Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet boldog az, aki felnőtt?

Lehet boldog az, aki felnőtt?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most érettségiztem és most állok a felnövés határán. Nyilván nem kell említenem, hogy nem igazán örülök a dolognak. Sőt, mi több, amióta elballagtam, melankolikus hangulatban telt a napjaim többsége. Sok helyről hallottam, hogy még írtó fiatal vagyok, előttem az élet, a lehetőségek. Olyat is kaptam már, hogy az én problémáimat nem is lehet komolyan venni, ezért nyilván nem is beszéltem erről a kialakult érzésről, ami most jelen van bennem. Gondolom ezek alapján már zárnád is be a kérdést, mert megint csak egy ostoba tinilány nyávog, de én azért szeretném leírni, amit máshova nem akarok.

Amióta az eszemet tudom, megfigyelem a felnőtteket, hiszen velük vagyok körülvéve. Elkeserítő, hogy eddigi tapasztalataim alapján a 10 felnőttből 8 boldogtalan. Még a szemeiket is másnak látom, mint a fiatal kortársaimét: Mintha kialudt volna bennük a fény, ami fiatalként biztos jelen volt. A szüleim elváltak, azóta anyukám élete egy csőd, úgy ahogy van. Boldogtalan, be van ide zárva, nincs pénze semmire, képezni nem tudja magát.. Csak létezik. Az ő ismerősei is mind ilyenek. Az édesapám állandóan csak dolgozik, aztán hazamegy és alszik. Hiányzik az öröm, az izgalom, a remény az életükből. Lehetőség nincs, hogy mondjuk világot lássanak, vagy valami. Oda vannak bezárva egész életükben, ahol születtek. Ez vár rám is? Mert ha igen, miért létezem? Ezért nem érdemes megszületni. Amikor nyáron diákmunkán voltam, ugyanilyen melankolikus, üres emberekkel voltam körülvéve. Mint a zombik, olyanok voltak. Mintha nem lenne örömük. Ugyanígy a tömegközlekedésen. Üveges tekintetek, karikás szemek mindenütt.

Nyilván eddig tanultam, egyetemre is megyek, hogy megteremtsek magamnak valami lehetőség szerűséget, de nem tudom, mennyire érdemes. Anyukám azt mondja, menjek ki külföldre dolgozni, ne tanuljak tovább... Én meg nem tudom.

Én is szinte automatikusan kerültem a felnövést, mert ezek alapján féltem tőle. Például az első szexuális élmény: Én rengeteg fiúval csókolóztam, buliztam, beszélgettem, kapcsolatba léptem eddig, de egyikükkel sem akartam lefeküdni sosem. Mert a felnőttek szexelnek. És én nem akarok felnőtt lenni. Én egy ártatlan, érintetlen fiatal lány akarok maradni.

Ez is komolytalannak hangozhat, de egy hete jöttem haza a Sziget fesztiválról. Az elmúlt években rákaptam a fesztiválozásra. Azért, mert ott éreztem igazán fiatalnak és szabadnak magam. Ott lehettem az, aki vagyok, és nem az, amit elvárnak tőlem. Ott elfelejthettem mindent, amitől félek. Aztán amikor hazajöttem, elgondolkodtam, hogy miért nem élhetünk úgy, ahogy akarunk? Tudom, hogy ha küzdünk érte, akkor igen. Viszont van, aki hiába küzd egész életében, ha nem szerencsés. Miért van ez? Én épp ezért akarok örökké gyerek maradni. Hogy úgy élhessek, ahogy akarok, álomvilágban. Tudom, hogy ez nem lehetséges, de én addig akarok fiatal maradni, ameddig csak lehetséges. Infantilis vagyok és éretlen, tudom, és szeretek ilyen lenni, szeretek nem tudomást venni semmiről sem. Mert lehet boldog az, aki felnő?


2015. aug. 23. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Majdnem teljesen igazad van.
2015. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Bár sajnos sokan tényleg boldogtalanok, sőt, sokan egyszerűen nem is mernek dolgokok lenni.

Mert elég sokan - tudatosan, vagy sem - a felnőttséget a megkeseredettséghez kötik.

Mert ugye úgy érzik, hogy ha önfeledten szórakoznának, játszanának, álmodoznának, attól ők kevésbé lesznek felnőttek. Ami persze egy óriási marhaság. Egy felnőtt is álmodozhat, bulizhat, szórakozhat, sőt, egy felnőtt az önmaga ura, és oké, hogy vannak plusz kötelességek (munka), de senki nem szól rá, hogy mikor tévézhet, mikor mehet el otthonról, mikor kell lefeküdnie, stb, stb. Én például szeretem a felnőtt életet. Igen, sokan vannak, akiknek nem tetszik, hogy élvezem az életet (ami alatt nem azt kell érteni, hogy felelőtlenül züllök, hanem tényleg van, hogy kikapcsolódok, szórakozok, barátokkal találkozok, játszok, sportolok, stb.), de most nehogy már a befásult, becsődölt életű emberek véleménye szerint éljek.

2015. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden életszakasznak megvan a maga öröme. Minden szakaszt át kell élni, élvezni kell, majd mikor elérsz a következőhöz, akkor tudni kell elengedni.

Felnőtt emberek nem feltétlenül boldogtalanok. Rajtad áll, hogy hogyan állsz a dolgokhoz.

Lehetsz olyan aki örömmel megy dolgozni, mert szereti azt amit csinál, vagy lehetsz olyan, aki karikás szemmel, zombiként ül a buszon reggelente.

Mikor hazaérsz ledobhatod magadat a tévé elé vagy csinálhatsz értelmes dolgokat a családoddal.

...stb


Rajtad áll, hogy mit választasz. Lehet tartalmasan élni az életedet, meg lehet mókuskerékben, fásultan.

2015. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak rajtad múlik. :) Nem árt felnôttkorban sem néha egy kicsit gyereknek lenni, persze tudni kell, hogy mikor. Ha írsz privit, beszélgethetünk még errôl.


Amúgy az Amerikai szépség címû filmet láttad már?

2015. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem azért sz@r az élete az általad felsoroltaknak, mert felnőttek, hanem mert sz@r az életük. Tehetsz ellene, ha jó lóra teszel. Olyat tanulj aminek van jövője. És utána menj jobb országba.
2015. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon bizony rettentően sok a depressziós felnőtt. Külföldön már nem annyira szar a helyzet.


Egyébként neked meg mintha kapunyitási pánikod lenne. Vicces, de ilyen is van; én az egyetem vége felé éltem ezt át.

2015. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

21 vagyok, külföldön élek, dolgozom, jól keresek, és boldogabb vagyok, mint gyerekként.

A gyermeki ártatlanságot is meg lehet őrizni, ha valaki olyan típus. Én pl nagyon kislányosan nézek ki, alig 16-nak. És ennek a szüzességhez semmi köze.

Gondolom, neked rendes családod van, ezért félsz felnőni

2015. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, mit dolgozol, hol, és hogyan jutottál oda ki, ha szabad megkérdeznem? Én is külföldön szeretnék elhelyezkedni.
2015. aug. 23. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!