok és úgyse megy!!!

2014. máj. 8. 22:23
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom, kusza.


Arról van szó, hogy adott egy anyag.

Elolvasom párszor lassan, hogy megértem. Kihúzom a lényeget, kiírom margóra a kulcsszavakat.

Ekkor másnap még nem fogom tudni. Maximum ha nagyon az alapokra rákérdező, logikus, nem szívatós tippmix van, azt még lehet, hogy ötösre is megírom. De ha kifejtős...

Ahhoz, hogy tudjam, másnap, harmadnap is el kell olvasnom, esetleg kijegyzetelni a lényeget, mintha puskát írnék - ha valóban puskázás a cél ha nem. Néha ábrákat is csinálok.



Ehhez járul még a koncentrációs dolog, tehát amit írtam, hogy inkább három nap mondjuk 6 órát, mint egy nap reggel 8-tól este 11-ig.

2014. máj. 8. 22:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy ha tömény ppt, tankönyv nincs, nem értem az anyagot vagy alapból magolós, nincs is mit érteni, akkor aztán tényleg kegyetlen sokat kell tanulnom.
2014. máj. 8. 22:41
 5/11 anonim válasza:

Rendesen táplálkozol?

Próbáld meg azt, hogy el próbálod mondani amit tanultál.

Ha szóbelid lesz akkor főleg beszélni kell. Ha írásbeli, akkor leírni kell.

2014. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De egyébként igaz, hogy úgy kellene tanulni, hogy reggeltől estig, és elég kellene lennie egy napon tanulni, egyszer-kétszer átnézni?

Még abban reménykedem, hogy nem is vagyok rosszabb az átlagnál, csak nagyzolnak.


Vagy ha rosszabb vagyok az átlagnál, akkor nem lehet, hogy a rövidtávú memóriám a rossz?

Mert amennyit a tanulási folyamatról tudok, az alapján az én bevált taktikám által pont a hosszú távúba raktározom, míg akik utolsó nap reggeltől estig nyomatják, a rövidbe.


Csak önbizalomhiányt csökkent, bosszantó és titkolni kell...

És attól, hogy a hosszú távúba raktározom, mondjuk úgy egy hónap múlva ugyanúgy elfelejtem én is, és ha nem is, akkor se használom az életben semmire.

Szóval...

2014. máj. 8. 23:19
 7/11 A kérdező kommentje:

Olyat még nem hallottam, hogy az egészséghez köze lenne a tanuláshoz, de az átlagnál egészségesebben élek.



Nem iszom - annyit :D, nem dohányzom, itthon főznek és mozgok, mellette sokat vagyok levegőn.

2014. máj. 8. 23:20
 8/11 anonim válasza:

Én is megdöbbentem, amikor itt olvastam ezeket az infókat.

Egyszer viszont sikerült tömény 8 oldal felsorolást betanulnom 3 nap alatt szó szerint. Az kemény volt...


Igazából te csinálod jól. Nincs veled semmi baj.

De ha haszontalanságot kell tanulnod, akkor úgy csináld, hogy sikerüljön.


A táplálkozást úgy értem, hogy ne éhezzen a szervezeted.

Bár sokan evés után fáradnak el.

Inni meg mindig kell. Meg a vitamin sem káros valami multi. Ha drágább megoldás kell, akkor:

[link]


Ha nem is használ, jól hangzik. Csak drága.

2014. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jaaa így már értem az étkezés kérdését.



azért remélem ennyire nem vagyok megdöbbentő :D

2014. máj. 8. 23:46
 10/11 anonim ***** válasza:
hova jársz milyen szakra, kérdező?
2014. máj. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!