Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai világban mennyire...

A mai világban mennyire számít cikinek ha valaki felnőttként nem tud úszni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Alsó tagozatban volt úszásóránk, de olyan jelleggel, hogy akinek nem ment, az le volt tojva. Azóta sem tanultam meg. Amúgy belemegyek a vízbe, ha leér a lábam, de csakis akkor, vagy esetleg ha tudok kapaszkodni valamibe. Nem jó érzés nekem, ha csak úgy szabadon lebegek benne, így nem tudom, mikor fogok megtanulni ezt leküzdve. Elítélnétek ezért?

19L



2015. aug. 12. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

25 éves vagyok, én se tudok úszni. Jó persze meg nem fulladok, de nem szép amit a vízben produkálok :D


Eddig nem volt hátrány, a kutyát se érdekli, hogy tudok-e úszni vagy sem.

2015. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak kb. annyira mintha biciklizni nem tudnál. :)

Kit érdekel. :D

2015. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem ciki. 28 vagyok es en sem tudok (pedig a tengerparton elek!).
2015. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

31 vagyok, nem tudok úszni. Megfulladnék nagy vízben.

Viszont férjem jó úszó, és szeretném, ha a 2 éves fiunk is mihamarabb megtanulna.


Már miért ítélne el valaki ezért? Nem tök mindegy, hogy tudsz-e?

2015. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én tudok úszni, viszont nem tudok biciklizni. Sőt nem tudok táncolni sem. Szóval semmi sem ciki. Van aki ezt tudja van aki mást.
2015. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem ciki, viszont sok nyári élménytől fosztod magad így. A legjobb ilyenkor csobbani egyet valamelyik tavunkban, folyónkban.
2015. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
17 leszek hamarosan, nem tudok úszni, nem is fogok már megtanulni soha, de engem speciel nem érdekel:)) senki nem fog elítélni ezért téged:D
2015. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Semennyire, a férjem sem tud, pedig ő 28 éves. Ugyanúgy van vele, mint te: addig megy be a vízbe, amíg leér a lába, szóval vizes élményekről nem maradsz le.

Én ugyan tudok úszni, mégsem megyek szívesen olyan vízbe, ahol nem ér le a lábam, mert van egy olyan félelmem vagy fóbiám (ne nevess ki), hogy egyszercsak valami leránt és megfulladok.

2015. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki inkább csak kár, bár úszás nélkül is tudsz strandolni, fürödni csak mélyebb vizekben nem, de szerintem ez nem akkora hátrány. Személyes kapcsolatokban, barátságban meg szerintem ez egyáltalán nem tényező, engem legalábbis ez egyáltalán nem érdekel, hogy melyik ismerősöm tud úszni és melyik nem meg szerintem ez másnak sem fontos. Általánosban mi is jártunk úszni, 2 évben is. Rajtam kívül szinte mindenki tudott, csak pár ember volt még, akinek nem ment. Én eleve féltem tőle és bátortalan voltam, egy elég "unszimpatikus", mogorva, erőszakos tanárt kaptunk....tőle is féltünk, így nem nála nem is tudtunk megtanulni úszni pedig próbálkoztunk. Volt egy lány, aki viszont nagyon félt és nem is mert belemenni a vízbe, őt beledobta...és ez volt az utolsó úszásóra, amire eljött...Aztán következő évben már egy rendesebb tanárunk lett és ekkor tanultam meg úszni. Azt mondjuk nem merném kijelenteni, hogy jól úszok mert elég ritkán gyakorlom...ezen a nyáron például még egyszer sem voltam strandon vagy tengerparton, de azért nem fulladnék bele és nekem egyelőre ez a lényeg:) Én biciklizni tanultam meg viszonylag későn, kb. 13-14 éves koromban...hát...elég sokat csesztettek vele mert minden ismerősöm tudott bicajozni csak én nem és elég sok mindenből kimaradtam mert nem tudtam velük menni. Én ezt nem tekinteném gáznak, mármint ha másról van szó, de magamnak elég cikinek éreztem. Most már tudok biciklizni, szoktam is, de annyira mondjuk nem érzem magam hű, de jól közben...nem tudom, egyszerűen ez nem az én sportom szerintem...terepen meg kirándulni tetszik biciklivel, de a forgalmat nem bírom, kiráz tőle a hideg:)
2015. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki? Ennyi erővel az is ciki lehetne, ha valaki bukfencezni vagy kötelet mászni nem tud. Én 27 éves fejjel nem tudok, pedig rengetegen a fejükbe vették már, hogy megtanítanak, óvodás és iskolás koromban is voltak kötelező úszásaim. Sőt, biciklizni sem tudok, és nem érzem magamat cikinek. :)
2015. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!