Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyakran előfordul veletek is...

Gyakran előfordul veletek is olyan, hogy valaki megígér valamit, hogy segít valamiben és sose tartja be? Elfelejti, rá kell kérdezni és a válasz: "majd-majd".

Figyelt kérdés

Például valaki megígéri, hogy pár nap múlva jön, úgy elfelejti, hogy teljesen kimegy a fejéből... Valaki megígéri, hogy segít valamiben, soha nem tér rá vissza (gondolom tíz perc múlva el is felejti), ha x hónap múlva rákérdezek, akkor jönnek a kifogások: "most beteg voltam", "most az történt, hogy", és jön a halogatás: majd-majd-majd.

Ha nem kérdeznék rá, ez soha többet nem kerülne elő...

Volt hogy egy hónapban legalább 8 alkalommal kérdeztem az adott dologra, jöttek az ígérgetések: "majd holnap", "majd ma este kereslek ezügyben", majd ekkor-majd akkor.

Nem tudom miért nem lenne az egyszerűbb, hogy: "ne haragudj, akkor amikor ezg megígértem, még más volt az életem, sokminden változott, mégsem tudom vállalni, ne haragudj".

Hihetetlen az okostelefonos-naptárhasználós korszakban, hogy mindig minden elfelejtődik és soha semmi nem teljesül, az emberek több mint 90%-ánál ezt tapasztalom.

Olyan is volt amikor valakivel félig-meddig hivatalos kapcsolatban voltam, hónapokkal előtte meg volt beszélve egy időpont hogy addigra majd "nagyon alaposan" megcsinál valamit aztán mikor megérkezek, egy-egy megjegyzésből derül ki, hogy előtte x perccel csap össze valamit gyorsan és ő van a legeslegjobban felháborodva ha nem tökéletes.

Ez a rohanó világ miatt van, vagy jellemhiba? Mindig, örökösen és állandóan csak nekem kell megértenem ezeket az embereket?

Én mindig megcsinálok mindent határidőre amikor segítséget kérnek tőlem, vagy ha valami probléma van, a másik felet azonnal értesítem.

Természetesen nem azt akarom mondani hogy az én viselkedésem szerint kellene minden embernek működni, de döbbenetes számomra, hogy mindenhol-mindenhol ezt a gáláns lezserséget tapasztalom meg a "hótnemérdekeeeeelamásik" stílust.



2015. aug. 21. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ez a rohanó világ miatt van, vagy jellemhiba?"


Szerintem mindkettő egyszerre. Sajnos nagyon ismerős jelenség, amit leírtál - magamon is azt vettem észre, hogy beleesek ebbe a csapdába. Miért csapda? Mert az ember látja, hogy xy-nak valamiben segítségre cvan szüksége, szeretne is segíteni, de rosszul méri fel az idejét, közbejön még százezer dolog - ami lehet, hogy tényleg fontosabb, de az is lehet, hogy csak annak hisszük - és máris csapdába estünk.

Én pl. egy időben DIREKT FIGYELTEM arra, hogy ne ígérjek meg olyant, amit nem tudok teljesíteni. Elég jól is ment, de megint elszaladt a ló velem :-(

Pl. megígértem egy idős néninek, hogy gondját viselem a telkének, de tavasszal kiderült, hogy az előző ember, aki gondozta, tönkretette az összes vizes blokkot. Keresztlánya ugyan megcsináltatta, de utána nem tudtunk kimenni, egyszercsak elkérték a kulcsot, hogy valaki ki akarja bérelni pár napra - szó nem volt ilyenről előtte, de ők a tulajok - és akkor igen-igen nagyon égett a pofám, mert még nem volt rendbetéve :-( Mentségemre legyen mondva, hogy se megbeszélve nem volt előre ez a "kiadomalakást" dolog, se pénzt nem kaptam még a gondozásért - holott eredetileg az volt megbeszélve. Mégis nekem volt kellemetlen.

Most újabb 1 hónapig nem tudtuk a kulcsot visszavadászni, s itt a nyár vége - én meg szinte semmire nem jutottam a telekkel - pedig még egy kis veteményest is terveztem (közösbe).

Ezt azért írtam le ilyen részletesen, hogy lásd - még akár személytől függetlenül is járunk így (azaz nem direkt Neked szólnak ezek a dolgok), pedig, mint írtam, én igazán igyekszem alaposan felmérni, hogy ne tegyek olyan ígéretet, amit nem tudok megcsinálni... mégis így jártam...

Mindenki rohan, próbál eleget tenni a feladatoknak, de nem mindig sikerül :-(

2015. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az emberek szeretnek ígérgetni. Az elején engem is zavart ez, ma már nem. Úgy élek, hogy hiszem ha látom, addig meg csak szöveg.
2015. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!